• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 22814 - تاریخ انتشار : شنبه 01 آبان 1395 - ساعت: 18:54

چاپ
4 طرح راداری و ناوبری وزارت دفاع در صنایع الکترونیک شیراز افتتاح شد

4 طرح راداری و ناوبری وزارت دفاع در صنایع الکترونیک شیراز افتتاح شد


چهار طرح راداری و ناوبری از خانواده سامانه های ناوبری هوایی در شیراز افتتاح شد.

به گزارش میانخبر، سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در مراسم افتتاح ۴ طرح راداری و ناوبری از خانواده سامانه‌های ناوبری هوایی در شیراز گفت: این طرح ها شامل دو سامانه رادار معراج چهار و مطلع ال فجر ۳، و دو سامانه dme و سامانه سطح سنج راداری در خانواده سامانه های ناوبری هوایی است.

دهقان افزود: سامانه رادار معراج ۴، دارای قابلیت کنترل، هشدار اولیه ، مراقبت هوایی برد بلند، زمین پایه و ردگیری سه بعدی است.

وی افزود: این سامانه مجهز به تکنیک های روز ضد جنگ الکترونیک است و قابلیت آشکار سازی و ردگیری 200 هدف را دارد و مجهز به اتاق کنترل فرماندهی است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: رادار مطلع فجر ۳، سامانه دیگری است که امروز افتتاح شد و این رادار قابلیت مراقبت هوایی برای کشف و شناسایی اهداف دو بعدی و برد 500 کیلومتر را دارد.

دهقان افزود: سامانه dme یک سامانه کمک ناوبری رادیویی است که در فرودگاه های غیر نظامی استفاده می شود که برای تماس ایستگاه زمینی با کابین خلبان ساخته شده است.

وی افزود: سامانه سطح سنج راداری، نیز سامانه ای است که با استفاده از فناوری های موج میلیمتری، میزان سطح مایعات را در مخازن مورد استفاده در پالایشگاه و صنایع پتروشیمی محاسبه می کند و دقت اندازی گیری این سامانه بین یک تا پنج میلیمتر است.

سردار دهقان تاکید کرد: این محصول پیش از این از خارج از کشور وارد می‌شد که اکنون با تلاش متخصصان داخلی، کاملا بومی سازی شده است. این سامانه از نظر کیفیت، دقت و قیمت با جدیدترین محصولات جهانی رقابت می کند.


منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط با : 4 طرح راداری و ناوبری وزارت دفاع در صنایع الکترونیک شیراز افتتاح شد
دیدگاه شما در مورد : 4 طرح راداری و ناوبری وزارت دفاع در صنایع الکترونیک شیراز افتتاح شد

4 طرح راداری و ناوبری وزارت دفاع در صنایع الکترونیک شیراز افتتاح شد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ