• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 22623 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 22 مهر 1395 - ساعت: 18:15

چاپ

اعلام حمایت رسمی واشینگتن پست از کلینتون


روزنامه واشینگتن پست که از لحاظ فکری به جمهوریخواهان نزدیک است، در یادداشتی به قلم هیئت تحریریه این رسانه مطرح آمریکایی ، رسما از کلینتون در انتخابات 2016 حمایت کرده است.

به گزارش میانخبر، در این برهه سیاسی که با زشتی و تنگ نظری همراه بوده است، به یک واقعیت دلگرم کننده بی‌توجهی شده است و آن این است: یک نامزد با صلاحیت و آماده در کاغذ رای وجود دارد. هیلاری کلینتون پتانسیل آن را دارد که یک رئیس‌جمهور عالی برای آمریکا بشود و ما بدون تردید، او را تایید می‌کنیم.

این روزنامه جمهوریخواه ادامه داد: دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواه، نامزدی وحشتناک است و این یک حقیقت است و او به طرز بی سابقه‌ای، صلاحیت نامزدی ریاست جمهوری را ندارد. اگر حتی ما فکر می‌کردیم که خانم کلینتون از بین این دو، شیطان کوچکتری است، باز هم از شما می‌خواستیم به او رای بدهید.

واشینگتن پست افزود: ما می‌دانیم که بسیاری از آمریکاییها به خانم کلینتون اعتماد ندارند و از او بیزار هستند اما این احساسات منفی تا حدی بازتابی از حزبی‌گری شدید در سیاست امروزه کشور ما است و تا حدی هم ناشی از اشتباهات، اقدامات نادرست و ضعف‌های او است. ما در قبال چنین موضوعاتی کور نیستیم.

این رسانه آمریکایی با اشاره به روابط خوب کلینتون با اعضای ارشد قانونگذاران جمهوریخواه تصریح کرد: اگر خانم کلینتون انتخاب شود، او برای حکومت بر کشوری که به شدت دچار دو دستگی است تلاش خواهد کرد و با قانونگذارانی که در بسیاری از موارد متعهد به ناکامی او هستند، کار خواهد کرد.

این روزنامه با اشاره به تجربه و سابقه کار او در حوزه سیاست خارجی تصریح کرد: او به سوی دیگران(کشورها) دست دراز کرد و به نقطه نظرات متنوع آنان گوش کرد و بیشتر از بسیاری از سیاستمداران که به پست وزارت خارجه رسیدند، آماده نصیحت هوشمندانه بود. او مورد احترام اعضای وزارت خارجه و همتایانش در کشورهای خارجی قرار داشت.

واشینگتن پست می‌نویسد: خانم کلینتون اهمیت رهبری آمریکا در جهان را می‌فهمد. در دولت(اول) اوباما، خانم کلینتون صدایی به نیابت از تعامل و مداخله به نفع دموکراسی، حقوق بشر و ثبات بود. برخی اوقات اوباما به او گوش داد( مورد افزایش نیروها در افغانستان) و برخی اوقات گوش نداد(مورد مداخله در سوریه)».

این روزنامه در ادامه ترامپ را فردی «متعصب، فریبکار، جاهل، خودشیفته، کینه توز، از نظر فکری تنبل، ضد زن و شیفته دشمنان آمریکا» خوانده و نوشته است: «او به عنوان رئیس‌جمهور، تهدیدی بزرگ برای کشور و جهان خواهد بود».


منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط با : اعلام حمایت رسمی واشینگتن پست از کلینتون
دیدگاه شما در مورد : اعلام حمایت رسمی واشینگتن پست از کلینتون

اعلام حمایت رسمی واشینگتن پست از کلینتون تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ