• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 22815 - تاریخ انتشار : شنبه 01 آبان 1395 - ساعت: 18:59

چاپ

11 هزار پرستار تا پایان سال استخدام می‌شوند


مدیرکل دفتر ارتقای سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تا پایان سال جاری 11 هزار پرستار استخدام و طرح «مراقبت موردی پرستاری» در تمامی بیمارستان‌ها اجرایی می‌شوند.

به گزارش میانخبر، احمد نجاتیان، مدیرکل دفتر ارتقای سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صبح امروز در همایش روش جدید در پرستاری بیماران که در بیمارستان قائم برگزار شد، اظهار داشت: طرح «مراقبت موردی پرستاری» یا case metode یکی از شیوه‌های مراقبتی اصولی در دنیا است که در این روش یک پرستار در نوبت کاری اش تمام مراقبت‌های بیمارانش را بر عهده دارد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر این طرح در 56 بیمارستان کشور به صورت آزمایشی اجرا شده بیان داشت: از هر دانشگاه علوم پزشکی سطح کشور، یک بیمارستان در قالب اجرای طرح آزمایشی «مراقبت موردی پرستاری» انتخاب شده و بیمارستان تخصصی اطفال دکتر شیخ مشهد یکی از این بیمارستان های است که این طرح در آن اجرایی شده است.

نجاتیان ادامه داد: مراقبت پرستاری به شیوه موردی یکی از قدیمی ترین شیوه های پرستاری است اما متاسفانه در مقاطعی به دلیل حجم بالای کار و کمبود پرستار، روش‌های دیگر برای مراقبت‌های پرستاری در کشور نهادینه و به کارگیری شده است.

مدیرکل دفتر ارتقای سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اجرایی شدن طرح مراقبت پرستاری به شیوه موردی از نیمه دوم امسال در تمامی بیمارستانهای کشور خبر داد و بیان کرد: در این قالب هر پرستار در یک نوبت کاری از چند بیمار بطور کامل مراقبت می‌کند و در ابتدای شیفت کاری خود را به بیمارانش معرفی می‌کند و با تعویض نوبت کاری بیمار را به همکار بعدی اش تحویل می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه در روش های رایج به جای نگاه انسانی بیشتر نگاه مکانیکی به بیمار حاکم است، خاطرنشان کرد: در روش قدیم مراقبت یک پرستار مسئول گرفتن علائم حیاتی بیمار و پرستار دیگر مسئول ثبت پرونده بیمار است اما در این طرح رضایتمندی بیمار، کاهش خطرات برای بیماران و افزایش رضایتمندی پرستاری از مزایای این طرح است.


وی در پایان عنوان کرد: تا پایان سال جاری 17 هزار نفر به مجموعه وزارت بهداشت و درمان اضافه می شوند که 11 هزار نفر آنان مربوط به بخش پرستاری هستند وو آزمون استخدامی این تعداد آبان ماه جاری برگزار می‌شود.


منبع : دانا

مطالب مرتبط با : 11 هزار پرستار تا پایان سال استخدام می‌شوند
دیدگاه شما در مورد : 11 هزار پرستار تا پایان سال استخدام می‌شوند

11 هزار پرستار تا پایان سال استخدام می‌شوند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ