• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 22757 - تاریخ انتشار : شنبه 01 آبان 1395 - ساعت: 00:03

چاپ

بومی سازی 14 هزار کالای نفتی/ واردات کالاهای نفتی دارای امکان ساخت در داخل ممنوع است


مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با اشاره به برنامه بومی‌سازی 14 هزار کالا و تجهیزات نفتی، جزئیات برگزاری هشتمین نمایشگاه نفت خوزستان را تشریح کرد و گفت: واردات کالاهای نفتی که امکان ساخت آنها در داخل وجود دارد، ممنوع است.

به گزارش میانخبر، بیژن عالی‌پور در تشریح مهم‌ترین برنامه‌های اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و بومی‌سازی کالا و تجهیزات مورد مصرف در مناطق نفت‌خیز جنوب به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده نفت خام کشور، اظهار کرد: در حال حاضر 70 درصد کالا، تجهیزات و نیازهای صنعتی طرح‌های نفتی مناطق نفت‌خیز جنوب بومی‌سازی شده است.

وی با اعلام اینکه هم‌اکنون بیش از 7 هزار قلم کالا در این شرکت بومی‌سازی شده و حدود 7 هزار قلم کالا هم در حال ساخت است، تصریح کرد: سال 94 بالا‌تر از حد انتظار در تأمین کالاهای مورد نیاز عمل شد به گونه‌ای که در بخش تجهیزات حفاری و تأسیسات سطح الارضی و مواد شیمیایی بومی‌سازی حدود 80 درصد و در مجموع بیش از 70 درصد تجهیزات و نیازهای صنعتی بومی‌سازی شده است.

عالی‌پور با بیان اینکه در ادامه برنامه بومی‌سازی طراحی و ساخت کالا و تجهیزات صنعت نفت، هشتمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت با راهبری مناطق نفت‌خیز جنوب و حمایت وزارت نفت از 17 تا 20 آبان ماه در اهواز برگزار می‌شود، اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود افزون بر 250 شرکت برگزیده و سازنده بر‌تر و صاحب نام ایرانی در نمایشگاه نفت خوزستان حضور یابند.

وی با یادآوری اینکه نمایشگاه نفت خوزستان با رویکرد توسعه منابع داخلی و در راستای تسهیل دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی و با محوریت طراحی و تولید تجهیزات راهبردی صنعت نفت برگزار می‌شود، تأکید کرد: وجه تمایز آن با سایر نمایشگاه‌های مشابه، تخصصی بودن آن و اولویت دادن به سازندگان بر‌تر ایرانی است.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب افزود: در این دوره از نمایشگاه موضوع ساخت فهرست کالاهای ده‌گانه تعیین شده توسط وزیر نفت بوده و نیازهای اساسی صنعت در بخش بالادستی در قالب سمینارهای جانبی و میزگردهای تخصصی پیگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه رونمایی از قطعات و تجهیزات ساخت داخل، امضای قراردادهای ساخت کالای صنعت نفت و برگزاری نشست‌های تخصصی راهکارهای عملی حمایت از ساخت داخل از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده در نمایشگاه نفت خوزستان است، تأکید کرد: در نخستین روز این رویداد سه کالای راهبردی جدید که با سفارش و حمایت مناطق نفت‌خیز جنوب ساخته شده‌اند رونمایی خواهد شد که مراحل طراحی و ساخت این تجهیزات توسط کار‌شناسان شرکت‌های دانش‌بنیان به انجام رسیده است.

عالی‌پور با اشاره به انتخاب مناطق نفت‌خیز جنوب به عنوان شرکت معین 4 گروه کالایی وزارت نفت، گفت: در راستای اجرای ابلاغیه وزیر نفت به منظور ساخت داخل 10 گروه کالایی و تجهیزات اولویت‌دار صنعت نفت و حمایت تولیدکنندگان داخلی، مناطق نفت‌خیز جنوب به عنوان شرکت معین، عهده‌دار مسؤولیت، تجمیع، ارائه نیاز‌ها و بررسی‌های کار‌شناسی و ارائه مستندات فنی و ارزیابی سازندگان در سطح وزارت نفت در 4 گروه کالایی شامل مته‌های حفاری، تجهیزات سر چاهی، پمپ‌های درون‌چاهی می‌له مکشی و توربین شد.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : بومی سازی 14 هزار کالای نفتی/ واردات کالاهای نفتی دارای امکان ساخت در داخل ممنوع است
دیدگاه شما در مورد : بومی سازی 14 هزار کالای نفتی/ واردات کالاهای نفتی دارای امکان ساخت در داخل ممنوع است

بومی سازی 14 هزار کالای نفتی/ واردات کالاهای نفتی دارای امکان ساخت در داخل ممنوع است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ