• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 21710 - تاریخ انتشار : دوشنبه 25 مرداد 1395 - ساعت: 21:53

چاپ
قدردانی از خبرنگاران ساروی و قائم‌شهری در میاندورود!/ خبرنگاران میاندورود به نشانه اعتراض شرکت نکردند

مراسم تجلیل از خبرنگاران در فرمانداری میاندورود؛

قدردانی از خبرنگاران ساروی و قائم‌شهری در میاندورود!/ خبرنگاران میاندورود به نشانه اعتراض شرکت نکردند


خبرنگاران میاندورودی در اعتراض به نادیده انگاشتن تلاش‌های چند ساله خود در نشست روز خبرنگار امسال شرکت نکردند.

به گزارش میانخبر، همه ساله همزمان با 17مرداد سالروز شهادت شهید صارمی و روز خبرنگار، برنامه‌های ویژه‌ای در سراسر کشور و استان برای پاسداشت زحمات خبرنگاران اجرا می‌شود که هر شهرستان نیز با توجه به تلاش خبرنگاران فعال در حیطه جغرافیایی خود، آیین پاسداشت از این قشر تلاشگر، بی‌ادعا و اثرگذار را برگزار می‌کند اما این روال چند سالی است که در میاندورود وارونه شده است.

خبرنگاران جلوه تلاش و کوشش رسانه‌ای برای اجرای عدالت هستند اما گاهی طعمه بی‌عدالتی نیز می‌شوند و در میاندورود چند سالی است که خبرنگاران این شهرستان پس از یک‌سال تلاش و کوشش در زمستان و تابستان، در روز خبرنگار با بی‌مهری مواجه‌ هستند.

ماجرا از این قرار است که همه ساله اعتبار روز خبرنگار در این شهرستان صرف قدردانی از تلاش‌های خبرنگاران گرانقدری می‌شود که با کمال احترام نسبت به همه مدعوین، دست کم 99 درصد آن‌ها نمی‌دانند کم‌آبی گهرباران یعنی چه؟ نبود یک دوربرگردان در سورک و فقدان یک میدان و مشکلات ناشی از آن در چهار راه آزادگان چه مفهومی دارد و مشکلات ساحل گهرباران یا کمبود آب شرب در کیاپی، یعنی چه؟!

البته تعجبی ندارد زیرا این همکاران تلاش‌های بی‌ریا و صادقانه خود را برای حل مشکلات شهرستان‌های خود به‌کار می‌برند و طبیعی است که در شهرستان محل فعالیت خود از آنها به نیکی یاد ‌شود، آنها سفیران دانایی و اطلاع‌رسانی برای مردم شهر خود هستند و این امر قابل قدردانی است.

اما مگر می‌شود حالا که قرار است یک نشست شبه استانی برای خبرنگاران برگزار کنیم یادی از فعالان این شهرستان نکرد، مگر می‌شود از کسانی یاد نکرد که یک سال با غم مردم میاندورود گریستند و با شادی آنها خندیدند.

یاد کشته‌های محور مرگبار گهرباران، یاد سیل‌های مکرر دارابکلا، اسرم و جام‌خانه، یاد سقف‌های ترمیم نشده از تراکنش تگرگ‌های ویرانگر در اوسا و یاد سالن همایشی که پس از کلنگ‌زنی شش سال پیش، هنوز هم خشتی بر آن و سقفی برای هنرمندان شهرستان بنا نهاده نشده و خبر نوشتن از این‌ها در طول سال، شب‌ها و روزهای پراسترسی را برای خبرنگاران پدید می‌آورد که با قدردانی واقعی از قلم یک خبرنگار شهرستانی اندکی التیام می‌یابد.

حال که افتخار میزبانی از همکاران گرانقدر خود از شهرستان‌های دیگر را داریم (اگرچه در این‌باره حرف بسیار است) اما آیا عدالت این است که از خبرنگاران شهرستان به تمایز نام برده و قدردانی نشود.

سیاستگزاران حرفه‌ای دوگونه قدردانی در روزهای صنفی دارند، نخست آیین همگانی و سپس در کمال فروتنی باید گفت تکریم از فعالان واقعی این عرصه را نباید فراموش کرد.

خبرنگاران میاندورودی در روز خبرنگار امسال به همین دلیل و در اعتراض به این رویه ناعادلانه در نشست بیش از 25 نفری قدردانی از خبرنگاران استان با اعتبار میاندورود شرکت نکردند تا دو نکته را گوشزد کنند، آیین روز خبرنگار در همه شهرستان‌ها برگزار می‌شود و نیازی به موازی‌کاری با اعتبارات میاندورود نیست و اینکه میاندورود یک شهرستان با پنج خبرنگار است و اعتبارات اندک میاندورود باید صرف همین شهرستان شود.

نهایتاً اینکه تا اصلاح این دستورالعمل نانوشته، روز خبرنگار در میاندورود از معنای اصلی آن یعنی قدردانی از فعالان عرصه خبر شهرستان فاصله زیادی دارد چرا که نمایندگان پرمخاطب‌ترین رسانه‌های گروهی استان با کمترین توقع در این شهرستان حضور دارند و دیده نمی‌شوند.برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • دوشنبه 25 مرداد 1395 - 22:51 اویا

    واقعا جای تأسف داره که به جای ارزش گذاشتن به خبرنگاران بومی و فعال میاندورود میان از خبرنگارانی یاد میکنند که حتی یک خط خبر هم از مشکلات سرسام آور این شهرستان تاکنون عنوان نکردند، البته جای بس افتخار هست حضور خبرنگاران شهرستان های اطراف به میاندورود/ اما خود خبرنگارای این شهرستان چی؟؟!!

    پاسخ به نظر
    + 9 - 0
دیدگاه شما در مورد : قدردانی از خبرنگاران ساروی و قائم‌شهری در میاندورود!/ خبرنگاران میاندورود به نشانه اعتراض شرکت نکردند

قدردانی از خبرنگاران ساروی و قائم‌شهری در میاندورود!/ خبرنگاران میاندورود به نشانه اعتراض شرکت نکردند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ