• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 22694 - تاریخ انتشار : جمعه 30 مهر 1395 - ساعت: 10:26

چاپ

اردوغان قدرت عثمانی و سلجوقی را به رخ کشید


رییس جمهوری ترکیه نسبت به دور نگه داشتن کشورش از حمله عراق علیه داعش در موصل و دستاوردهای شبه نظامیان کرد در سوریه هشدار داد و گفت که می خواهند ما تاریخ عثمانی و سلجوقی خودمان را فراموش کنیم.

به گزارش میانخبر، رجب طیب اردوغان گفت: ترکیه منتظر نمی ماند تا تیغ بر روی گردنش قرار گیرد. ما می توانیم به تنهایی برای از بین بردن دشمنان وارد عمل شویم.

خبرگزاری رویترز گزارش کرد که اردوغان در سخنرانی خود در قصرش تصویر ترکیه به غل و زنجیر کشیده شده توسط قدرت های خارجی را ترسیم کرد و گفت: آنان می خواهند ما تاریخ عثمانی و سلجوقی خود را فراموش کنیم، آن زمان که پدران ترک ما بر سرزمینی امتداد یافته از آسیای مرکزی تا خاورمیانه تسلط داشتند.

وی خطاب به صدها شهردار که معمولا هوادار دولت هستند، گفت: از این پس منتظر نمی مانیم تا مشکلات در ما را بزند. منتظر نمی مانیم تا سازمان های تروریستی آمده و به ما حمله کنند.

وی با اشاره به حزب کارگران کردستان تاکید کرد: "حامی این سازمان تروریستی جنجال برانگیز تجزیه طلب هر که باشد ما ریشه هایش را می کنیم. به هر جا که بروند ما آنها را یافته و از بین می بریم. من این را کاملا شفاف می گویم که آنها در خارج از ترکیه هیچ نقطه امنی برای خود نخواهند یافت."

ناظران معتقدند : شدت گرفتن لحن اردوغان در سخنرانی های اخیرش نشات گرفته از احساس ناکامی او است زیرا ترکیه به عنوان عضو ناتو در حمله نیروهای عراق علیه داعش در موصل مشارکت ندارد.


منبع : فردا

مطالب مرتبط با : اردوغان قدرت عثمانی و سلجوقی را به رخ کشید
دیدگاه شما در مورد : اردوغان قدرت عثمانی و سلجوقی را به رخ کشید

اردوغان قدرت عثمانی و سلجوقی را به رخ کشید تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ