• آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 21410 - تاریخ انتشار : جمعه 08 مرداد 1395 - ساعت: 22:59

چاپ
فتنه‌گران با برگزاری مراسم ختم و همایش درصدد هستند تا خود را زنده نگه دارند

امام جمعه میاندورود تأکید کرد

فتنه‌گران با برگزاری مراسم ختم و همایش درصدد هستند تا خود را زنده نگه دارند


امام جمعه میاندورود گفت: فتنه‌گران هر روز به بهانه‌های مختلف فتنه‌گری می‌کنند و با برگزاری مراسم ختم و همایش درصدد هستند تا خود را زنده نگه دارند.

به گزارش میانخبر، حجت‌الاسلام رضا محمدنسب در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان با اشاره به 8 مرداد ماه سالروز درگذشت آیت‌الله مشکینی و گرامیداشت یاد و خاطره این عالم بزرگوار، اظهار کرد: این شخصیت دینی استوانه علم و اخلاق بود و سراسر زندگی‌شان سرشار از مبارزات سیاسی و اجتماعی برای احقاق حکومت اسلامی بوده است.

وی با بیان اینکه نهم مرداد ماه روز اهدای خون نامگذاری شد، تصریح کرد: از کسانی که برای بهداشت و سلامت جامعه همکاری می‌کنند، تقدیر و تشکر می‌کنم و خوشبختانه در این شهرستان نیز گزارشات خوبی رسیده است.

امام جمعه میاندورود با اشاره به اینکه دین مبین اسلام در رابطه با اهمیت شیر مادر برای تغدیه کودک بسیار تأکید کرده است، افزود: کودک به یک غذای مادی یعنی شیر مادر و غذای معنوی مهر و محبت نیازمند است و هیچ‌چیز جایگزین مهر و محبت مادری نمی‌شود.

این مسؤول به فرمایشات امام صادق (ع) اشاره کرد و ادامه داد: بنا به فرموده ایشان هیچ‌چیزی برای تغذیه نوزاد بابرکت‌تر از شیر مادر نیست، کودکی که از شیر مادر تغذیه کرده در مقابل با کودکان دیگر آسیب‌پذیری کمتری دارد.

محمدنسب با گرامیداشت 11 مردادماه سالروز شهادت شیخ فضل‌الله نوری، خاطرنشان کرد: این شهید والامقام برای اسلام در آن زمان کوشش فراوان کردند اما دشمنان با ایجاد عواملی از جمله تعصب‌گرایی و بازی‌های سیاسی بین مردم اختلاف ایجاد کردند.

*برخی اسلام را منهای روحانیت می‌خواهند

وی با بیان اینکه امروز هم عده‌ای در این نظام هستند که اسلام را منهای روحانیت مطرح می‌کنند، یادآور شد: آنها معتقد هستند که می‌توانند کشور و قانونی بدون روحانیت و اسلام داشته باشند.

امام جمعه میاندورود اضافه کرد: با بیان چنین صحبت‌هایی مشخص است که از اول موافق به حکومت دینی نبودند، اما سؤال اینجاست که برای چه انقلاب کردید و این همه شهید دادید؟!

این مسؤول با تأکید بر اینکه اگر قرار بود که ما حکومت را غیر دینی داشته باشیم این همه شهید برای چیست، تصریح کرد: برخی از متدینان هم با این تفکر و اندیشه آنها را همراهی می‌کنند اما مقام معظم رهبری در این چند سال اخیر مسئله تفکر و اندیشه انقلابی‌ و فتنه را مکرر بیان کردند تا جلوی آن را بگیرد.

*دسترنج کشاورزان را غارت نکنید

محمدنسب با اعلام اینکه کسانی که اهل قلم، بینش و تفکر هستند در رابطه با فتنه 88 نیز حرفی هم داشته باشند، افزود: فتنه‌گران هر روز به بهانه‌های مختلف فتنه‌گری می‌کنند و با برگزاری مراسم ختم و همایش درصدد هستند تا خود را زنده نگه دارند.

وی با بیان اینکه وظیفه مومن و افراد انقلابی است که این مسائل را رصد کنند و بگویند که شما هدفتان چیست و به دنبال چه تفکر و اندیشه‌ای هستید، ادامه داد: برخی از افراد مطرح کردن مشکلات شهرستان را توهین به مردم می‌دانند، آیا کشاورزان و کارگران مشکلی ندارند و این شهرستان گل و بلبل است؟!

امام جمعه میاندورود با اشاره به اینکه چرا به‌دنبال کتمان حقایق هستیم، خاطرنشان کرد: بعضی از مشکلات درست است که جزئی بوده و نباید سرگرم آن شویم ولی ما می‌گوییم که دسترنج کشاورزان را غارت نکنید و زمانی که برنج تولید می‌شود، مشکلات مربوط به آن را نیز نقد کنیم.

این مسؤول بیان کرد: اگر مشکلات بیکاری، ازدواج، مسکن و... حل شود اولین گام آن توجه به تولیدات داخلی است، کشاورز شش ماه زحمت می‌کشد و از آن طرف یک عهده زالو صفت و خون‌آشام بدون برنامه‌ریزی و به بهانه امن کردن کشور واردات می‌کنند.

* واردات برنج در مازندران بیداد می‌کند

محمدنسب با تأکید بر اینکه در مازندران کار به جایی رسیده که واردات بیداد می‌کند، یادآور شد: آیا به‌غیر این است که می‌خواهند کشاورزان را به خاک سیاه بکشاند؟! سال گذشته که این اتفاق افتاد تا امروز هنوز هیچ مسؤولی پاسخ نداده است.

وی با اعلام اینکه نباید مشکلات را ببینیم و به راحتی از آن بگذریم، تصریح کرد: عده‌ای دوست دارند که مشکلات را ببینید و بگویند که هیچ مشکلی نیست و بعد اگر مشکل بیان می‌شود آن را توهین به مردم می‌دانید در صورتی که این موضوع تفکر و سلیقه شخصی شما است.

امام جمعه میاندورود با اشاره به اینکه ما نمی‌خواهیم مشکلات را به مردم نسبت دهیم بلکه در تلاش هستیم که چگونه مشکلات را حل کنیم، افزود: برای پیشرفت میاندورود نیاز به مراکز آموزش عالی، دانشگاه، حوزه علمیه و داروخانه شبانه‌روزی داریم.

* وامدار خون شهدا و اهل بیت (ع) هستیم

این مسؤول خطاب به افرادی که خود را دلسوز مردم می‌دانند، گفت: آیا یک‌بار درباره حقوق نجومی حرفی زدند؟! قلم و زبان راحت است و دروغ گفتن و تهمت زدن نیز راحت و بدون هزینه بوده و در مقابل چیزی که هزینه دارد صداقت و راستگویی است.

محمدنسب اضافه کرد: یک عهده فقط می‌خواهند هر چه دلشان خواست بگویند، از آن طرف خدمات برخی از مسؤولان را نادیده گرفته و از این طرف مشکلات را کتمان می‌کنند.

وی با بیان اینکه از کسانی که تلاش می‌کنند خالصانه تشکر و قدردانی می‌کنم، خاطرنشان کرد: این قدردانی وظیفه همه است، اما کسانی که خیانت می‌کنند و خون مردم را می‌خورند در این صورت نباید ساکت بنشینیم.

امام جمعه میاندورود با اشاره به اینکه عده‌ای از افراد می‌گویند که مشکلات شهرستان را مطرح نکن زیرا باعث توهین و اهانت به مردم می‌شود، ادامه داد: واهمه و ترسی از کسی نداریم زیرا وامدار خون شهدا و اهل بیت (ع) هستیم و طرفدار هیچ حزب، گروه و جناحی نیستیم.

این مسؤول با گرامیداشت 14 مردادماه روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی، افزود: در سایه حکومت اسلامی انسان شایسته و بایسته تکریم می‌شود و در زیر این سایه عدالت برقرار است.

*هرگز اجازه نمی‌دهم که مسؤولی توهین و نقد بی‌جا شود

محمدنسب با بیان اینکه امروز کسانی در دنیا شعار حقوق بشر سر می‌دهند که دستشان به خون مردم بی‌گناه مردم جهان از جمله عراق، یمن، بحرین، سوریه و صدها مردم افغانستان و پاکستان در جهان اسلام و غیر اسلام آغشته است، اظهار کرد: برخی دیدند که عصر ارتباطات است از آن سوء‌استفاده می‌کنند اما این بی‌عقلی است که انسان به‌دنبال آنها راه بیافتد زیرا چیزی که به انسان کرامت و عظمت می‌دهد اسلام ناب محمدی است.

وی به ولادت حضرت معصومه (س) و آغاز دهه کرامت اشاره کرد و ادامه داد: به همه دختران عفیف و پاکدامن و باحجاب که پیرو این بانوی گرامی هستند تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

امام جمعه میاندورود با تأکید بر اینکه دهه کرامت فرصتی است که فرهنگ اخلاق رضوی را به جوانان معرفی کنیم، افزود: امروزه می‌بینیم که شرق و غرب جهان اسلام هر چه دارند به برکت وجود آن است، امروز اگر بخواهیم که دخترانمان عفیف و پاکدامن بمانند باید سیره رضوی این بانوی کریمه اهل بیت (ع) را برای آنها بیان کنیم.

این مسؤول با بیان اینکه خوشبختانه همدلی بین مردم میاندورود وجود دارد، تصریح کرد: هرگز اجازه نمی‌دهم که مسؤولی توهین و نقد بی‌جا شود و در مقابل ایجاد اختلافات قاطعانه می‌ایستم و برخورد جدی می‌کنم.

محمدنسب با تأکید بر اینکه نقد برای همه آزاد است اما برخی به جای نقد به‌دنبال غرض هستند، اضافه کرد: اگر در این میدان ساکت بنشینیم و یک لحظه فراموشکاری به ما دست دهد دشمن از آن طرف تدارک جنگ دیگری را می‌بیند و به‌دنبال فتنه جدیدی مثل فتنه 88 است که وظیفه علاقمندان به نظام هوشیاری و بیداری در مقابل نقشه‌های شوم دشمن است.برای این پست 2 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • جمعه 08 مرداد 1395 - 23:49 محمد از سورک

  عده ای میخوان با برگزاری مراسم ختم زنده بمانند؟ آقای امام جمعه از شیخ عجل درس بگیر: سعدیا مرد نکونام نمیرد هرگز زنده آنست که نامش به نکویی ببرند مردن به عدم حضور فیزیکی نیست امثال آقای رسولی همواره در قلب سورکی ها جا دارد.

  پاسخ به نظر
  + 0 - 0
 • یکشنبه 17 مرداد 1395 - 22:06 محمد فرخ سوركي

  مدير محترم ميانخبر روز خبرنگار را به آحاد جامعه زحمتكش و امانتداران صادق خبر ، خبرنگاران عزيز تبريك عرض نموده و آرزوي توفيق روزافزون داشته و اميدواريم كه در عرصه بسيار مهم خبر صداقت و امانتداري و شجاعت در انعكاس واقعيت بدور از سلايق و عقايد سياسي خاص و جهت دار موفق و مويد باشند . امروز كه انواع وسايل ارتباط جمعي و ابزار اينترنتي در دست اكثريت جامعه بوده و ديگر كمتر امورات از چشم مردم جامعه پنهان است لازم است كه خبرنگاران براي بالا بردن ضريب اعتماد مردم در بيان و نشان دادن مشكلات و معضلات و يا موفقيت ها و نقطه هاي اميد به مردم ، رعايت همه اصول مهمه را بنمايند تا جامعه ايي پويا داشته باشيم . مدير محترم در خصوص حرفهاي امام جمعه مطالبي را نوشتم كه متاسفانه منعكس نكرديد و حتي دليل عدم انعكاس را نيز بصورت خصوصي به بنده اعلام نكرديد .در جايي كه مقام عظماي ولايت ميفرمايد دست منتقدين منصف و دلسوز را ميفشارم . در عجب هستم كه چرا انتقاد اينجانب از امام جمعه را منعكس نكردين حال كه ايشان نيز انسان است و مصون از خطا نيست مگر اينكه كساني بخواهند بازچاپلوسي بين ايشان و مردم فاصله بندازند كه متاسفانه اين اتفاق در حا وقوع است . خداوند عاقبت همه ما را ختم به خير كند

  پاسخ به نظر
  + 0 - 0
دیدگاه شما در مورد : فتنه‌گران با برگزاری مراسم ختم و همایش درصدد هستند تا خود را زنده نگه دارند

فتنه‌گران با برگزاری مراسم ختم و همایش درصدد هستند تا خود را زنده نگه دارند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ