• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 22722 - تاریخ انتشار : جمعه 30 مهر 1395 - ساعت: 11:19

چاپ

بلژیک مسئولیت قتل 6 سوری را نپذیرفت


با وجود انتشار جزئیات کامل اطلاعات ماهواره ای و راداری روسیه از ساعت ها پرواز دو جنگنده بلژیکی بر فراز سوریه و کشتار چندین سوری با همکاری آمریکا، بروکسل منکر آن شده است.

به گزارش میانخبر، وزارت دفاع بلژیک روز جمعه از دریافت مدارک شرکت دو جنگنده اف16 نیروی هوایی این کشور به روستای حسجک در شمال سوریه خبر داد.

خبرگزاری ایتارتاس روز جمعه به نقل از این بیانیه نوشت: در مدارکی که وزارت دفاع روسیه به وابسته نظامی سفارت بلژیک در مسکو ارائه کرده، مسیر دو جنگنده و شماره بدنه آنها قید شده است.

وزارت دفاع بلژیک با انکار شرکت هواپیماهای جنگی خود در کشتار سوری ها گفته است که انتظار دارد روسیه عذرخواهی کند.

بنا به اعلام این وزارتخانه، شماره های ارائه شده متعلق به هواپیماهای بلژیکی نیست.

27 مهر ماه (18 ماه اکتبر) در حمله هوایی دو فروند هواپیمای اف 16 بلژیک عضو ائتلاف آمریکایی ضد دولت سوریه، شش شهروند غیرنظامی نزدیک حلب در شمال سوریه، کشته شدند.

ایگور کوناشنکوف سخنگوی وزارت دفاع روسیه روز پنجشنبه اطلاعات مربوط به این حمله هوایی را منتشر کرد.

ایگور کوناشنکوف سخنگوی وزارت دفاع روسیه، اعلام کرد: دو جت جنگنده اف 16متعلق به بلژیک که منطقه حسجکه در حومه حلب را بمباران کردند، با پرواز از فرودگاهی در اردن دو بار نیز از یک فروند هواپیمای آمریکایی سوختگیری کرده بودند.

خبرگزاری ایتارتاس روز پنجشنبه به نقل از سخنان کوناشنکوف در جمع خبرنگاران نوشت: ساعت 13 و 34 دقیقه 18 اکتبر به وقت مسکو، ایستگاه رادار پرواز دو فروند هواپیمای ائتلاف آمریکایی از فرودگاه السلطی اردن را ثبت کرد.

وی ادامه داد: هواپیماهای بلژیکی ساعت 14 و 52 دقیقه بر فراز منطقه دیرالزور سوریه از هواپیمای آمریکایی «کا.اس- 135» سوختگیری کرده و سپس پرواز خود را به سمت شمال غرب ادامه دادند.
سخنگوی وزارت دفاع روسیه گفت: ساعت 15 و 35 دقیقه جنگنده های بلژیکی روستای کردنشین حسجکه در استان حلب را بمباران کردند که بر اثر آن شش غیرنظامی کشته و چهار نفر دیگر مجروح شدند.

وی ادامه داد: ساعت 16 و 19 دقیقه نیز جت های بلژیکی با سوختگیری دوباره از هواپیمای آمریکایی «کا.اس- 135» به گشت هوایی بر فراز شهر عزاز در شمال استان حلب پرداختند و سپس به جنوب شرقی عراق روانه شدند.

روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد که دو فروند جنگنده بلژیکی منطقه حسجکه در استان حلب را بمباران کردند و ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در این رابطه خاطرنشان کرد: اطلاعات راداری ثبت شده نشان می دهد در حمله هوایی دو فروند هواپیمای اف 16 بلژیک عضو ائتلاف آمریکایی ضد دولت سوریه، 6 شهروند غیرنظامی نزدیک حلب در شمال سوریه، کشته شده اند.

به گفته وی مسکو در باره بمباران منطقه مسکونی حسجکه در حومه شهر حلب سوریه توسط هواپیماهای ائتلاف به فرماندهی آمریکا،از واشنگتن توضیح خواسته است.

به دنبال این اظهارات، وزارت امور خارجه بلژیک روز چهارشنبه سفیر روسیه را احضار کرد.


منبع : بولتن

مطالب مرتبط با : بلژیک مسئولیت قتل 6 سوری را نپذیرفت
دیدگاه شما در مورد : بلژیک مسئولیت قتل 6 سوری را نپذیرفت

بلژیک مسئولیت قتل 6 سوری را نپذیرفت تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ