• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 22266 - تاریخ انتشار : جمعه 09 مهر 1395 - ساعت: 00:54

چاپ
بودجه مدارس استثنایی سه برابر شده است/ مشارکت 11 هزار میلیاردی خیرین در امر مدرسه سازی

وزیر آموزش و پرورش در میاندورود:

بودجه مدارس استثنایی سه برابر شده است/ مشارکت 11 هزار میلیاردی خیرین در امر مدرسه سازی


وزیر آموزش و پرورش، گفت: در سال جاری بیش از 11 هزار میلیارد ریال توسط مردم به امر مدرسه سازی اختصاص یافته که نشان دهنده رشد 1.5 برابری مشارکت در سه سال گذشته بوده است.

به گزارش میانخبر، علی‌اصغر فانی عصر امروز در جمع دانش‌آموزان ناشنوا و کم‌شنوا در اردوگاه شهدای دانش‌آموزی بادله شهرستان میاندورود با تبریک هفته ناشنوایان، اظهار کرد: امام(ره) فرمودند که خدمت به معلولین خدمت به نبی اکرم است به همین دلیل مربیان و دست اندرکاران مدارس با نیازهای ویژه قدر خود را بدانند.

وی افزود: باید بدانیم که معلولیت از هر نوع باعث این نمی‌شود که ما پیشرفت نکنیم و آموزش و پرورش با نیازهای ویژه این وظیفه را دارد که با تلاش بر معلولیت غلبه کند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه برای دانش‌آموزان با نیازهای ویژه دو روش آموزشی داریم، بیان کرد: وجود مدارس خاص و استفاده از روش تلفیقی و فراگیر دو روش مورد استفاده برای این دانش‌آموزان است.

فانی افزود: در سال‌های اخیر آموزش تلفیقی و فراگیر را تقویت کردیم تا دانش‌آموزان با نیازهای ویژه در کنار سایر دانش‌آموزان به تحصیل بپردازند.

وی از توجه ویژه دولت به این قبیل آموزش خبر داد و گفت: دولت در این سه سال بودجه آموزش و پرورش استثنایی را سه برابر کرده است.

فانی با اشاره به برگزاری چنین اردوهایی برای این دانش‌آموزان، اظهار کرد: برنامه‌های اجرایی مهمتر از امکانات و آمادگی‌های فیزیکی در اردو است که تلاش مربیان در اردو به آن معنا می‌دهد.

وی مشارکت مردم و خیرین در آموزش و پرورش را بسیار موثر بیان کرد و افزود: در سال جاری بیش از 11 هزار میلیارد ریال توسط مردم به امر مدرسه سازی اختصاص یافته که نشان دهنده رشد 1.5 برابری مشارکت در سه سال گذشته بوده است.

وزیر آموزش و پرورش در پایان با بیان اینکه 400 هزار دانش‌آموز در مدارس شبانه‌روزی کشور داریم، تصریح کرد: این مدارس برای فعالیت نیاز به هزینه دارند که در این زمینه نیز بعضی از خیرین به امر مدرسه‌داری مشغول هستند.مطالب مرتبط با : بودجه مدارس استثنایی سه برابر شده است/ مشارکت 11 هزار میلیاردی خیرین در امر مدرسه سازی
دیدگاه شما در مورد : بودجه مدارس استثنایی سه برابر شده است/ مشارکت 11 هزار میلیاردی خیرین در امر مدرسه سازی

بودجه مدارس استثنایی سه برابر شده است/ مشارکت 11 هزار میلیاردی خیرین در امر مدرسه سازی تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ