• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 21927 - تاریخ انتشار : دوشنبه 08 شهریور 1395 - ساعت: 22:41

چاپ
لزوم توجه به مسائل اخلاقی برای رشد جامعه

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران مطرح کرد

لزوم توجه به مسائل اخلاقی برای رشد جامعه


مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه برای جمهوری اسلامی ایران اصلی‌ترین موضوع ایجاد عدالت است، گفت: برای رشد جامعه باید در روابط خودمان به مسائل اخلاقی، انسانی و رعایت حقوق دیگران توجه کنیم.

به گزارش میانخبر، سیدعلی قاسمی ظهر امروز در مراسم گرامیداشت هفته دولت و تجلیل از مدیران و کارمندان نمونه ادارات شهرستان میاندورود با گرامیداشت هفته دولت و یاد شهیدان رجایی و باهنر، اظهار کرد: باید کسانی را که بزرگان جامعه ما را در دهه 60 به آتش کینه و نفاق خود سوزاندند، مجازات کنیم.

وی بیان کرد: ما نیازمند هستیم که به سیره شهیدان رجایی و باهنر مراجعه کنیم زیرا آنها ویژگی‌های بارزی داشته و ما هم باید از آنها الگوبرداری کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با تأکید بر اینکه انسانیت بالاترین خصلتی است که در هستی خلق شده است، یادآور شد: توسعه و رشد انسان‌ها به واسطه اخلاق‌مداری و انسان‌دوستی تحقق پیدا می‌کند و در این زمینه نخستین اقدام، حفظ کرامت انسانی است.

این مسؤول خاطرنشان کرد: اگر در روابط مدیریتی و اجرای برنامه‌های خود به موارد انسانی توجه نکینم در نتیجه رشد جامعه اتفاق نمی‌افتد.

قاسمی با اشاره به اینکه برای جمهوری اسلامی ایران اصلی‌ترین موضوع ایجاد عدالت است، افزود: اگر می‌خواهیم مدیران موفقی باشیم باید در روابط خودمان به مسائل اخلاقی، انسانی و رعایت حقوق دیگران توجه کنیم.

وی اضافه کرد: اگر در جامعه‌ای انسان‌ها حقوق یکدیگر را نشناسند و بی‌اخلاقی وجود داشته باشد، قطع بر یقین در آن جامعه هزینه‌ها پاسخگو نیست.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه نباید مدیریت و برنامه‌ریزی کشور همانند دهه‌های نخست انقلاب باشد بلکه هرچه زمان می‌گذرد باید رشد و پیشرفت بیشتری را نسبت به گذشته شاهد باشیم، ادامه داد: نگاه‌مان باید به زمان حال و آینده باشد، امنیت و آسایش کشور محصول دولت تدبیر و امید است و اگر بتوانیم فضای اخلاقی بر پایه انسانیت را در جامعه حاکم کنیم در نتیجه مدیریت نیز به شکل قوی‌تر انجام می‌شود.

قاسمی بر حفظ خدمات ماندگار در جامعه اشاره کرد و گفت: باید آینده‌نگر باشیم و به کار و مردم عشق بورزیم.مطالب مرتبط با : لزوم توجه به مسائل اخلاقی برای رشد جامعه
دیدگاه شما در مورد : لزوم توجه به مسائل اخلاقی برای رشد جامعه

لزوم توجه به مسائل اخلاقی برای رشد جامعه تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ