• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 22635 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 22 مهر 1395 - ساعت: 21:05

چاپ

صدور ویزای اربعین در ۱۶ استان کشور


معاون سازمان حج و زیارت از افزایش استان‌های صادرکننده ویزای زائران اربعین حسینی به ۱۶ استان خبر داد.

به گزارش میانخبر، معاون سازمان حج و زیارت از افزایش استان‌های صادرکننده ویزای زائران اربعین حسینی به ۱۶ استان خبر داد.

به گزارش تسنیم، حمید محمدی معاون سازمان حج و زیارت گفت: از روز شنبه 24 مهرماه جاری ، 12 استان دیگر به جمع چهار استان صادر کننده ویزای زائران اربعین حسینی اضافه می شوند.

وی افزود: اکنون صدور روادید اربعین حسینی از طریق کنسولگری چهار استان تهران، کرمانشاه، مشهد و اهواز انجام می گیرد که با شروع فعالیت دفاتر 12 استان دیگر از روز شنبه این تعداد به 16 دفتر خواهد رسید.

وی با بیان اینکه اکنون 2300 دفتر خدماتی دارای مجوز در سراسر کشور امور مربوط به زائران عتبات عالیات را به انجام می رسانند، گفت: متقاضیان سفر به عتبات عالیات به خصوص زائران اربعین حسینی باید با هوشیاری، مراقب ترفندهای سودجویان و کلاهبرداران فرصت طلب باشند.

محمدی تصریح کرد: با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته و به منظور جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده و کلاهبرداری، از هیچ زائری وجه نقد دریافت نخواهد شد و این مهم فقط از طریق سیستم مجاز بانکی در سامانه سماح (سامانه ثبت نام زائران عتبات عالیات) به انجام می رسد.

وی با تاکید بر اینکه تاکنون بیش از 260 هزار نفر برای حضور در آیین اربعین حسینی در سامانه سماح سازمان حج و زیارت نام نویسی کرده اند، گفت: فقط به زائران اربعین حسینی که در سامانه «سماح» ثبت نام و مراحل قانونی را طی کرده اند، اجازه ورود به عراق داده خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته، امسال نیز مرز شلمچه برای اتباع غیر ایرانی و مهران و چزابه برای زائران ایرانی برای تردد به عتبات در نظر گرفته شده است.


منبع : صراط

مطالب مرتبط با : صدور ویزای اربعین در ۱۶ استان کشور
دیدگاه شما در مورد : صدور ویزای اربعین در ۱۶ استان کشور

صدور ویزای اربعین در ۱۶ استان کشور تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ