• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 22536 - تاریخ انتشار : یکشنبه 18 مهر 1395 - ساعت: 16:15

چاپ

وضع هوا در روزهای تاسوعا و عاشورا


مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه امروز (یکشنبه 18 مهر) در اکثر نقاط کشور جوی آرام برقرار است، وزش باد و باران پراکنده را برای برخی استان‌ها در روزهای آینده پیش‌بینی کرد.

به گزارش میانخبر، مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه امروز (یکشنبه 18 مهر) در اکثر نقاط کشور جوی آرام برقرار است، وزش باد و باران پراکنده را برای برخی استان‌ها در روزهای آینده پیش‌بینی کرد.

احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه براساس تحلیل داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، در روز یکشنبه 18 مهر، در غالب مناطق کشور جوی پایدار پیش‌بینی می‌شود، اظهار کرد: از بعدازظهر روز دوشنبه 19 مهر، در استان‌های یزد، سمنان و شمال کرمان و شرق اصفهان افزایش ابر، وزش باد و احتمال بارش پراکنده دور از انتظار نیست.

وی افزود: با نفوذ جریان‌های شمالی از بعدازظهر روز دوشنبه، ابتدا در سواحل غربی خزر و بتدریج در روز سه‌شنبه 20 مهر، در سایر بخش‌های ساحلی، افزایش ابر، وزش باد و رگبار پراکنده باران، کاهش دما و مواج بودن دریا شروع خواهد شد. همچنین در روز سه‌شنبه آسمان استان‌های گیلان، مازندران، گلستان و شمال سمنان نیمه ابری، گاهی ابری با بارش باران در پاره‌ای نقاط همراه با رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

به گفته مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی، در شمال آذربایجان شرقی و خراسان شمالی نیز بارش پراکنده‌ای رخ خواهد داد و در این روز استان‌های یزد، شمال کرمان و شرق اصفهان نیز در بعضی ساعات رگبار و رعد و برق خواهند داشت و در استان‌های سمنان، خوزستان، ایلام، خراسان جنوبی، کرمان، سیستان و بلوچستان و اصفهان وزش باد دوراز انتظار نیست.

وظیفه با اشاره به اینکه در روز چهارشنبه 21 مهر نیز بارش در استان‌های گیلان، مازندران، اردبیل، شمال آذربایجان شرقی و زنجان پیش‌بینی می‌شود، گفت: وزش باد در این روز در جنوب غرب و غرب کشور همچنین استان‌های خراسان رضوی، سمنان، سیستان و بلوچستان و با شدت کمتر در تهران و قزوین رخ خواهد داد.

وی در پایان در مورد وضعیت هوای استان تهران طی روزهای آینده با اشاره به اطلاعیه سازمان هواشناسی برای روزهای سوگواری تاسوعا و عاشورای حسینی، اظهار کرد: آسمان تهران در روزهای دوشنبه 19 مهر، صاف تا کمی ابری، گاهی وزش باد با حداکثر و حداقل دمای 28 و 18 درجه سانتیگراد و روز سه‌شنبه 20 مهر مصادف با تاسوعای حسینی و همزمان با برگزاری مسابقه تیم ملی فوتبال ایران و کره جنوبی، مشابه روز قبل، صاف تا کمی ابری، گاهی وزش باد با حداکثر و حداقل دمای 27 و 17 درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود، علاوه بر این آسمان تهران در روز چهارشنبه 21 مهر مصادف با عاشورای حسینی، نیمه ابری همراه با وزش باد خواهد بود.


منبع : صراط

مطالب مرتبط با : وضع هوا در روزهای تاسوعا و عاشورا
دیدگاه شما در مورد : وضع هوا در روزهای تاسوعا و عاشورا

وضع هوا در روزهای تاسوعا و عاشورا تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ