• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 22456 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 15 مهر 1395 - ساعت: 17:22

چاپ

آتش‌سوزی شهرک صنعتی شهید سلیمی بدون مصدوم انسانی مهار شد


معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز از اطفاء آتش سوزی رخ داده در یکی از واحدهای صنعتی شهرک صنعتی شهید سلیمی آذرشهر بدون گزارشی از بروز مصدومیت انسانی خبر داد.

به گزارش میانخبر، این حادثه که شامگاه چهارشنبه در یکی از واحدهای صنعتی شهرک شهید سلیمی آذرشهر رخ داده بود که خوشبختانه با حضور به موقع تیم های آتش نشانی از خسروشهر، آذرشهر، ایلخچی و ایستگاه آتش نشانی شهرک سلیمی در گام نخست از گسترش آن به سایر واحدها جلوگیری شد.

وی در ادامه افزود: با توجه به اینکه آتش سوزی در واحدی رخ داده بود که پارافین و ژل صنعتی در آن تولید می شد و این مواد به شدت قابلیت اشتعل درند و مهار آتش سوزی حاصل از آن نیازمند استفاده از مواد اطفاء حریق ویژه است، یک اکیپ کامل به همراه دو فرمانده ارشد آتش نشانی نیز از تبریز به محل حادثه اعزام شدند.

معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تبریز در واکنش به انتشار برخی اخبار مبنی بر درخواست امدادهوایی برای کنترل این آتش سوزی خاطر نشان کرد: با توجه به آمادگی بالای نیروهای آتش نشانی حاضر در محل و انجام مانورهایی برای مواجهه با چنین شرایطی، این حریق در کمترین زمان ممکن و به صورت کامل مهار شد.

وی با اشاره به اینکه تا کنون گزارشی از بروز مصدومیت انسانی در این حادثه گزارش نشده است، گفت: با توجه به قابلیت اشتعال بالای مواد موجود در محل حادثه و وجود احتمالات مختلف در خصوص بروز آن، دلایل وقوع این آتش سوزی از سوی کارشناسان سازمان آتش نشانی در حال بررسی است.

ستاری در پاسخ به خبرنگار مهر در مورد وضعیت شهرک ها و مناطق صنعتی تبریز از لحاظ آمادگی برای پیشگیری و مقابله با آتش سوزی های احتمالی نیز اظهار داشت: خوشبختانه اقدامات خوبی برای اجرای طرح های ایمنی در این مناطق انجام شده و حتی شاهد ایجاد ایستگاه های آتش نشانی توسط خود شهرک های صنعتی نیز هستیم اما با توجه به ماهیت فعالیت های این مناطق و بالا بودن احتمال آتش سوزی های عظیم، بایستی تجهیزات و امکانات آتش نشانی این مناطق نیز همواره به روزرسانی شود.


منبع : شهرخبر

مطالب مرتبط با : آتش‌سوزی شهرک صنعتی شهید سلیمی بدون مصدوم انسانی مهار شد
دیدگاه شما در مورد : آتش‌سوزی شهرک صنعتی شهید سلیمی بدون مصدوم انسانی مهار شد

آتش‌سوزی شهرک صنعتی شهید سلیمی بدون مصدوم انسانی مهار شد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ