• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 21387 - تاریخ انتشار : سه شنبه 05 مرداد 1395 - ساعت: 17:11

چاپ
انجام اولین نشا مجدد برنج در اراضی شالیزاری شهرستان میاندورود

مدیر جهاد کشاورزی میاندورود:

انجام اولین نشا مجدد برنج در اراضی شالیزاری شهرستان میاندورود


مدیر جهاد کشاورزی میاندورود گفت: اولین کشت مجدد برنج در سال زراعی جاری در سطح 5 هزار متر مربع از اراضی شالیزاری سورک شهرستان میاندورود انجام شد.

به گزارش میانخبر، سیدشبر موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار میانخبر اظهار کرد: پس از برداشت اول برنج در شالیزاری‌های شهرستان میاندورود، اولین کشت مجدد برنج در سال زراعی جاری در سطح 5 هزار متر مربع از اراضی شالیزاری سورک شهرستان میاندورود انجام شد.

وی بیان کرد: کشاورزان سخت‌کوش میاندورودی چند سالی است که پس از برداشت اول شالی در اراضی شالیزاری خود اقدام به کشت مجدد و پرورش رتون می‌کنند که در سالجاری نیز همزمان با برداشت اول برنج، نشاکاری مجدد آغاز شد.

مدیر جهاد کشاورزی میاندورود خاطرنشان کرد: این نوع برنج علاوه بر خوش طعم و عطر بودن در مقایسه با برنج کشت اول از کمترین میزان سم و کود در تولید آن استفاده می‌شود و بسته به وضعیت آب و هوایی، میزان شکستگی آن هم به مقدار زیادی کمتر از انواع دیگر است.

موسوی خوش پخت بودن و حجیم شدن هنگام پخت بدون آنکه کیفیت و یا شکل دانه‌ها تغییری پیدا کند را از دیگر ویژگی‌های این نوع برنج دانست و گفت: مادران مازندرانی از این وضعیت به‌عنوان پجا(پر برکت ) بودن یاد می‌کنند.

وی پیش بینی کرد در سال جاری 150 هکتار از اراضی شالیزاری شهرستان به کشت دوم اختصاص خواهد یافت.دیدگاه شما در مورد : انجام اولین نشا مجدد برنج در اراضی شالیزاری شهرستان میاندورود

انجام اولین نشا مجدد برنج در اراضی شالیزاری شهرستان میاندورود تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ