• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 22033 - تاریخ انتشار : سه شنبه 16 شهریور 1395 - ساعت: 19:54

چاپ
تشکیل بنیاد فرزانگان در میاندورود

رئیس بهزیستی میاندورود خبر داد

تشکیل بنیاد فرزانگان در میاندورود


رئیس اداره بهزیستی میاندورود از تشکیل بنیاد فرزانگان در این شهرستان خبر داد و گفت: این بنیاد با هدف ارائه خدمات بهتر به سالمندان راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش میانخبر، سید مرتضی موسوی صبح امروز در نخستین جلسه ساماندهی معلولان که با حضور مسؤولان در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با تأکید بر اینکه سالمندان برکت جامعه هستند، اظهار کرد: هر چقدر تکریم و احترام نسبت به این قشر صورت گیرد، به نفع جامعه است.

وی بیان کرد: با برنامه‌ریزی علمی و عملی می‌توان از شدت معلولیت‌ها در این دوران پیشگیری کرد و در نتیجه دوران سالمندی سالمی پیش‌ رو داشت.

رئیس اداره بهزیستی میاندورود خاطرنشان کرد: نیاز به بیمه، معیشت، مسکن، اوقات فراغت، کمک وسایل توانبخشی، مناسب‌سازی معابر و اماکن عمومی، آموزش به خانواده جهت رسیدگی به سالمند، بهداشت دهان و دندان و... از جمله نیازهایی است که تأمین این موارد منوط به مشارکت سازمان‌های مردم‌نهاد و دستگاه‌های مرتبط با تشکیل کمیته‌های مختلف در راستای ساماندهی سالمندان جهت بهبود روش زندگی، ارتقای کیفیت و ایجاد رضایت از زندگی است.

این مسؤول از تشکیل بنیاد فرزانگان در این شهرستان خبر داد و یادآور شد: این امر جهت ارائه خدمات بهتر به سالمندان بوده و همچنین کارت منزلت سالمند نیز در دستور کار قرار می‌گیرد.

موسوی به نیازهای سالمندان اشاره کرد و افزود: موارد بهداشتی و درمانی شامل مراقبت‌های پزشکی، نیازهای اجتماعی و اقتصادی شامل بیمه و حقوق بازنشستگی، مسکن و... است.

وی با اعلام اینکه ارائه خدمات رفاهی از جمله بهداشتی، درمانی، فرهنگی و اجتماعی مطلوب به سالمندان با حفظ احترام و کرامت آنها از اهداف این شورا است، تصریح کرد: در این جلسه مصوب شد که سالمندان نخبه در عرصه‌های اجتماعی، ورزشی و فرهنگی از طریق ارگان‌ها شناسایی و جهت حضور در جلسه دعوت شوند.

رئیس اداره بهزیستی میاندورود اضافه کرد: مصوب شد که نماینده ثبت احوال و اسناد و اداره کار در جلسات بعدی حضور یابد و ارسال آیین‌نامه شورای ساماندهی به‌همراه صورتجلسه به ارگان‌ها، برگزاری جلسه با بیمه سلامت در راستای ارائه خدمات به سالمندان، برگزاری جشن و همایش جهت تکریم سالمندان با برنامه‌ریزی ارگان‌ها در روز جهانی سالمند، وضعیت سطوح چند بعدی (فردی، خانوادگی، اجتماعی، اقتصادی و...) سالمندان از طریق کمیته امداد و بهزیستی در راستای حمایت‌ از طریق ادارات و دستگاه عضو انجام شود.

این مسؤول با اشاره به اینکه معرفی تمام ادارات نماینده تام‌الاختیار در امر ساماندهی سالمندان به اداره بهزیستی و ارسال عملکردها به همراه مستندات به موقع به این سازمان ضرورت دارد، خاطرنشان کرد: نامگذاری یک کوچه به نام کوچه دوستدار سالمند جهت تکریم سالمندان از برنامه‌های موردنظر است.

موسوی به توجه و همکاری ویژه مسؤولان و دستگاه‌های اجرایی در راستای خدمت به سالمندان تأکید کرد و گفت: حفظ احترام، شأن و حرمت سالمند، فراهم ساختن امکان مشارکت مردم، انجمن‌ها و... از جمله سیاست‌های شورای ساماندهی سالمندان است که باید بیش از پیش به آن توجه شود.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : تشکیل بنیاد فرزانگان در میاندورود
دیدگاه شما در مورد : تشکیل بنیاد فرزانگان در میاندورود

تشکیل بنیاد فرزانگان در میاندورود تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ