• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 22740 - تاریخ انتشار : جمعه 30 مهر 1395 - ساعت: 12:17

چاپ

تحقق اهداف برنامه های توسعه نیازمند اجماع ملی است


آیت‌الله عبدالکریم موسوی اردبیلی با ارسال پیامی به همایش تخصصی اقتصاد اسلامی در دانشگاه محقق اردبیلی از مردم و مسئولان کشور خواست جهت تحقق اهداف برنامه های توسعه کشور به اجماع ملی برسند.

به گزارش میانخبر، آیت‌الله عبدالکریم موسوی اردبیلی با ارسال پیامی به همایش تخصصی اقتصاد اسلامی در دانشگاه محقق اردبیلی از مردم و مسئولان کشور خواست جهت تحقق اهداف برنامه های توسعه کشور به اجماع ملی برسند.

آیت‌الله موسوی اردبیلی در این پیام تاکید کرده است: تدوین برنامه پنج ساله یک امر ملی است و نباید این موضوع بسیار مهم به مثابه یک پدیده جناحی تلقی شده و محلی برای تسویه حساب‌های گروهی شود همه جناح‌ها باید بدانند که برنامه امری ملی است؛ لذا نیازمند نگاهی فراجناحی است.

در ادامه این پیام آمده است: تحقق اهداف برنامه با عزم ملی تحقق یافته و این امر نیز به اجماع ملی نیازمند است بر این اساس تنظیم برنامه‌ای حداقلی ولی بر اساس اجتماع ملی بهتر از برنامه‌ای حداکثری بدون اجماع ملی است زیرا امکان تحقق آن بیشتر است.

این پیام می افزاید: در تمام برنامه‌های توسعه کشور مردم و مسئولیت آنان در فرایند توسعه فراموش شده است در حالی که مردم رکن اصلی جهت تحقق اهداف برنامه‌های توسعه است و باید جایگاه و مسئولیت مردم در برنامه مشخص شده و فعالیت‌های جدی از سوی مدیران کشور در این راستا صورت گیرد.

در ادامه این پیام آمده است: بی‌عدالتی از دیرباز در کشور ما وجود داشته و سایه شوم آن در ابعاد گسترده بر زندگی ما قرار دارد و یکی از ابعاد آن بی‌عدالتی در توزیع منابع کشور است، متأسفانه برخی از استان‌ها به ویژه پایتخت امکانات فراوانی را در خود جای داده و می‌دهد در حالی که بسیاری از استان‌ها محروم بوده و از امکانات اولیه زندگی نیز برخوردار نیستند و فقر گسترده در این استان‌ها موجب شده است تا آسیب‌ها اخلاقی و اجتماعی در این مناطق گسترش یابد بر این اساس در این برنامه لازم است تا جهت عدالت میان مناطق کشور، توزیع عادلانه منطقه‌ای صورت گیرد.

آیت‌الله موسوی اردبیلی در این پیام آورده است: هیچگاه ایران، آباد نخواهد شد مگر با بسیج نمودن همه امکانات کشور و ایرانیان بنابراین ایجاد فضایی امن جهت جذب سرمایه‌های مادی، معنوی و انسانی ایرانیان بیش از هر زمان دیگر احساس می‌شود.

در پایان این پیام آمده است: آخرین و مهمترین نکته این است که بیاییم به جای دم زدن صرف از اخلاق، برنامه‌ای طراحی کنیم که پس از پنج سال مدیران کشور بیش از گذشته خود را موظف به پاسخگویی بدانند در این صورت بسیاری از رذائل اخلاقی از جامعه کاسته و فضائل اخلاقی جای آن را خواهد گرفت.


منبع : دانا

مطالب مرتبط با : تحقق اهداف برنامه های توسعه نیازمند اجماع ملی است
دیدگاه شما در مورد : تحقق اهداف برنامه های توسعه نیازمند اجماع ملی است

تحقق اهداف برنامه های توسعه نیازمند اجماع ملی است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ