• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 21934 - تاریخ انتشار : سه شنبه 09 شهریور 1395 - ساعت: 16:02

چاپ
ضرورت تعامل با سرمایه‌گذاران در میاندورود/ عده‌ای فضا را برای سرمایه‌گذاران تنگ می‌کنند

دادستان میاندورود تأکید کرد

ضرورت تعامل با سرمایه‌گذاران در میاندورود/ عده‌ای فضا را برای سرمایه‌گذاران تنگ می‌کنند


دادستان میاندورود با تأکید بر ضرورت تعامل با سرمایه‌گذاران در شهرستان، گفت: آنچه در عمل مشاهده می‌شود ایجاد موانع برای سرمایه‌گذار است.

به گزارش میانخبر، حجت‌الاسلام اسماعیل ملاکریمی در گفت‌وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه احترام به قانون از سوی همه آحاد مردم در رأس آن مسؤولان، متولیان و مجریان قانون لازم است، اظهار کرد: با رعایت، احترام و فصل‌الخطاب دانستن قانون بسیاری از شبهات ایجاد شده در مسائل مختلف حل می‌شود.

دادستان میاندورود سرمایه‌گذاری را یکی از مشکلات این شهرستان دانست و یادآور شد: تشکیلات قضایی در میاندورود با ایجاد دبیرخانه حمایت از سرمایه‌گذار سعی در کمک به آنها از منظر قانون دارد.

*ایجاد موانع برای سرمایه‌گذار نتیجه تعطیلی شرکت و کارخانجات است

این مسؤول با طرح این سؤال که آیا مسؤولان و متولیان امر در این شهرستان نظرشان به کمک به سرمایه‌گذار است یا جلوگیری از ایجاد سرمایه‌گذاری، خاطرنشان کرد: آنچه در عمل مشاهده می‌شود ایجاد موانع برای سرمایه‌گذاران است.

ملاکریمی اضافه کرد: همه باید از سرمایه‌گذاری که با احترام به قانون از مجاری قانونی با اخذ مجوزهای قانونی و طی کردن بروکراسی اداری، پروانه و جوازهای لازم را اخذ کرده است، حمایت کنند، اما گاهی ایجاد موانع و کمک نکردن به رفع مشکلات سرمایه‌گذار سبب تعطیلی چندین شرکت در این شهرستان شده است.

*عده‌ای فضا را بر سرمایه‌گذار تنگ می‌کنند

وی یادآور شد: به‌عنوان دادستان و دبیر کمیته حمایت قضایی از سرمایه‌گذار در سال 92 نخستین کسی بودم که با حضور در محل انتقال آب از چشمه واقع در جنگل بالادست به طرف شرکت با توجه به نواقص مستندات، دستور توقیف عملیات اجرایی را صادر کردم.

دادستان میاندورود تصریح کرد: اگر قانون فصل‌الخطاب است چرا سعی می‌شود با تحریک عده‌ای از مردم و نماینده‌های مردم فضا را بر سرمایه‌گذار تنگ کنیم، نمونه واضح آن درباره سرمایه‌گذاری شرکت ماهان در روستای لالیم است.

این مسؤول با بیان اینکه امروزه که سرمایه‌گذار احترام به قانون گذاشته و تمام مجوزهای لازم را از محیط‌ زیست، منابع طبیعی و اداره آب و سایر مراجع ذیصلاح اخذ کرده به چه دلیل باید جلوی کارشان گرفته شود، ادامه داد: با توجه به بررسی کارشناسی و نظر تخصصی اداره آب مبنی بر چشمه محل آب مالکیت آن برای هیچ شخص حقیقی، حقوقی، روستا و منطقه نیست.

ملاکریمی اضافه کرد: میزان آب این چشمه نهایتاً برای دو هکتار از اراضی کشاورزی کافی است چگونه چندین روستا ادعای مالکیت این آب را می‌کنند.

*پیگیری از طریق مجاری قانونی

وی با اعلام اینکه همه باید به قانون احترام بگذارند، خاطرنشان کرد: اگر فردی و حتی مسؤولی بخواهد مردم را تحریک کند یا افکار عمومی را با انتشار اخبار کذب جریحه‌دار کند، طبق قانون با این‌گونه افراد برخورد جدی می‌شود.

دادستان میاندورود با اشاره به اینکه اگر اعتراضی نسبت به صدور پروانه و جواز برای سرمایه‌گذاری در یک منطقه را داشته باشیم باید حقوق خود را از طریق مجاری قانونی پیگیری کنیم، یادآور شد: مسؤولان و متولیان امر هم باید سعی در احترام به قانون و کمک به سرمایه‌گذار کنند.مطالب مرتبط با : ضرورت تعامل با سرمایه‌گذاران در میاندورود/ عده‌ای فضا را برای سرمایه‌گذاران تنگ می‌کنند
دیدگاه شما در مورد : ضرورت تعامل با سرمایه‌گذاران در میاندورود/ عده‌ای فضا را برای سرمایه‌گذاران تنگ می‌کنند

ضرورت تعامل با سرمایه‌گذاران در میاندورود/ عده‌ای فضا را برای سرمایه‌گذاران تنگ می‌کنند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ