• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 22259 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 07 مهر 1395 - ساعت: 23:52

چاپ
نگاه ما پیشگیری از جرایم و اطلاع‌رسانی به عموم مردم است/ کشف بیش از 16 کیلو مواد مخدر در سال جاری

فرمانده انتظامی میاندورود:

نگاه ما پیشگیری از جرایم و اطلاع‌رسانی به عموم مردم است/ کشف بیش از 16 کیلو مواد مخدر در سال جاری


فرمانده انتظامی میاندورود گفت: نگاه ما در مسائل اجتماعی پیشگیری از جرایم و اطلاع‌رسانی به عموم مردم است.

به گزارش میانخبر، ذات‌الله رضوانی عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه این شهرستان، اظهار کرد: پاکسازی نقاط آلوده، برخورد با قاچاقچیان مواد مخدر و کالا و ارز، طرح ارتقا امنیت اجتماعی، مبارزه با سرقت و ... از مهم‌ترین برنامه‌های نیروی انتظامی است.

وی بیان کرد: نیروی انتظامی در مبارزه با چالش‌ها، آسیب‌ها و تهدیدات موجود با به‌کارگیری تجهیزات و امکانات به‌روز با مجرمان، تبهکاران و برهم زدگان نظم عمومی برخورد می‌کند.

*مشارکت مردم در اجرای قوانین

فرمانده انتظامی میاندورود با تأکید بر اینکه هر چه مشارکت مردم بیشتر باشد در نتیجه موفقیت این نهاد در انجام مأموریت‌ها و ایجاد نظم و امنیت افزایش می‌یابد، تصریح کرد: این نهاد به‌عنوان خدمت‌گزار مردم مکلف به اجرای قوانین است که تمام سعی خود را در ایجاد فضای امن برای شهروندان داریم و در این زمینه می‌طلبد که مردم نیز همکاری، مشارکت و مدیریت داشته باشند.

این مسؤول با اشاره به اینکه تعداد متوفیان جاده‌ای در این شهرستان در سال گذشته هفت مورد برون‌شهری و امسال نیز 6 مورد بوده است، اضافه کرد: این تصادفات بیشتر در حوزه ضلع شمالی شهرستان به‌ویژه بخش گهرباران بود که با تعریض این جاده حوادث نیز کاهش پیدا می‌کند و یکی از موضوعات مهم، مهندسی جاده و راه است.

رضوانی یادآور شد: مردم قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند و آگاه باشند که بیمه و معاینه فنی از اولویت‌هایی پلیس است.

*کشف بیش از 16 کیلو مواد مخدر

وی از کشف 16 کیلو و 186 گرم مواد مخدر در سال‌جاری خبر داد و افزود: 174 مورد دستگیری اعم از معتادان، خرده‌فروشان و و فروشندگان عمده داشتیم و نگاه ما این است که در حوزه برخورد با مواد مخدر، طرح‌ها را با قوت پیگیری کنیم تا این جرایم در این شهرستان به کمترین حد برسد.

فرمانده انتظامی میاندورود ادامه داد: 452 مورد توقیف خودرو در سال گذشته و 509 فقره نیز در سال 95 داشتیم و همچنین در زمینه توقیف موتورسیکلت در سال گذشته 366 مورد و در سال جدید 918 فقره بوده است.

این مسؤول با بیان اینکه در سطح کلانتری و پاسگاه در مجموع یک‌هزار و 708 مورد پرونده قضایی تشکیل شد، خاطرنشان کرد: این پرونده‌ها با موضوعات مختلف از جمله نزاع و درگیری، سرقت، تصادف و.. بوده که 256 فقره پرونده صلح و سازش شده است.

رضوانی تأکید کرد: در حوزه جرایم در سطح شهرستان، بحث نزاع و درگیری بالا است که مردم باید صبوری در برخی از مسائل و موضوعات داشته باشند تا کوچک‌ترین موضوع منجر به درگیری و نزاع نشود.

*سعه صدر خانواده‌ها در رفع اختلافات خانوادگی

وی به تشکیل پرونده اختلافات خانوادگی در این شهرستان اشاره کرد و یادآور شد: 113 فقره پرونده اختلاف خانوادگی در میاندورود داشتیم که باید در موضوعات فرهنگی اقدامات موثر و مهمی انجام شود و خانواده‌ها نیز باید سعه‌صدر داشته تا بتوانند برخی از موضوعات خانوادگی را درون خانواده حل و فصل کنند.

فرمانده انتظامی میاندورود با بیان اینکه تماس مردم با فوریت‌های پلیسی 110 به تعداد 558 فقره بوده است، ادامه داد: 405 فقره از تماس‌ها عملیاتی، 108 مورد غیر فوریتی و 45 تماس مربوط به ارشاد و راهنمایی بوده است.

این مسؤول افزود: 481 تماس‌ها صحت داشته که 224 مورد منجر به تشکیل پرونده و 32 فقره صحت نداشته است.

*پیشگیری از جرایم

رضوانی با اعلام اینکه طرح دریا بیش از 9 کیلومتر بوده که 2 طرح عمومی و چند طرح خصوصی وجود دارد، تصریح کرد: بیشترین شنا ممنوعه را در سطح حوزه استحفاظی داشتیم، یک مورد غرقی داشته که در منطقه شنا ممنوعه بوده است.

وی به در پیش بودن ماه محرم و بحث قمه‌زنی در این ایام اشاره کرد و یادآور شد: نگاه ما این است که اطلاع‌رسانی با هیأت امنا داشته باشیم و به نحوی با افرادی که در گذشته سابقه چنین کارهایی را داشتند، آموزش و آگاهی دهیم و افرادی که توجه‌ای به این موضوع نداشته باشند، برخورد جدی می‌شود.

فرمانده انتظامی میاندورود با تأکید بر اینکه نگاه ما پیشگیری از جرایم و اطلاع‌رسانی به عموم مردم است، ادامه داد: در بحث مزاحمت‌های خیابانی با افرادی که موجب سلب آرامش و آسایش مردم شوند، به‌طور جدی و قانونی شدیدأ برخورد می‌شود.

*برگزاری همایش پیاده‌روی خانوادگی در میاندورود

این مسؤول از اجرای همایش پیاده‌روی خانوادگی به‌مناسبت هفته دفاع مقدس و ناجا در این شهرستان خبر داد و افزود: این همایش در روز جمعه 9 مهرماه ساعت 7:30 صبح از محل شهرداری سورک برگزار می‌شود.

رضوانی هدف از برگزاری این همایش را گرامیداشت هفته نیروی انتظامی و تقویت ارتباط نزدیک و تنگاتنگ بین مردم و نیروی خدمتگزار انتظامی عنوان کرد و گفت: در پایان این همایش فرهنگی و ورزشی هدایای نفیسی به قید قرعه به شرکت‌کنندگان اهدا می‌شود.دیدگاه شما در مورد : نگاه ما پیشگیری از جرایم و اطلاع‌رسانی به عموم مردم است/ کشف بیش از 16 کیلو مواد مخدر در سال جاری

نگاه ما پیشگیری از جرایم و اطلاع‌رسانی به عموم مردم است/ کشف بیش از 16 کیلو مواد مخدر در سال جاری تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ