• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 22224 - تاریخ انتشار : یکشنبه 04 مهر 1395 - ساعت: 15:44

چاپ
پرداخت یک میلیارد و 590 میلیون ریال تسهیلات اشتغال به مددجویان تحت حمایت

مدیر کمیته امداد میاندورود خبر داد

پرداخت یک میلیارد و 590 میلیون ریال تسهیلات اشتغال به مددجویان تحت حمایت


مدیر کمیته امداد میاندورود از پرداخت یک میلیارد و 590 میلیون ریال تسهیلات اشتغال به مددجویان تحت حمایت خبر داد.

به گزارش میانخبر، علی ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ما، اظهار کرد: در طی سال جاری به تعداد 12 نفر از مددجویان و فرزندان مجرد مددجوی تحت حمایت امداد شهرستان به مبلغ 1 میلیارد و 590 میلیون ریال در قالب تسهیلات قرض الحسنه اشتغال پرداخت شد.

وی با اشاره به اینکه این مشاغل از نوع صنفی، صنعتی، خدماتی، دامپروری، کشاورزی بوده، شناسایی نیازهای منطقه در حوزه تولید و خدمات را در راستای ایجاد اشتغال، از اهم وظایف حوزه اشتغال دانسته‌اند، که این امر در سایه برقراری ارتباط بین محیط کسب و کار و دستگاه‌های اجرایی ذیربط محقق شد.

مدیر کمیته امداد میاندورود، خاطرنشان کرد: در مدت شش ماهه سال جاری تعداد 39 نفر با اعتبار بالغ بر 128 میلیون ریال از خدمات مهارت آموزی و آموزش فنی و حرفه‌ای این مدیریت برخوردار شدند که این آموزش‌ها با موضوعات، کامپیوتر، خیاطی، شیرینی‌پزی، جوشکاری، تراشکاری و ... در راستای یادگیری مهارت‌های لازم جهت ورود به بازار کار بوده و آموزش گیرندگان با دریافت تسهیلات کم بهره خوداشتغالی، وارد بازار کار می‌شوند.

ابراهیمی با تاکید بر موضوع اشتغال خانواده‌های تحت حمایت به‌عنوان اصلی‌ترین عامل توانمندسازی خانواده‌ها و حفظ عزت و کرامت انسانی، اظهار امیدواری کرد تحقق پیش‌بینی ایجاد اشتغال و جذب اعتبارات تخصیصی در سال جدید در شرایط اقتصاد مقاومتی، با اقدام و عمل همه جانبه کلیه دستگاه‌های اجرایی تحقق یابد.

وی یکی از خدماتی که کمیته امداد برای حل مشکلات خانواده‌های تحت حمایت انجام می‌دهد را پرداخت وام قرض الحسنه کارگشایی دانست تا از این طریق بتواند ضمن رعایت سنت قرض الحسنه که در دین مبین اسلام به آن تاکید فراوان شده است، بخشی از مشکلات این خانواده‌ها را نیز حل کند.

ابراهیمی با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تا امروز به تعداد 157 نفر از مددجویان جمعاً به مبلغ یک میلیارد و 960 میلیون ریال پرداخت شده است، گفت، این وام‌ها در زمینه کمک هزینه ازدواج فرزندان، تعمیر یا تکمیل مسکن مددجویی، کمک هزینه سفر به عتبات عالیات، کمک هزینه تحصیل فرزندان، پرداخت بدهی مددجویان، تهیه لوازم اصلی زندگی و ... به مددجویان تحت حمایت و نیازمندان منطقه پرداخت شده است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه مبلغ این وام‌ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته 37 درصد رشد داشته است، بیان کرد: کلیه این وام‌ها به‌صورت قرض الحسنه بوده و دارای بیمه نامه عمر مانده بدهکار بوده که در صورت بروز مشکل برای شخص وام گیرنده، پرداخت اقساط باقیمانده مشمول بیمه خواهد شد.

گفتنی است، در حال حاضر یک هزار و 347 خانوار در شهرستان میاندورود تحت حمایت کمیته امداد این شهرستان هستند و از خدمات این نهاد در راستای توانمندی خانواده و خروج از تحت حمایت به نحو مطلوب بهره‌مند می‌شوند.دیدگاه شما در مورد : پرداخت یک میلیارد و 590 میلیون ریال تسهیلات اشتغال به مددجویان تحت حمایت

پرداخت یک میلیارد و 590 میلیون ریال تسهیلات اشتغال به مددجویان تحت حمایت تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ