• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 22606 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 22 مهر 1395 - ساعت: 15:00

چاپ
آثار طرح تحول سلامت به دندی نرسیده است

آثار طرح تحول سلامت به دندی نرسیده است


نماینده مردم شهرستان‌های ماهنشان، ایجرود و دهستان‌های بوغداکندی و قولتوق با اشاره به محرومیت مردم دندی از خدمات درمانی، گفت: آثار طرح تحول سلامت به دندی نرسیده است.

به گزارش میانخبر، سید مرتضی خاتمی ظهر امروز در بازدید وزیر بهداشت از مرکز بهداشتی درمانی دندی با اشاره به اینکه مشکلات شهرستان ماهنشان از آب تا مشکلات زیرساختی است، اظهار کرد: این مشکلات اینقدر زیاد است که مطالبه بهداشتی درمانی، تبدیل به مطالبه اول آنها شده است.

وی با بیان اینکه نزدیک‌ترین مرکز درمانی به این منطقه نیز 66 کیلومتر با دندی فاصله دارد و فاصله این مرکز با مرکز درمانی استان 100 کیلومتر است، گفت: اگر یک روستایی بخواهد به این مرکز بیاید باید 45 کیلومتر فاصله را بپیمایند.

نماینده مردم ماهنشان، ایجرود و دهستان‌های بوغداکندی و قولتوق در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این منطقه معادن زیادی دارد و 2 هزار کارگر در آن مشغول هستند، گفت: با توجه به مسائل شغلی و تست سرب و خون آنها نیز نیاز به ایجاد یک مرکز جامع درمانی ضروری و لازم است.

خاتمی با بیان اینکه نیمی از جمعیت شهرستان در دندی منطقه ساکن هستند، گفت: 20 روستای این منطقه طی چند سال اخیر خالی از سکنه شده است.

نماینده مردم ماهنشان، ایجرود و دهستان‌های بوغداکندی و قولتوق با بیان اینکه این منطقه به دلیل نداشتن زیرساخت‌های لازم مخاطرات جانی زیادی را متوجه ساکنان می‌کند، گفت: فعالیت زیادی توسط وزیر صورت گرفته است و با تلاش وی اولویت 17 تا 18 را تبدیل به اولویت نخست کرده است، با این وجود آثار طرح تحول سلامت به این منطقه نرسیده است.

خاتمی تصریح کرد: ما انتظار داریم که استارت احداث یک مرکز جامع درمانی را در این منطقه زده شود.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : آثار طرح تحول سلامت به دندی نرسیده است
دیدگاه شما در مورد : آثار طرح تحول سلامت به دندی نرسیده است

آثار طرح تحول سلامت به دندی نرسیده است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ