• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 22451 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 14 مهر 1395 - ساعت: 17:25

چاپ
افزایش اعتبارات حوزه عمران روستایی در کاشمر

افزایش اعتبارات حوزه عمران روستایی در کاشمر


فرماندار کاشمر در بازدید از پروژه‌های عمرانی کوهسرخ کاشمر، از افزایش اعتبارات حوزه عمران روستایی در سال‌های اخیر خبر داد.

به گزارش میانخبر، محمدحسن فرهادی عصر امروز با حضور در بخش محروم کوهسرخ از پروژه آسفالت روستای سنجدک، اجرای طرح هادی روستای خضر بیگ و مجتمع آب‌رسانی اوندر بازدید کرد و از نزدیک در جریان پیشرفت عملیات اجرایی قرار گرفت.

وی در بازدید از این پروژه‌ها با مطلوب ارزیابی کردن اجرای پروژه‌های عمرانی مهم و دارای اولویت در منطقه کوهسرخ گفت: خوشبختانه در سال‌های اخیر با تخصیص اعتبارات موردنیاز به پروژه‌های عمرانی نیمه‌کاره و طرح‌های موردنیاز اقدامات خوبی انجام شده است.

فرماندار کاشمر با بیان اینکه اداره راه و شهرسازی شهرستان با جذب قیر موردنیاز اقدامات خوبی در جهت بهسازی و روکش آسفالت راه‌های مواصلاتی روستایی انجام داده است، ابراز داشت: روکش آسفالت روستای سنجدک به طول پنج کیلومتر نیز از محل قیرهای رایگان وزارت راه و شهرسازی در دست انجام است.

فرهادی با تأکید بر اینکه اولویت دولت خدمت‌رسانی به روستاهای محروم است، افزود: در سال‌های اخیر رشد پروژه‌های عمرانی و تخصیص اعتبارات در این حوزه چندین برابر شده است.

وی با اشاره به نقش مهم و تأثیرگذار مجموعه آب و فاضلاب روستایی کاشمر در تأمین آب شرب موردنیاز روستائیان در دو بخش مرکزی و کوهسرخ این شهرستان خاطرنشان کرد: قطعاً اجرای پروژه‌های آب‌رسانی به‌عنوان نیاز اولیه مردم منجر به افزایش روحیه امید و نشاط اجتماعی، بالا بردن سطح اعتماد مردم به حاکمیت و مانع از خالی شدن روستاها می‌شود.

فرماندار کاشمر با تقدیر از تلاش‌ها و زحمات بی‌وقفه مجموعه مدیریت و کارکنان آبفار کاشمر در خدمات‌رسانی مطلوب به روستائیان یادآور شد: با توجه به مهیا شدن زیرساخت‌ها در اکثر روستاهای شهرستان از مردم انتظار داریم با رعایت الگوی مصرف و صرفه‌جویی در مصرف آب مانع از کاهش سطح آب سفره‌های زیرزمینی شوند.

فرهادی با اشاره به اجرای طرح هادی در روستای خضربیگ به طول 700 متر با 400 میلیون ریال اعتبار با اجرای زیرسازی و کانیو، بر لزوم تکمیل طرح و آسفالت معابر روستایی با مشارکت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، راه و شهرسازی و تعاونی دهیاری‌های بخش کوهسرخ تأکید کرد.

در ادامه مدیر امور آبفار کاشمر با اشاره به اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در خصوص حل مشکل آب شرب روستاها با اجرای پروژه‌های جدید، جلوگیری از هدر رفت آب، تعمیرات، احداث و تعویض خطوط انتقال و شبکه‌های فرسوده، تعمیر مخازن، حفر، تجهیز و راه‌اندازی چاه گفت: خوشبختانه در دو سال اخیر اقدامات خوبی در راستای آب‌رسانی به روستاها انجام شده است و در ادامه به‌منظور حل مشکلات باقی‌مانده و تأمین اعتبار موردنیاز نیازمند همکاری و مساعدت فرماندار شهرستان و مسئولین ذی‌ربط در این زمینه هستیم.

سید حسین مؤذن در خصوص پروژه آب‌رسانی اوندر تصریح کرد: این مجتمع با اعتبار 26 میلیارد ریال در دست اجراست که با عملیات لوله‌گذاری به طول 30 کیلومتر، احداث 4 باب مخزن، حفر 3 حلقه چاه و اجرای شبکه برق از پیشرفت فیزیکی 70 درصدی برخوردار است که با تکمیل و بهره‌برداری از این مجتمع دو هزار و 419 خانوار از مزایای آن بهره‌مند می‌شوند.

این گزارش حاکی است در این بازدید حجت‌الاسلام دهقانی امام‌جمعه کوهسرخ، مهدی برامکی معاون عمرانی فرمانداری، رضا رمضانی بخشدار کوهسرخ و جمعی از مسئولان شهرستان نیز حضور داشتند.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : افزایش اعتبارات حوزه عمران روستایی در کاشمر
دیدگاه شما در مورد : افزایش اعتبارات حوزه عمران روستایی در کاشمر

افزایش اعتبارات حوزه عمران روستایی در کاشمر تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ