• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 22530 - تاریخ انتشار : شنبه 17 مهر 1395 - ساعت: 23:57

چاپ

بیش از 20 هزار تعهد اشتغال توسط دستگاه‌های اجرایی در قزوین


مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: تمام دستگاه‌های این استان 20 هزار و 703 تعهد برای ایجاد اشتغال در سال جاری داشته که تاکنون 6 هزار و 819 مورد در سامانه ثبت اشتغال به ثبت رسیده است.

به گزارش میانخبر، مسعود بابایی در ششمین جلسه کارگروه اشتغال استان قزوین که با حضور مدیران‌کل برخی دستگاه‌های دولتی این استان و اعضای کارگروه اشتغال امشب در سالن جلسات استانداری قزوین برگزار شد، اظهار داشت: 45 روز از جلسه پنجم کارگروه اشتغال استان قزوین که 16 مصوبه داشت، گذشته که در این مدت 3 مصوبه اجرا شده و 13 مصوبه هم در حال اجرا است.

وی ادامه داد: تمام دستگاه‌های استان قزوین 20 هزار و 703 تعهد برای ایجاد اشتغال در سال‌جاری داشته‌ که تاکنون 6 هزار و 819 مورد در سامانه ثبت اشتغال به ثبت رسیده است و 5 هزار و 853 بیمه شده جدید هم در 6 ماه نخست امسال در تأمین اجتماعی وجود دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین با بیان گزارش اشتغال دستگاه‌های دولتی این استان گفت: اداره‌کل بسیج 800 تعهد مصوب برای ایجاد شغل داشته که به 43 تعهد جامه‌عمل پوشانیده است.

بابایی یادآور شد: شرکت گاز از 291 تعهد، 119 شغل ایجاد شده، اداره‌کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین از یک هزار تعهد به 22 مورد عمل کرده است.

این مسؤول اضافه کرد: استاندار قزوین توجه ویژه به مسکن و اشتغال خانواده شهدا، جانبازان، ایثارگران را از غلامرضا حقایق‌پور مدیر‌کل این نهاد در استان را خواستار شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین تصریح کرد: مسکن و شهرسازی یک هزار و 445 تعهد داشته که تاکنون یک هزار و 26 شغل ایجاد کرده و صندوق کارآفرینی و امید از 800 تعهد موجود به 500 مورد جامه‌عمل پوشانیده است.

* برداشته شدن سقف تخصیص اعتبار واحدهای بهین‌یاب در تمام استان‌ها

بابایی با اشاره به افزایش بودجه خاطرنشان کرد: طی سفر اخیر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و برداشته شدن سقف تخصیص اعتبار واحدهای بهین‌یاب در تمام استان‌ها، تلاش بیشتر مسؤولان را می‌طلبد که در این زمینه همکاری کنند.

به گزارش فارس، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین با ایجاد 7 شغل بدون داشتن تعهد در سند سال جاری، اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این استان با داشتن 500 تعهد و ایجاد 547 شغل، اداره‌کل بهزیستی با ایجاد 68 شغل، اداره‌کل حمل و نقل پایانه‌ها با داشتن 200 تعهد و ایجاد 136 شغل از دیگر اداراتی بودند که در ادامه جلسه قرائت شدند.

اداره‌کل دامپزشکی با ایجاد 23 شغل، دانشگاه علوم پزشکی با ایجاد 233 شغل از 348 تعهد موجود، سازمان جهاد کشاورزی با ایجاد 2 هزار و 646 شغل از 3 هزار و 862 موردی که تعهد داده شده بود، سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی با ایجاد 11 شغل سایر اداراتی است که در این راستا تلاش کرده‌اند.

اداره‌کل کمیته امداد امام خمینی‌ از یک هزار و 600 تعهد در مصوبه سال جاری به 593 مورد عمل کرده بود که مدیر‌کل آن قول داد تا با اعتبار 80 میلیاردی تخصیص یافته در سفر اخیر رئیس جمهور، 6 هزار شغل تا پایان سال جاری ایجاد کند.

اداره‌کل صنعت، معدن و تجارت استان قزوین از 8 هزار شغل تعهد داده شده، یک هزار و 685 شغل ایجاد کرده بود که، علی پرزحمت مدیرکل صنعت، معدن و تجارت این استان در توضیحاتی گفت: 100 شغل ایجاد شده در بخش صنعت در سال جاری به‌دلیل بروز مشکل در سامانه ثبت نشده است که طی چندروز آتی ثبت می‌شود.

وی افزود: در طرح بهین‌یاب هم 114 واحد صنعتی تعهد به ایجاد اشتغال دارد که آمار آن‌ها هم به آمار موجود اضافه می‌شود.

مشاغل ایجاد شده از سوی اداره‌کل آب و فاضلاب و شرکت توزیع نیروی برق و شهرداری‌ها هم در ادامه جلسه قرائت شد و سپس منوچهر حبیبی سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری قزوین عنوان کرد: تعداد جذب نیرو و ایجاد اشتغال در دو بخش استان در نیمه دوم سال جاری بیشتر می‌شود.

بخش صنعت به‌دلیل شتاب در پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش و بخش جهاد کشاورزی با توجه به مصوبه دولت مبنی بر قرار گرفتن 20 هزار هکتار آبیاری قطره‌ای تحت پوشش این دو بخش بوده و رونق خوب ساخت و ساز شهرداری‌ها کمک‌کننده است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری قزوین تصریح کرد: اداره‌کل صنعت و معدن، اداره‌کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی، شرکت شهرک‌های صنعتی و جهاد کشاورزی استان قزوین از اداراتی است که قول همکاری در جذب فرزندان شاهد را داده‌اند و تا پایان سال جاری هیچ فرزند شهید بیکاری در این استان وجود ندارد که به دستور فریدون همتی استاندار قزوین فرزندان جانباز بالای 50 درصدی هم از این امتیاز برخوردار می‌شوند.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : بیش از 20 هزار تعهد اشتغال توسط دستگاه‌های اجرایی در قزوین
دیدگاه شما در مورد : بیش از 20 هزار تعهد اشتغال توسط دستگاه‌های اجرایی در قزوین

بیش از 20 هزار تعهد اشتغال توسط دستگاه‌های اجرایی در قزوین تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ