• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 22628 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 22 مهر 1395 - ساعت: 18:59

چاپ
لزوم چاره‌اندیشی برای ترغیب حضور پزشکان در قاین

لزوم چاره‌اندیشی برای ترغیب حضور پزشکان در قاین


فرماندار قاین مهمترین مشکل عموم مردم شهرستان را کمبود پزشک متخصص دانست و گفت: بارها از پزشکان دعوت شده که برای رفع مشکلات درمانی شهروندان حداقل در ماه چند روزی در این شهرستان خدمت کنند اما هنوز از سوی آنان اعلام آمادگی نشده است.

به گزارش میانخبر، بهمن کهن‌ترابی در نشست مشورتی صاحبان اندیشه که برای بررسی راهکارهای توسعه دانشگاه بزرگمهر قاینات در محل این دانشگاه برگزار شد، اظهار داشت: ما در سطح شهرستان قاینات نخبگان، متخصصان و افراد تأثیرگذار بسیار زیادی داریم که در سایر نقاط کشور و برخی هم در خارج از کشور در زمینه‌های مختلف فعالیت می‌کنند.

وی تصریح کرد: در شرایط کنونی همه نخبگان و فرهیختگان باید با فرهنگ‌سازی و انسجام درونی و در مقام حرف و عمل به دنبال توسعه همه جانبه شهرستان باشیم چراکه در بسیاری از مواقع افراد در مقام حرف ادعای خدمت می‌کنند ولی در عمل تغییری متوجه شهرستان نمی‌شود.

فرماندار قاین خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی به لحاظ توسعه همه جانبه شهرستان باید یک پیوند و انسجامی بین نخبگان ابزاری و نخبگان فکری به وجود آید و همچنین باید آسیب‌شناسی شود که چرا بسیاری از نخبگان، فرهیختگان و متخصصان شهرستان، کمتر دوست دارند در این شهرستان خدمت کنند.

کهن‌ترابی اشاره به مشکلات درمانی شهرستان کرد و افزود: در حال حاضر یکی از مهمترین مشکلاتی که عموم مردم در سطح شهرستان با آن مواجه هستند، کمبود پزشک متخصص است لذا ما بارها اعلام کرده و از آنان دعوت کرده‌ایم که برای رفع مشکلات درمانی شهروندان حداقل در ماه چند روزی در این شهرستان خدمت کنند که تاکنون چندان موفق نبوده‌ایم و از سوی آنان اعلام آمادگی نشده است.

وی خطاب به همه صاحبان فکر و اندیشه، تأکید کرد: برای برون‌رفت از شرایط فعلی شهرستان و قایناتی آباد و توسعه یافته، همه باید با انسجام، بسترسازی لازم برای جذب نخبگان، فرهیختگان و متخصصان فراهم کنیم.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : لزوم چاره‌اندیشی برای ترغیب حضور پزشکان در قاین
دیدگاه شما در مورد : لزوم چاره‌اندیشی برای ترغیب حضور پزشکان در قاین

لزوم چاره‌اندیشی برای ترغیب حضور پزشکان در قاین تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ