• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 22726 - تاریخ انتشار : جمعه 30 مهر 1395 - ساعت: 11:30

چاپ

حکم بازداشت استاندار نینوا صادر شد


در پی درخواست شماری از نمایندگان پارلمان عراق، حکم بازداشت استاندار نینوا (به مرکزیت موصل) که از جمله مخالفان حضور گروه الحشد الشعبی در عملیات آزادسازی موصل بود، صادر شد.

به گزارش میانخبر، در پی درخواست شماری از نمایندگان پارلمان عراق، حکم بازداشت استاندار نینوا (به مرکزیت موصل) که از جمله مخالفان حضور گروه الحشد الشعبی در عملیات آزادسازی موصل بود، صادر شد.

به گزارش فارس، «عبدالرحم اللویزی» نماینده پارلمان عراق اعلام کرد که حکم بازداشت «اثیل النجیفی» استاندار نینوا صادر شده است.

اللویزی در گفت‌وگو با وبگاه خبری «RC عربیة نیوز» تأکید کرد که این حکم بازداشت در پی درخواست شماری از نمایندگان پارلمان عراق از جمله شخص او صادر شده است.

وی همچنین تصریح کرد که دادگه جنایی مرکزی عراق دو روز پیش این حکم را صادر کرده؛ حکمی که به خاطر تعامل النجیفی با نیروهای ترکیه ای صادرشده است؛ نیروهایی که دولت عراق آنان را اشغالگر می‌نامد.

افزون بر این مسئله، پارلمان عراق اعلام کرد که باید نیروهای ترکیه از خاک این کشور خارج شوند. این نیروها در خاک عراق حضور دارند و مدعی مبارزه با داعش هستند.

پارلمان عراق در ماه می 2015 با اکثریت آراء به برکناری النجیفی از منصبش رأی داد، ولی وی گروه موسوم به «الحشد الوطنی» را به بهانه آزادسازی نینوا تشکیل داد و با وجود مخالفت دولت عراق، نام آن را به «گارد استان نینوا» تغییر داد.

النجیفی در واکنش به حضور نیروهای الحشد الشعبی در عملیات موصل چندی پیش مدعی شده بود که اصرار برای حضور نیروهای الحشد در پازادسازی موصل، اصرار بر ویرانی موصل و درگرفتن یک جنگ فرقه ای است.

وی گفته بود که مشارکت الحشد الشعبی در جنگ موصل را نمی‌پذیریم، حتی اگر العبادی و همراهانش از این موضوع صحبت کنند.


منبع : صراط

مطالب مرتبط با : حکم بازداشت استاندار نینوا صادر شد
دیدگاه شما در مورد : حکم بازداشت استاندار نینوا صادر شد

حکم بازداشت استاندار نینوا صادر شد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ