• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 22122 - تاریخ انتشار : جمعه 26 شهریور 1395 - ساعت: 12:37

چاپ
غفلت داخلی باعث جسارت خارجی می‌شود/ به من چه ربطی دارد حربه دشمن است

سخنران یادواره شهدای سورک:

غفلت داخلی باعث جسارت خارجی می‌شود/ به من چه ربطی دارد حربه دشمن است


حجت الاسلام عبدالحمید شهاب گفت: امروز پیام شهید بصیر ایستادن جوانان پای موازین است و به من چه ربطی دارد حربه دشمن است.

به گزارش میانخبر، حجت الاسلام عبدالحمید شهاب در مراسم سی‌امین سالگرد شهدای شهر سورک با بیان اینکه عناصر هدایت‌گر و حق‌مدار قابلیت آن را دارند که از خط قرمزهای یک اندیشه محافظت کنند، اظهار کرد: امروز یادمان شخصیت شهید همین مقام را به تثبیت رسانده و آثار و برکاتش اجتماعاتی است که مومنین و شیعیان به دور هم نشسته و دشمنان از این اجتماعات می‌ترسند چون در این محافل انتقال اندیشه انجام می‌شود.

وی بیان کرد: امروز بسیاری از افراد هستند که نمی‌دانند روی مین رفتن و دفاع از خاک و سرزمین یعنی چه؛ اما همین مجالس اثر وضعی خود را در انتقال اندیشه ایثار و شهادت با همه چالش‌ها و خطاپذیری‌ها و انحرافات را دارد.

استاد حوزه علمیه تهران، خاطرنشان کرد: دشمن امروز با لباس دوست نشسته و کمر به خاموشی این اندیشه بسته است.

شهاب با تاکید بر اینکه اولین شاخصه رفتاری شهدا وجود مفهوم ولایت‌مداری و ولایت‌پذیری بود، افزود: در عصر غیبت اگر من و شما مسئولیت‌پذیر نباشیم و مفهوم اصلی ولایت‌پذیری را درک نکنیم شاید در زمان ظهور در جبهه امام زمان نباشیم.

وی تصریح کرد: شهیدی که در مدار ولایت حرکت کرد ابتدا ولایت‌پذیر شد آنجا که ادراک کرد حقیقت اسلام ولایت امام حق است.

شهاب در چرایی تاکید بر وآژه حق، گفت: حق آن مفهومی است که ما را به سوی هدایت و کمال می‌رساند و تمام تلاش انبیا و صالحین رساندن انسان به صاحب هدایت بود.

منطق شهدا حق‌گویی و حق‌مداری بود

سخنران یادواره شهدای سورک با بیان اینکه شهدای ما در مقام پذیرش ولایت حق سینه سپر کردند، افزود: حق‌گرایان و حق‌مداران به این مفهوم رسیدند که حق شفاف است و سراب و جنجالی نیست.

وی تاکید کرد: منطق شهدا حق‌گویی و حق‌مداری بود و همین باعث ماندگاری آنها شد.

شهاب در ادامه بیان کرد: حق‌گرایان چون در پرتو ولایت حق حرکت می‌کنند و حق کمالی را برای آنها به ارمغان می‌آورد مردانه به میدان می‌روند و اولین اثری که این ولایت پذیری برای آنها دارد آن است که دیگر جسم برای آنها مهم نیست.

وی با بیان اینکه امروز برای شیعه شهادت و مفهوم ایثار و شهادت ثابت کرد جوانی که روی مین رفت برای راحتی امروز من و شما بود، اضافه کرد: امروز فقط راحت نشستن و دست روی دست گذاشتن ولایت‌پذیری نیست.

شهاب تاکید کرد: کسی که شعار ولایت‌پذیری می‌دهد پای ارزش‌های ثابت مکتب می‌ایستد و اجازه نمی‌دهد چند جیره خور آمریکا بگویند که ولایت فقیه در کشور رو به تضعیف است.

غفلت داخلی باعث جسارت خارجی می‌شود

استاد حوزه علمیه تهران با تاکید بر اینکه غفلت داخلی باعث جسارت خارجی می‌شود، تصریح کرد: اگر ولایت فقیه نایب امام عصر در زمان غیبت توانمند نیست سال گذشته در فاجعه منا یک انگشت علوی بلند کرد توانست دهن آنها را به خاک بمالد و سکوت در برابر آن خیانت است.

وی خروجی یادواره شهدا را دفاع از ولی زمان دانست و گفت: منطق ولایت فقیه در عصر غیبت تجلی ولایت الله است و اگر ولایت‌پذیر نباشیم داعش و النصره پشت در خانه ما خواهند بود.

شهاب عنصر دومی که مفهوم شهادت و شهادت طلبی را امروز در جامعه شیعی به ارمغان آورده، بصیرت شهدا بیان کرد و افزود: شهدای ما لبیک به یک ندا دادند و آن ندای حق بود.

به من چه ربطی دارد حربه دشمن است

وی با اشاره به اینکه انسان‌های بصیر به هر حرفی گوش نمی‌کنند و پای هر علمی سینه نمی‌زنند، خاطرنشان کرد: شهدا چون قشری فکر نمی‌کنند و درست فکر و اندیشه کردند، جاودانه ماندند.

شهاب در ادامه گفت: امروز پیام شهید بصیر ایستادن جوانان پای موازین است و به من چه ربطی دارد حربه دشمن است.

استاد حوزه علمیه تهران سومین شاخصه شخصیت شهدا را بلند همتی آنها در حفظ مفهوم عالی تقوا دانست و افزود: شهدا همت زیادی برای خارج نشدن از تقوا داشتند و آنها راست قامتان راه تقوا بودند.دیدگاه شما در مورد : غفلت داخلی باعث جسارت خارجی می‌شود/ به من چه ربطی دارد حربه دشمن است

غفلت داخلی باعث جسارت خارجی می‌شود/ به من چه ربطی دارد حربه دشمن است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ