• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 22721 - تاریخ انتشار : جمعه 30 مهر 1395 - ساعت: 11:17

چاپ
بلایای طبیعی جان یک هزار و 317 چینی را گرفت

بلایای طبیعی جان یک هزار و 317 چینی را گرفت


پکن - ایرنا - تازه ترین آمارها نشان می دهد که از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون بیش از یک هزار و ۳۱۷ نفر در چین بر اثر انواع بلایای طبیعی جان خود را از دست داده اند.

به گزارش میانخبر، وزارت امور مدنی و کمیسیون مقابله با بلایای طبیعی چین در گزارشی که به تازگی منتشر کرده یادآور شده است که در مدت 10 ماه گذشته علاوه بر این تعداد، ۳۱۹ نفر نیز ناپدید شده اند.

در این گزارش همچنین میزان خسارات اقتصادی بلایای طبیعی به چین در این مدت به بیش از ۶۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار عنوان شده است.

آمار حاکی است که در جریان مصایب طبیعی در پرجمعیت ترین کشور جهان ۴۹۰ هزار باب خانه کاملا ویران شده و به سه میلیون و ۲۰۰ هزار خانه خسارات سنگینی وارد شده است.

مقصود از بلایای طبیعی شامل سیل، رانش زمین، توفان، زمین لرزه های متوالی و موارد مشابه است که استان های مختلف این کشور در مدت یاد شده شاهد آن بوده اند.

آمار همچنین نشان می دهد که میزان بارش باران و سیل سال جاری میلادی در چین بخصوص در تابستان امسال بیشترین میزان از سال ۱۹۹۸ میلادی بوده است.

چین از جمله کشورهایی است که به دلیل پهناور بودن و بارش باران زیاد و وزش توفان های سهمگین همه ساله مصایب زیادی را تجربه می کند.

در سال ۱۹۹۸ میلادی سیل سهمگینی در مناطق جنوبی و شرقی چین جاری شد که بر اساس آمار رسمی بیشتر از چهار هزار نفر قربانی داشت.

به غیر از بلایای طبیعی، همه ساله نزدیک به یک تا سه هزار نفر در معادن ذغال سنگ چین که دچار آبگرفتگی و انفجار گاز می شود، جانشان را از دست می دهند.

دولت چین در طول یک دهه گذشته کوشیده است تا هزاران معدن کوچک و غیراستاندارد را که تولید چندانی نداشته اند، تعطیل کند و این موضوع باعث شد تا شمار کشته های معادن به طرز چشمگیری کاهش یابد.


منبع : شهر خبر

مطالب مرتبط با : بلایای طبیعی جان یک هزار و 317 چینی را گرفت
دیدگاه شما در مورد : بلایای طبیعی جان یک هزار و 317 چینی را گرفت

بلایای طبیعی جان یک هزار و 317 چینی را گرفت تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ