• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 21471 - تاریخ انتشار : سه شنبه 12 مرداد 1395 - ساعت: 16:27

چاپ
برنامه‌های غنی سازی اوقات فراغت در حال اجرا است/ اردو بستر مناسبی برای تمرین یک زندگی دسته جمعی است

معاون پرورشی و تربیت‌بدنی آموزش و پرورش میاندورود:

برنامه‌های غنی سازی اوقات فراغت در حال اجرا است/ اردو بستر مناسبی برای تمرین یک زندگی دسته جمعی است


معاون پرورشی و تربیت‌بدنی آموزش و پرورش میاندورود گفت: آموزش و پرورش با اهتمام به تربیت همه جانبه دانش آموزان، برنامه‌های خود را در راستای غنی سازی اوقات فراغت تابستان آغاز کرده است.

به گزارش میانخبر، صغری کلانتری در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: برنامه‌های تابستانی آموزش و پرورش در سال 95 با محوریت «مهارت آموزی با هدف زمینه سازی برای کارآفرینی واشتغال» و شعار"هر دانش آموزی یک مهارت" برنامه ریزی شده است.

وی بیان کرد: آموزش و پرورش شهرستان میاندورود با اهتمام به تربیت همه جانبه دانش آموزان و با استفاده از تمامی ظرفیت‌ها وتوانمندی‌های موجود در دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی و مردم نهاد؛ برنامه‌های خود را در راستای غنی سازی اوقات فراغت تابستان آغاز کرده است.

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش میاندورود خاطرنشان کرد: برای تابستان امسال از ابتدای سال جدید برنامه‌ ریزی‌های لازم صورت گرفته و براساس دستورالعمل‌هایی که در این راستا در اختیار داشتیم و با توجه به اهداف تعیین شده پایگاه‌های تابستانه (مدارس) با محوریت کانون، فعالیت‌های خود را در زمینه‌های مختلف آغاز کردیم.

این مسئول قرآن و عترت، فرهنگی و هنری، مهارت آموزی و کار آفرینی، تربیت بدنی و سلامت، علمی و پژوهشی، معرفت بصیرتی و سبک زندگی را محورهای برنامه‌های تابستانی درسال 95 عنوان کرد و گفت: کانون فرهنگی و تربیتی شهید دلدار، دارالقرآن امیرالمومنین و پایگاه‌های مدرسه‌ای از مراکزی هستند که برای اجرای فعالیت‌های تابستانی در نظر گرفته شده است.

کلانتری با اشاره به شعار سال (اقتصادمقاومتی، اقدام وعمل) که آموزش و پرورش وظیفه تربیت دانش آموزان توانمند را در همه زمینه‌ها برای تحقق این هدف بزرگ برعهده دارد، یاد آور شد: غنی سازی اوقات و استمرار فعالیت‌های پرورشی در طول سال تحصیلی و ارتقای سطح مهارتی واجتماعی، فرهنگی و هنری، تقویت روحیه خودباوری و اعتماد به نفس و همیاری، مسولیت پذیریری، بینش اعتقادی، دانش و همچنین فراهم ساختن زمینه‌های جلب مشارکت دانش آموزان جهت شرکت عملی آنها در ساختن کشوری آباد و آزاد، ایجاد بستری مناسب به‌منظورتقویت و تامین سلامت جسمانی و روانی دانش آموزان از اهداف اصلی غنی سازی اوقات فراغت است.

وی با بیان اینکه بازه زمانی این فعالیت از نیمه دوم تیرماه تا نیمه اول شهریور تعریف شده است، افزود: افتتاحیه غنی سازی اوقات فراغت که به‌عنوان آغاز این فعالیت است به شکل با شکوهی با حضور مسولان استانی و شهرستانی و خانواده‌های دانش آموزان با برنامه‌های متنوع و همچنین تشکیل نمایشگاه‌های فرهنگی وهنری در رشته‌های مختلف به جهت معرفی فعالیت‌های تابستانه رشته‌های مختلف آموزشی و قرآنی، ورزشی، فرهنگی و هنری و..... برگزار شد.

کلانتری خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت فرهنگی سپاه جهت پوشش برنامه‌های فرهنگی و هنری طرح دریا اقدام کرده و با معرفی گروه جنگ شادی، تئاتر، سرود و تشکیل نمایشگاه‌های بومی و سنتی بخشی از برنامه‌های اوقات فراغت به مرحله اجرارسید.

معاونت پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش میاندورود در پایان با بیان اینکه اردو بستر مناسبی برای تمرین یک زندگی دسته جمعی منبعث از ارزش‌های اسلامی و تقویت و تحکیم بنیه اعتقادی، اخلاقی فرهنگی و ارتقاء مهارت‌های فردی و اجتماعی و افزایش آگاهی‌های عمومی در زمینه‌های مختلف و همچنین ارتقاء سطح هوشیاری و قدرت درک مسائل است، تصریح کرد: حوزه پرورش با همکاری همکاران زمینه شکل گیری اردوهای مختلف و معرفی دانش آموزان به برنامه‌های استانی و قراردادن اسامی این افراد در لیست اردوهای استانی هماهنگی لازم را به‌عمل آورده است.مطالب مرتبط با : برنامه‌های غنی سازی اوقات فراغت در حال اجرا است/ اردو بستر مناسبی برای تمرین یک زندگی دسته جمعی است
دیدگاه شما در مورد : برنامه‌های غنی سازی اوقات فراغت در حال اجرا است/ اردو بستر مناسبی برای تمرین یک زندگی دسته جمعی است

برنامه‌های غنی سازی اوقات فراغت در حال اجرا است/ اردو بستر مناسبی برای تمرین یک زندگی دسته جمعی است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ