• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 22819 - تاریخ انتشار : شنبه 01 آبان 1395 - ساعت: 19:18

چاپ
تاکید بر ارتقای سطح کیفی نمایشگاه‌های کتاب استانی

تاکید بر ارتقای سطح کیفی نمایشگاه‌های کتاب استانی


مدیرعامل مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران با بیان این‌که امسال ارتقای سطح کیفی نمایشگاه‌های کتاب استانی را در دستور کار قرار داده‌ایم، گفت: نمایشگاه کتاب تبریز با برنامه‌های جنبی متنوع یک جشنواره فرهنگی عظیم در آذربایجان شرقی بود.

به گزارش میانخبر، چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز در حالی با استقبال پرشور مردم آذربایجان برگزار شد که این رویداد نه‌تنها در این استان فرهنگی، بلکه در منطقه شمال‌غرب قابل توجه عموم علاقه‌مندان به کتاب و ناشران بوده است.

وی ادامه داد: خوشحالیم که نهال نوجوان دیروز به درخت تنومندی در عرصه فرهنگ کشور تبدیل شده است و امروز در استان‌های مختلف کشور از جمله آذربایجان‌ شرقی شاهد به ثمر نشستن آن هستیم، با توجه به چنین رویکردی؛ به جرأت می توان گفت نمایشگاه کتاب تبریز مهم‌ترین نمایشگاه بعد از نمایشگاه کتاب تهران شناخته می‌شود.

شهرام‌نیا با بیان این‌که امسال ارتقای سطح کیفی نمایشگاه‌های کتاب استانی را در دستور کار قرار داده‌ایم، گفت: نمایشگاه امسال تبریز با همت عالی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌ شرقی و با تنوع حضور ناشران همراه بود، ضمن این‌که برنامه‌ای جنبی این رویداد فرهنگی نیز با استقبال خوب مخاطبان همراه بود.

مدیرعامل مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران با بیان این‌که برنامه‌های جنبی نمایشگاه فرصتی برای تبدیل این رویداد مهم به جشنواره فرهنگی در آذربایجان بود، گفت: این اتفاق مبارک از ابتدای شهریور ماه و پیش از نمایشگاه تبریز در شش استان زنجان، البرز، آذربایجان غربی، چهارمحال و بختیاری، گیلان و لرستان محقق شده بود.

وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت‌های مهم، تنوع و گستردگی نمایشگاه کتاب تبریز نسبت به دیگر نمایشگاه های استانی؛ انتظار داشتیم که چهاردهمین دوره نمایشگاه در تبریز با استقبال بازدیدکنندگان و ناشران همراه باشد که به‌حق در تمامی روزهای برگزاری شاهد این مسأله بودیم.

شهرام‌نیا افزود: نمایشگاه های استانی کتاب با وجود این‌که برکات و ثمرات خوبی برای مردم استان دارد، همواره با نقدهایی چون آسیب به میزان فروش کتابفروشی‌های شهر همراه بوده است، برای رفع این مشکل امسال برنامه های خاصی در نظر گرفته شد که یکی از آنها امکان خرید کتاب توسط بن‌های الکترونیکی نمایشگاه از کتابفروشی‌های منتخب شهر بوده است.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : تاکید بر ارتقای سطح کیفی نمایشگاه‌های کتاب استانی
دیدگاه شما در مورد : تاکید بر ارتقای سطح کیفی نمایشگاه‌های کتاب استانی

تاکید بر ارتقای سطح کیفی نمایشگاه‌های کتاب استانی تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ