• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 22072 - تاریخ انتشار : جمعه 19 شهریور 1395 - ساعت: 20:39

چاپ
عملکرد دستگاه دیپلماسی در قبال فاجعه منا ضعیف است

امام جمعه میاندورود:

عملکرد دستگاه دیپلماسی در قبال فاجعه منا ضعیف است


امام جمعه میاندورود با اعلام اینکه در طول یک‌ سال بعد از فاجعه منا، عملکرد دستگاه دیپلماسی کشور ما ضعیف بوده است، ادامه داد: اگر اینگونه نبود کار به اینجا نمی‌رسید که دولت عربستان ادعا کند که ایران از تروریست‌ها حمایت می‌کند.

به گزارش میانخبر، حجت‌الاسلام رضا محمدنسب ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان با اشاره به اهمیت روز عرفه، اظهار کرد: این روز زمان دعا و نیایش است و باید تلاش کنیم که دسته‌جمعی این دعا را قرائت کنیم.

وی با بیان اینکه مدیریت حرمین شرفین را دنیای اسلام باید در دست بگیرد، افزود: فاجعه منا در سال 94 و حادثه کشتار حجاج در سال 1366 اثبات بی‌لیاقتی آل‌سعود از خادم‌‌الحرمین بودن است.

امام جمعه میاندورید با تأکید بر اینکه اگر آل‌سعود در قضیه منا خیانت نکرد به چه دلیل از تشکیل هیأت حقیقت‌یاب هراس دارد، تصریح کرد: یکی از مطالبات مقام معظم رهبری این است که یکی از کارهای واجب اسلام و حقوق بشر تشکیل هیأت حقیقت‌یاب برای فاجعه منا بوده و این وظیفه همه مسؤولان کشور است.

وی با اعلام اینکه در طول این یک‌ سال بعد از فاجعه منا، عملکرد دستگاه دیپلماسی کشور ما ضعیف بوده است، ادامه داد: اگر اینگونه نبود کار به اینجا نمی‌رسید که دولت عربستان ادعا کند که ایران از تروریست‌ها حمایت می‌کند.

محمدنسب یادآور شد: آل‌سعود 7 هزار زائر کشورهای اسلامی در سرزمین منا را به شهادت رساند و امروز اجازه نمی‌دهد که یک کمیته حقیقت‌یاب این موضوع را تحقیق و بررسی کند و به جای آن مردم بی‌گناه و بی‌دفاع یمن را بمباران می‌کند.

وی با اشاره به اینکه جرم مردم یمن این است که می‌خواهند سرنوشت کشور را خود به دست بگیرند، اضافه کرد: آل‌سعود مخالف این موضوع است و در سوریه، عراق، یمن و بحرین جنایت می‌کند.

امام جمعه میاندورود اضافه کرد: اگر در طول این یک‌ سال با حادثه منا قاطعانه برخورد می‌شد، کار به اینجا نمی‌رسید که آل‌سعود دست‌نشانده آمریکا و سرسپرده صهیونیست‌ها چنین اظهاراتی داشته باشد.

محمدنسب در پایان گفت: تقویت توان دفاعی بر ما واجب است و باید خود را تجهیز کنیم که دشمن اجازه فکر حمله به کشور مارا به خود ندهد.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : عملکرد دستگاه دیپلماسی در قبال فاجعه منا ضعیف است
دیدگاه شما در مورد : عملکرد دستگاه دیپلماسی در قبال فاجعه منا ضعیف است

عملکرد دستگاه دیپلماسی در قبال فاجعه منا ضعیف است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ