• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 22532 - تاریخ انتشار : یکشنبه 18 مهر 1395 - ساعت: 11:48

چاپ

مرز شلمچه تنها مسیر تردد اتباع غیر ایرانی


معاون سازمان حج و زیارت گفت: براساس اعلام دولت عراق نرخ صدور روادید برای زائران اربعین حسینی 40 دلار است و تفاوتی با نام‌ نویسی‌های گروهی و انفرادی ندارد.

به گزارش میانخبر، حمید محمدی درباره هزینه صدور روادید فردی و گروهی گفت: مصوبه اعلام شده عراق در خصوص تک رقمی شدن هزینه صدور روادید با رقم 40 دلار از ابتدای صدور ویزا برای زائران اربعین امسال اخذ شده است. ضمن اینکه سال گذشته هم در قالب اعزام‌های گروهی برای صدور ویزا هر نفر 30 و انفرادی 40 دلار اخذ می‌شد.

وی با بیان اینکه از ابتدای ثبت نام در سامانه سماح تاکنون حدود 250 هزار نفر در این سامانه نام نویسی کرده‌اند، گفت: بر اساس مصوبه ستاد مرکزی اربعین، تنها به کسانی اجازه خروج از کشور داده خواهد شد که برای حضور در آیین اربعین از طریق سازمان حج و زیارت در سامانه سماح نام نویسی کرده باشند.

وی تصریح کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و به منظور رفاه هر چه بیشتر حال زائران اربعین، مبلغ روادید به صورت ریالی از طریق سامانه سماح قابل پرداخت است.
معاون سازمان حج و زیارت گفت: متقاضیان اعزام به عتبات از مراجعه به دفاتر غیرمجاز خودداری کنند و تنها از طریق سامانه سماح و مراجعه به 2200 دفتر مجاز حج و زیارت در سراسر کشور برای اعزام به اربعین اقدام کنند.

وی با تاکید بر اینکه اتباع غیر ایرانی که عمدتا از کشورهای افغانستان، پاکستان و غیره هستند می‌بایستی برای حضور در آیین اربعین از طریق مرز شلمچه اقدام کنند، گفت: بر اساس مصوبه ستاد مرکزی اربعین، اتباع غیر ایرانی در صورت مراجعه به دیگر مرزها، از تردد آنان جلوگیری خواهد شد و به هیچ عنوان به آنها اجازه ورود به خاک عراق داده نخواهد شد.
محمدی اظهار داشت: در صورت هر گونه تغییری برای خروج زائران ایرانی از دیگر مرزها از سوی ستاد مرکزی اربعین اطلاع رسانی خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که چرا با توجه به امکانات و ظرفیت‌های موجود در مرز خسروی از توابع استان کرمانشاه تمایلی به استفاده از این مرز برای تردد زائران اربعین وجود ندارد، تاکید کرد: برای بهره‌مندی از این مرز محدودیت و یا مانعی وجود ندارد اما در آن طرف مرز در سمت عراق با مشکلاتی مواجه هستیم.


منبع : فردا

مطالب مرتبط با : مرز شلمچه تنها مسیر تردد اتباع غیر ایرانی
دیدگاه شما در مورد : مرز شلمچه تنها مسیر تردد اتباع غیر ایرانی

مرز شلمچه تنها مسیر تردد اتباع غیر ایرانی تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ