• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 22612 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 22 مهر 1395 - ساعت: 17:05

چاپ

تعطیلی پروژه انتقال آب بن-بروجن ضایعه ای اسفبار است


امام جمعه بروجن گفت: تا روز اربعین از مسئولین محترم شهرستان از فرماندار محترم و زحمتکش گرفته تا نماینده محترم مردم که در طی این مدت نامه های متعددی در خصوص مشکلات آب نوشتند و استاندار محترم، به جد می خواهیم تا اربعین حسینی اقدامی عملی و عاجل در خصوص احیای پروژه بن -بروجن و سبزه کوه انجام دهند.

به گزارش میانخبر، امام جمعه شهر بروجن امروز در بین نماز ظهر و عصر عاشورا، با بیان این که یکی از مشکلات اصلی شهرستان بروجن مشکل آب است، اظهار داشت: خیلی از مردم این شهرستان در زندگی و خانه خود مشکل کم آبی را لمس می کنند.

حجت الاسلام رضا سعادت فر گفت: علیرغم این که در فصل سرما قرار داریم با قطعی آب مواجهه هستیم و احتمال قطعی جیره بندی آب دور از واقعیت نخواهد بود.

وی برای حل معضل کم آبی بروجن با مطرح کردن دو پیشنهاد به مردم و مسئولین، گفت: گناه مانع از نزول برکت الهی است؛ ترک امر به معروف و نهی از منکر مانع از نزول برکات الهی می شود.

امام جمعه بروجن با تاکید بر این که تصمیم بگیریم در ماه محرم گناه را ترک کنیم و آمر به معروف و ناهی از منکر باشیم، افزود: از فردا تا روز اربعین سید الشهدا چهل روز زیارت عاشورا را قرائت کنیم که یقینا حلال مشکلات همه ما خواهد بود.

وی در ادامه با بیان این که ما برای حل مشکل آب این شهرستان ناگزیر از پروژه های انتقال آب هستیم، گفت: اولین پروژه، انتقال آب سبزه کوه برای حل مشکل صنعت و کشاورزی این شهرستان است.

سعادت فر با بیان این که اهمیت صنعت کمتر از آب شرب نیست، تصریح کرد: اگر صنعت و کشاورزی در این شهرستان نباشد یعنی اقتصاد تعطیل و در صورت تعطیلی اقتصاد، حیات معنایی ندارد.

حجت الاسلام سعادت فر با اشاره به پروژه آب رسانی بن-بروجن، گفت: نقطه آغاز این پروژه شهرستان بن را و در نقطه پایان بروجن و در مجموع 450 هزار نفر از مردم این استان را سیراب می کند.

وی با بیان این که برای پروژه سبزه کوه 130 میلیارد تومان هزینه شده است، گفت: متاسفانه به دلیل عدم پیگیری های جدی مسئولین استان این پروژه تعطیل شد.

سعادت فر گفت: در پیگیری هایی که به عمل آمد معاون وزیر نیرو نامه ای را جواب داد و در آن نامه به صراحت این مطب را نوشت"حل مشکل آب سبزه کوه در گرو عزم و اراده جدی مسئولان استان خواهد بود.

وی با اشاره به دومین مشکلی که برای آب این شهرستان پیش آمد، گفت: در سفر ریاست محترم جمهور خوشحال شدیم که رئیس محترم دولت تدبیر و امید وعده دادند که در این دولت آب بن-بروجن به پایان خواهد رسید.

حجت الاسلام سعادت فر گفت: استاندار محترم هم در سفری که هفته دولت به بروجن آمد وعده دولت در این خصوص را تکرار کرد.

وی افزود: متاسفانه شاهد بودیم که در چند روز گذشته نامه ای از طرف وزیر نیرو صادر شد مبنی بر این که تخصیص های آب بن-بروجن باید کاهش پیدا کند و این در یک کلمه خلاصه به معنای تعطیلی پروژه بن-بروجن است.

سعادت فر در ادامه تعطیلی این پروژه را ضایعه ای اسف بار برای این شهرستان دانست و گفت: نامه وزیر نیرو به این معناست که به صراحت به ما بگویند بروجن را ترک کنید و برای زندگی به شهر دیگری بروید.

امام جمعه بروجن افزود: هر مسئولی وظیفه ای دارد؛ بنده به عنوان خطیب جمعه موظف هستم حق را با شما و مسئولین محترم بیان کنم و از این وظیفه خود کوتاه نخواهم آمد.

وی با بیان این که مسئول اجرایی وظیفه اش سخنرانی نیست، ادامه داد: نماینده مردم در مجلس بایستی از ابزار قانونی که در اختیار دارد از ابزار سوال از وزیر تا استیضاح استفاده کند و از وزیر بخواهد شما به چه دلیل در مقابل موضع ریاست محترم جمهور که وعده آب رسانی می دهد نامه برای تعطیلی این پروژه می نویسید.

سعادت فر بیان کرد: تا روز اربعین از مسئولین محترم شهرستان از فرماندار محترم و زحمتکش گرفته تا نماینده محترم مردم که در طی این مدت نامه های متعددی در خصوص مشکلات آب نوشتند و استاندار محترم، به جد می خواهیم تا اربعین حسینی اقدامی عملی و عاجل در خصوص احیای پروژه بن -بروجن و سبزه کوه انجام دهند.

وی تاکید کرد: ما از استاندار محترم و ولایت مدار استان توقع سخنرانی در تلویزیون و رسانه ها و حمایت یا عدم حمایت از این پروژه ها را نداریم؛ ما توقع کار اجرایی داریم.

امام جمعه بروجن گفت: به صراحت می گوییم اگر تا اربعین حسینی اقدام عملی صورت گرفت و مردم مشاهده کردند که وزیر نیرو نامه اش را پس بگیرد و کار اجرایی انجام شود که خوب؛ اگر اقدام عملی صورت نگرفت مردم تصمیم می گیرند، می فهمند و میدانند که این کار در توان مسئولین نیست؛ لذا خود مردم برای حل مشکل آب اقدامی را که صلاح بدانند عمل می کنند پس در آن موقع جای گلایه نباشد.

وی با اشاره به این که مردم مشاهده می کنند چاه های آب کشاورزی نیز برای حل مشکل آب کاهش پیدا کرده است، گفت: مشکل کم آبی مردم بروجن باید امروز به گوش مسئولین در تهران برسد.

سعادت فر در پایان افزود: مردم بروجن در عرصه های مختلف از دوران انقلاب گرفته تا دفاع مقدس نقش آفرین بوده و همواره در خط مقدم هستند.


منبع : دانا

مطالب مرتبط با : تعطیلی پروژه انتقال آب بن-بروجن ضایعه ای اسفبار است
دیدگاه شما در مورد : تعطیلی پروژه انتقال آب بن-بروجن ضایعه ای اسفبار است

تعطیلی پروژه انتقال آب بن-بروجن ضایعه ای اسفبار است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ