• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 22531 - تاریخ انتشار : یکشنبه 18 مهر 1395 - ساعت: 11:38

چاپ

صدور «ویزای اربعین» در ۱۲ مرکز کشور به تعویق افتاد


مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت از به تعویق افتادن آغاز به کار ۱۲ مرکز صدور ویزای اربعین حسینی در کشور خبر داد و گفت: این مراکز که قرار بود از نیمه مهر ماه شروع به کار کنند برنامه‌های خود را به ایام بعد از تاسوعا و عاشورا موکول کردند.

به گزارش میانخبر، محسن نظافتی درباره روند صدور ویزای اربعین حسینی برای زائران اربعین امسال اظهار کرد: یکی از مهمترین برنامه‌های امسال صدور روادید اربعین در موعد زمانی زودتر از سالهای قبل و افزایش تعداد مراکز صدور ویزا در کشورمان بود.

وی ادامه داد: بنابر توافقات انجام شده قرار بود تا سفارتخانه و کنسولگریهای عراق در تهران، کرمانشاه، اهواز و مشهد از ابتدای مهر ماه و 12 مرکز نیز از نیمه مهر ماه در کشور فعالیت کنند که این مراکز با کمی تاخیر کار خود را آغاز خواهند کرد.

معاون عتبات سازمان حج و زیارت تصریح کرد: مراکزی که قرار بود در 15 مهر ماه روند صدور روادید(ویزا) اربعین حسینی را انجام دهند، برنامه‌های خود را با کمی تعویق به بعد از ایام تاسوعا و عاشورای حسینی منتقل کردند.

نظافتی با بیان اینکه آغاز به کار دفاتر تعیین شده 24 مهر ماه خواهد بود، عنوان کرد: این دفاتر نیز همانند سفارتخانه و مراکز کنسولی عراق در ایران، کار خود را آغاز خواهند کرد که امیدواریم روند خدمات‌رسانی به طور مناسب انجام پذیرد.

وی به متقاضیان سفر به عتبات عالیات در ایام اربعین حسینی توصیه کرد تا هر چه زودتر در سامانه سماح ثبت‌نام کنند و مراحل ارائه مدارک و دریافت ویزا را زمان مناسب انجام دهند.
مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت اظهار کرد: افرادی که قصد سفر به عتبات عالیات را دارند مراقب وعده‌های فریبنده شرکتهای غیر مجاز مبنی بر صدور روادید باشند.

به گفته معاون عتبات سازمان حج و زیارت، روادید(ویزا) یکی از الزامات سفر به عتبات در ایام اربعین حسینی محسوب می‌شود و تمامی زائرینی که قصد عزیمت به این سفر زیارتی را دارند باید همه مراحل ثبت‌‌نام اعم از نام‌نویسی در سامانه سماح، تحویل مدارک، مشخص کردن دفاتر زیارتی مجاز و تاریخ اعزام و مرز در نظر گرفته شده را انجام دهند.
امسال نیز قیمت تعیین شده برای ویزای اربعین حسینی 40 دلار در نظر گرفته شده و تمامی متقاضیان سفر به عتبات عالیات در ایام اربعین حسینی باید هزینه روادید و بیمه به همراه خدمات پزشکی را پرداخت کنند.

اما روند صدور ویزای اربعین امسال قرار بود زودتر از سالهای قبل انجام گیرد و چهار مرکز سفارتخانه و کنسولگریهای عراق در ایران از ابتدای مهر و 12 مرکز از نیمه مهر ماه فعالیت خود را آغاز کنند که این برنامه با تاخیر مواجه شد.

سفارتخانه و کنسولگریهای عراق در تهران، کرمانشاه، مشهد و اهواز که قرار بود صدور ویزا را از ابتدای مهر آغاز کنند، برنامه‌های خود را به دلیل تعطیلات ایام عید قربان و غدیر با پنج روز تاخیر آغاز کردند؛ سایر مراکزی هم که نیمه مهر ماه را برای صدور ویزا تعیین کرده بودند کار خود را 9 روز به تعویق انداخته و بعد از تاسوعا و عاشورای حسینی به صدور ویزا می‌پردازند.

پیش‌تر سعید اوحدی؛ رئیس سازمان حج و زیارت گفته بود صدور به‌موقع روادید(ویزا) اربعین می‌تواند باعث کاهش مشکلات در اعزام زائران شود؛ امیدواریم همانطور که دولت عراق در سالهای گذشته مساعدت به عمل آورده امسال نیز بر اساس جدول زمانبندی شده نسبت به صدور روادید اقدام کند؛ صدور به‌موقع ویزا موجب خواهد شد تا برای اعزام زائران در زمان مناسب و با نظم کامل دچار مشکل یا خللی نشویم؛ این مهم نیازمند توجه مسئولان عراقی است که امیدواریم همانند گذشته انجام پذیرد.


منبع : فردا

مطالب مرتبط با : صدور «ویزای اربعین» در ۱۲ مرکز کشور به تعویق افتاد
دیدگاه شما در مورد : صدور «ویزای اربعین» در ۱۲ مرکز کشور به تعویق افتاد

صدور «ویزای اربعین» در ۱۲ مرکز کشور به تعویق افتاد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ