• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 22725 - تاریخ انتشار : جمعه 30 مهر 1395 - ساعت: 11:23

چاپ

واکنش ایران به اظهارات معاون نخست وزیر ترکیه


سخنگوی وزارت خارجه با تاکید بر اینکه نفوذ معنوی ایران برآمده از حسن نیت توام با احترام به حفظ استقلال و تمامیت ارضی همسایگان است، گفت: کشورهای منطقه با درک شرایط حساس و خطیر منطقه در راستای پایان تنش‌ها گام برداشته و سخن برانند.

به گزارش میانخبر، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به اظهارات نعمان قورتولموش معاون نخست وزیر ترکیه در خصوص تاثیر سیاست‌های مذهبی جمهوری اسلامی ایران در عراق اظهار داشت: سیاست‌های منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران برآمده از ارزش‌ها و تعالیم والای انسانی و اسلامی است که در آن امنیت و ثبات همسایگان به‌ویژه کشورهای اسلامی از اولویت بالایی برخوردار است.

وی افزود: فرقه‌گرایی، قومیت‌گرایی و دامن زدن به اختلافات مذهبی در سیاست‌های اصولی منطقه‌ای و بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران هیچ جایگاهی نداشته و ندارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان خاطرنشان کرد: نفوذ معنوی جمهوری اسلامی ایران برآمده از حسن نیت توام با احترام به حفظ استقلال و تمامیت ارضی همسایگان است که درک آن نباید برای برخی ناظران سخت باشد.

قاسمی در پایان تاکید کرد: ضروری است کشورهای منطقه با درک شرایط حساس و خطیر منطقه در راستای پایان تنش‌ها و درگیری‌ها گام برداشته و سخن برانند.


منبع : فردا

مطالب مرتبط با : واکنش ایران به اظهارات معاون نخست وزیر ترکیه
دیدگاه شما در مورد : واکنش ایران به اظهارات معاون نخست وزیر ترکیه

واکنش ایران به اظهارات معاون نخست وزیر ترکیه تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ