• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 22480 - تاریخ انتشار : شنبه 17 مهر 1395 - ساعت: 11:52

چاپ
آغاز فصل صید ماهیان استخوانی در گلستان

آغاز فصل صید ماهیان استخوانی در گلستان


معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان گلستان گفت: فصل صید ماهیان استخوانی از سواحل دریای خزر در این استان از 17 مهر ماه آغاز شده و تا 15 فروردین ماه سال 1396 ادامه خواهد داشت.

به گزارش میانخبر، محمد یحیایی اظهار کرد: در استان گلستان یک‌هزار و 420 نفر صیاد پره در قالب 21 تعاونی صیادی و توسط 150 فروند شناور اقدام به صید ماهیان استخوانی از سواحل دریای خزر در استان گلستان می‌کنند.

وی با اشاره به مکان فعالیت این شرکت تعاونی‌ها در سواحل استان تصریح کرد: صیادان پره استان در مناطق میانکاله، خواجه‌نفس و گمیشان در جایگاه‌های تعیین شده اقدام به صید انواع ماهیان دریایی (استخوانی) می‌کنند.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان گلستان در خصوص مدت زمان پره‌کشی روزانه تعاونی‌های صید پره بیان داشت: مدت زمان پره‌کشی تمامی تعاونی‌ها از طلوع آفتاب آغاز و در منطقه گمیشان تا ساعت 21 و در منطقه میانکاله تا ساعت 23 ادامه خواهد داشت. عمده صید صیادان در این زمان گونه‌های مختلف اعم از سفید، کفال و کپور است.

یحیایی با اشاره به اقدامات اداره کل شیلات گلستان در جهت بهبود وضعیت صید ماهیان استخوانی و کمک به افزایش درآمد جامعه صیادی استان اظهار کرد: امسال بیش از 42 میلیون قطعه انواع بچه ماهیان استخوانی توسط اداره کل شیلات استان تولید شده که از این میزان 40 میلیون و 161 هزار و 520 قطعه برای رهاسازی در آب‌های استان گلستان و مابقی این میزان به استان‌ها دیگر برای رهاسازی منتقل شد.

معاون صید و صیادی اداره کل شیلات گلستان در خصوص میزان صید ماهیان استخوانی در فصل صید 1394 ـ 1395 یادآور شد: در فصل صید سال گذشته 830 تن انواع ماهیان استخوانی در استان صید شده که از این میزان سفید 394 تن کفال 367 تن کپور 33 تن و سایر گونه‌ها 36 تن را شامل می‌شد.

گفتنی است در سال 1395 حدود یک‌هزار و 220 نفر صیاد در قالب 18 شرکت تعاونی در استان به فعالیت صیادی اشتغال داشته و فعالیت سه شرکت تعاونی به دلیل نامناسب بودن جایگاه پره‌کشی در فصل صید سال جاری متوقف شده است.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : آغاز فصل صید ماهیان استخوانی در گلستان
دیدگاه شما در مورد : آغاز فصل صید ماهیان استخوانی در گلستان

آغاز فصل صید ماهیان استخوانی در گلستان تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ