• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 22557 - تاریخ انتشار : دوشنبه 19 مهر 1395 - ساعت: 00:07

چاپ

عرضه 280 هزار راس گوسفند زنده با قیمت هر کیلو 120 هزارریال در 2 روز آینده


رییس شورای تامین کنندگان دام زنده کشور گفت: در دو روز آینده برای تنظیم بازار تاسوعا و عاشورا 280 هزار راس گوسفند زنده با قیمت هرکیلوگرم 120 هزار ریال در سه استان تهران، خوزستان و آذربایجان شرقی عرضه می شود.

به گزارش میانخبر، منصور پوریان ایرنا افزود: این اقدام برای تنظیم بازار، کاهش قیمت گوشت قرمز و حذف دلالان و واسطه ها در دستور کار قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه این اقدام در چند مرحله انجام خواهد شد، گفت: در مرحله دوم قرار است 350 تا 400 هزار راس دام سبک به شکل مستقیم به بازار عرضه شود.
رییس شورای تامین کنندگان دام زنده کشور اضافه کرد: در صورتی که با اجرای این برنامه ها، قیمت گوشت قرمز در بازار کاهش نیابد، از وزارت جهاد کشاورزی درخواست خواهیم کرد کشتارگاهی در اختیار شورای تامین دام زنده قرار دهد تا دام به شکل مستقیم وارد کشتارگاه و از آنجا به دست مصرف کنندگان برسد.
وی با یادآوری شکل گیری شورای تامین کنندگان دام زنده ایران گفت: این مجموعه با هدف افزایش تاثیرگذاری دامداران در سرنوشت خود و امکان عرضه دام زنده به صورت مستقیم به کشتارگاه ها تشکیل شده است.
به گزارش ایرنا، نیاز مصرفی گوشت قرمز کشور حدود 900 هزارتن در سال است که بیش از 800 هزار تن آن از تولیدات داخلی و کمتر از 10 درصد از طریق واردات تامین می شود.
براساس آمارها، سرانه تولید گوشت قرمز کشور برای هر نفر 10.5 کیلوگرم و سرانه مصرف آن 11.5 کیلوگرم است در حالی که سرانه مصرف جهانی گوشت قرمز به ازای هر نفر بدون احتساب گوشت خوک 13 کیلوگرم است.


منبع : عصرایران

مطالب مرتبط با : عرضه 280 هزار راس گوسفند زنده با قیمت هر کیلو 120 هزارریال در 2 روز آینده
دیدگاه شما در مورد : عرضه 280 هزار راس گوسفند زنده با قیمت هر کیلو 120 هزارریال در 2 روز آینده

عرضه 280 هزار راس گوسفند زنده با قیمت هر کیلو 120 هزارریال در 2 روز آینده تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ