• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 22718 - تاریخ انتشار : جمعه 30 مهر 1395 - ساعت: 11:13

چاپ

نشست های توأم با انکار حقوق ملت سوریه نتیجه ای نخواهد داشت


کارشناس مسائل منطقه گفت: وقتی آمریکایی ها، سعودی ها و ترکیه دور میزی جمع می شوند تا درمورد کشوری تصمیم بگیرند که نماینده ای از آن کشور در آن نشست نیست، این گفتگو منجر به نتیجه نخواهد شد.

به گزارش میانخبر، نشست بین‌المللی سوریه در لوزان، پس از چهار ساعت و نیم بحث و مذاکره در خصوص بحران سوریه، بدون حضور خبرنگاران پایان یافت. در این نشست علاوه بر محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، وزیران خارجه روسیه، آمریکا، ترکیه، عربستان، قطر، عراق، مصر و قطر و استفان دی‌میستورا، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه حضور داشتند.

عدم حضور نماینده ای سوری در این نشست برای تصمیم گیری در خصوص مسائل سوریه امری قابل توجه است.

سعدالله زارعی در گفتگو با ناب نیوز در این رابطه ابراز کرد: این نشست هایی که توأم با انکار ملت سوریه و حقوق آنهاست، طبیعتا به جایی نمی رسد.

این کارشناس مسائل منطقه عنوان کرد: وقتی آمریکایی ها، سعودی ها و ترکیه دور میزی جمع می شوند تا درمورد کشوری تصمیم بگیرند که نماینده ای از آن کشور در آن نشست نیست، این گفتگو منجر به نتیجه نخواهد شد.

زارعی با اشاره به حضور جمهوری اسلامی ایران و روسیه در این نشست خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی و روسیه با هدف جلوگیری از شکل گیری روند ضدسوری در این نشست ها شرکت می کنند که نتیجه حضورشان، به شکست کشاندن چنین طرح هایی درباره ملت سوریه است.


منبع : دانا

مطالب مرتبط با : نشست های توأم با انکار حقوق ملت سوریه نتیجه ای نخواهد داشت
دیدگاه شما در مورد : نشست های توأم با انکار حقوق ملت سوریه نتیجه ای نخواهد داشت

نشست های توأم با انکار حقوق ملت سوریه نتیجه ای نخواهد داشت تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ