• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 22452 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 14 مهر 1395 - ساعت: 17:37

چاپ
برداشت 18 هزارتن انار از باغات فردوس

برداشت 18 هزارتن انار از باغات فردوس


رئیس جهاد کشاورزی فردوس گفت: پیش‌بینی می‌شود در سال جاری 18 هزار تن انار از باغات شهرستان فردوس برداشت شود.

به گزارش میانخبر، شهرستان فردوس با سطح زیر کشت 2 هزار و 150 هکتار مهم‌ترین و بزرگ‌ترین قطب تولید انار در خراسان جنوبی به شمار می‌رود.

وی با اشاره به اینکه بیش از 95 درصد انار فردوس از رقم شیشه کپ است، گفت: ارقام دیگر انار نظیر ملس، شهسوار و انار قندن نیز در شهرستان فردوس تولید می‌شود.

پیش‌بینی برداشت 18 هزارتن انار از باغات فردوس

رئیس جهاد کشاورزی فردوس به سرمازدگی باغات انار این شهرستان در سال جاری اشاره کرد و افزود: بر اثر سرمازدگی میزان برداشت محصول استراتژیک انار در شهرستان فردوس تا 40 درصد کاهش یافته و پیش‌بینی می‌شود در سال جاری 18 هزار تن انار از باغات شهرستان فردوس برداشت شود.

مهمیز از صادرات انار فردوس به کشور مسکو خبر داد و تصریح کرد: انار شهرستان فردوس به سبب مرغوبیت بیش از 30 درصد توانایی صادرات به کشورهای مختلف را دارد و با توجه به آزاد شدن صادرات میوه به کشور مسکو، پیش‎‌بینی می‌شود انار فردوس در سال جاری علاوه بر مسکو، به کشورهای حوزه خلیج فارس، آسیای میانه و دیگر کشورها نیز صادر شود.

وی به کیفیت و مرغوبیت انار شهرستان فردوس اشاره کرد و یادآور شد: در چند سال گذشته با انجام اقدامات کارشناسی و نیز رعایت برخی اصول توسط باغداران، آفت دانه سفیدی انار تا حدود بسیار زیادی کاهش یافته و در حال حاضر انار باغات فردوس از کیفیت مطلوبی برخوردار است.

رئیس جهاد کشاورزی فردوس گفت: انار میوه‌ای است که از ریشه تا پوست آن دارای خواص درمانی است و بیش از 50 نوع خاصیت نظیر ضد کرم، تقویت کننده معده و کبد، التیام بخش زخم‌های کهنه، ضد افسردگی، نشاط آور و نیز دارویی برای رفع کم‌خونی است.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : برداشت 18 هزارتن انار از باغات فردوس
دیدگاه شما در مورد : برداشت 18 هزارتن انار از باغات فردوس

برداشت 18 هزارتن انار از باغات فردوس تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ