• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 22192 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 31 شهریور 1395 - ساعت: 22:18

چاپ
نام‌ زنده‌یاد معافی به پاس قلم زدن برای مردم ماندگار شد

عضو مجلس خبرگان رهبری در مراسم سومین سالگرد زنده‌یاد معافی:

نام‌ زنده‌یاد معافی به پاس قلم زدن برای مردم ماندگار شد


نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری گفت: یاد و نام زنده‌یاد جابر معافی به‌ واسطه خدمت‌رسانی به مردم و قلم زدن برای خلق خدا ماندگار شد.

به گزارش میانخبر، حجت‌الاسلام علی معلمی عصر امروز در مراسم سومین سالگرد زنده‌یاد جابر معافی سرپرست فقید خبرگزاری فارس در مازندران که با حضور مسؤولان استانی و شهرستانی در زادگاهش روستای اناردین بخش گهرباران این شهرستان برگزار شد با اشاره به نقش و حرفه حساس خبرنگار در جامعه، اظهار کرد: شأنیت قلم، انتقال مفاهیمی است که از نسلی به نسل آینده منتقل می‌شود و باید ارزش آن را قدر بدانیم.

وی با بیان اینکه در عصر حاضر با وجود رسانه‌های متعدد شاهد بروز انتقال اطلاعات از فضای مجازی هستیم و این عنوان در جامعه فراوان مطرح می‌شود، افزود: دسترسی به فضای مجازی برای همه مردم جامعه آسان است و از طریق تلفن همراه می‌توان از دورترین نقاط با بالاترین سرعت به انواع اطلاعات نوین مجهز شویم.

امام جمعه قائمشهر با بیان اینکه انتقال اخبار از طریق فضای مجازی قابل رؤیت نیست، اما صحت دارد، تصریح کرد: عالم برزخ هم قابل دیدن نیست، اما صحت و سقم آن وجود دارد و همچنین انسان نمی‌تواند شرایط فردای خود را درک کند.

این مسؤول با اشاره به اینکه مرگ دارای اشکال مختلف است و قطع بر یقین هیچ موجودی در روی زمین ماندنی نیست، تبیین کرد: کیفیت و چگونه رفتن مهم است و انسانی که می‌میرد، قیامتش نیز آغاز می‌شود.

معلمی اضافه کرد: فردی که می‌میرد قیامتش آغاز می‌شود و در دنیا انسان متحول است، در حالی که بعد از مرگ در شرایط یکنواختی قرار می‌گیرد.

وی اضافه کرد: اهل بهشت چهره‌های نورانی دارند و نهایت رشد اعتدال انسان از آغاز نوجوانی تا رسیدن به کمال است و بعد تا آخرت ثابت می‌ماند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه همه افراد در هر جایگاهی که قرار دارند باید به خداوند پناه ببرند، یادآور شد: انسان‌ در هر شرایطی باید مسیر عبودیت خداوند را انتخاب کند و در زندگانی همواره در مسیر پروردگار گام بردارد.

این مسؤول به عظمت غدیر خم و جایگاه ولایت تأکید کرد و افزود: پیامبر اکرم(ص) به مدت 23 سال رنج برد، جنگ‌هایی که در مکه و مدینه پشت سر گذاشت و دردهای زیادی که متحمل شد، خداوند نیز به پیامبر(ص) امر کرد که باید موضوع ولایت را به حضرت علی(ع) ابلاغ کند تا پیامبری بر ایشان تکمیل شود.

معلمی با بیان اینکه برای حفظ نظام اسلامی باید پشتوان ولایت فقیه باشیم تا به مملکت آسیب نرسد، ادامه داد: معرفی حضرت علی(ع) در جایگاه ولایت موجب استمرار بعثت شد، چراکه نبوت پشتوانه امامت است.

وی با اعلام اینکه تفکر انسان‌های مؤمن باید به اندیشه حق نزدیک شود، تصریح کرد: هر سال در عید غدیر‌ خم باید بازنگری در همسان‌سازی خود در زمینه اجرای فرامین ولایت و امامت صورت گیرد.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه اگر ملازم امامت بودیم، ملحق به اولیاءالله هستیم و به کانون توحید پیوند زده شدیم، تشریح کرد: در زمانی که دسترسی به امامت نداریم بریده از امامت نیستم، امامت لطف الهی است و همچنان نیز ادامه دارد.

وی با بیان اینکه نامگذاری میدانی به نام زنده‌یاد جابر معافی به پاس زحماتی که وی در عرصه خبر کشید اقدام ارزشمند شهرداری ساری بود، گفت: بنده به نوع خودم قدردانی می‌کنم و باید قدر و جایگاه قلم را قدر بدانیم.


معلمی با اشاره به اینکه فعالیت در راه قلم و اطلاع‌رسانی بسیار ارزشمند است که مرحوم معافی در این راستا ‌گام‌های ارزشمندی برداشته شود، تصریح کرد: باید حرمت قلم و اطلاع‌رسانی حفظ شود.


وی خاطر نشان کرد: یاد و نام مرحوم معافی به‌واسطه خدمت‌رسانی به مردم و قلم زدن برای خلق خدا ماندگار شد.دیدگاه شما در مورد : نام‌ زنده‌یاد معافی به پاس قلم زدن برای مردم ماندگار شد

نام‌ زنده‌یاد معافی به پاس قلم زدن برای مردم ماندگار شد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ