• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 21816 - تاریخ انتشار : سه شنبه 02 شهریور 1395 - ساعت: 00:22

چاپ
ارائه تسهیلات به دارندگان خانه مسافر و بوم‌گردی

رئیس میراث فرهنگی ساری و میاندورود خبر داد

ارائه تسهیلات به دارندگان خانه مسافر و بوم‌گردی


رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ساری و میاندورود گفت: دارندگان خانه مسافر و بوم‌گردی شرایط دریافت تسهیلات را دارند.

به گزارش میانخبر، رضا مهدیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ما، اظهار کرد: دارندگان منازل ویلایی، آپارتمان و حتی تک اتاق که تمایل به اجاره ملک خصوصی خود به مسافر یا گردشگر را دارند، می‌توانند با مراجعه به اداره میراث فرهنگی و گردشگری، پروانه بهره‌برداری مربوط را دریافت کنند.

وی بیان کرد: منازل روستایی که تیپ روستایی بنا و نیز حیاط دارای طیور، دام، تنور و غذاهای محلی را حفظ کردند به‌عنوان «‌بوم‌گردی‌» می‌توانند با دریافت پروانه‌برداری از این اداره، ملک مورد نظر را به اجاره بگذارند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ساری و میاندورود یادآور شد: دارندگان خانه مسافر و بوم‌گردی، شرایط دریافت تسهیلات را هم دارند.

این مسؤول به عملکرد سه ساله اداره میراث فرهنگی ساری و میاندورود اشاره کرد و افزود: افتتاح رستوران و تالار منصوری با ظرفیت یک‌هزار و 200 نفر در سال 1394، تشکیل انجمن صنفی دفاتر خدمات سیاحتی و جهانگردی، تشکیل انجمن دوستداران میراث فرهنگی، توسعه زیرساخت گردشگری در طرح‌های سالم‌سازی دریای گهرباران، توسعه امکانات رفاهی مسافران و گردشگران در ساحل دریا، آغاز و پیگیری پروژه گردشگری ماهان، تجهیز و توسعه طرح‌های سالم‌سازی دریای فروهمندی، توسکا، نگین و علوم پزشکی مشهد و افزایش واحدهای اقامتی گردشگری این مجموعه از جمله عملکرد این نهاد است.

مهدیان اضافه کرد: ارتقا و تجهیز نیروهای یگان حفاظت برای حراست آثار تاریخی این شهرستان، برپایی نمایشگاه‌های دست ساخته‌های هنرمندان صنعت‌گران صنایع‌ دستی، صدور و تمدید کارت شناسایی برای هنرمندان صنایع دستی و ارائه تسهیلات با بهره کم از دیگر اقدامات این اداره طی سه سال بوده است.

وی تصریح کرد: از شاخص‌ترین برنامه‌هایی که در این دولت توسط این نهاد اتفاق افتاده است، ایجاد پنجره واحد سرمایه‌گذاری بوده که نظیر آن در جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت حاصل شده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ساری و میاندورود وظیفه این پنجره را تسریع در امور سرمایه‌گذاران مرتبط با دستگاه‌های مذکور دانست و ادامه داد: با عنوان متقاضیان سرمایه‌گذاری در زمینه گردشگری به ادارات میراث فرهنگی و گردشگری مراجعه و طرح توجیهی خاصی برای زمین پیشنهادی که شاخصه اصلی آن برخورداری از کاربری گردشگری و یا مسافرخیز و گردشگرپذیر است، می‌باشد.

این مسؤول با بیان اینکه تأسیسات گردشگری دارای انواع اقامتی و پذیرایی بین‌راهی و نیز خدماتی، رفاهی، تفریحی و توریستی و... هستند، افزود: با دریافت موافقت اصولی لازم و نیز استعلامات زمان بر بعضی از دستگاه‌ها موجب شده است که دولت جدید برای سرعت دادن به مراحل مورد نظر، طرح ارزشمند پنجره واحد سرمایه‌گذاری را برای متقاضیان در عرصه‌های دارای ماهیت گردشگری مهیا کرده است.

مهدیان در پایان گفت: از موارد جدید که اتفاقاً در این دولت به‌عنوان تأسیسات گردشگری نام گرفتند و مورد استقبال واقع شده است از جمله خانه‌مسافر (واحدهای اقامتی، استیجاری، خصوصی) و بوم‌گردی است.مطالب مرتبط با : ارائه تسهیلات به دارندگان خانه مسافر و بوم‌گردی
دیدگاه شما در مورد : ارائه تسهیلات به دارندگان خانه مسافر و بوم‌گردی

ارائه تسهیلات به دارندگان خانه مسافر و بوم‌گردی تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ