• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 22820 - تاریخ انتشار : شنبه 01 آبان 1395 - ساعت: 19:24

چاپ
492 نفر در 29 رشته مسابقات ملی مهارت شرکت کردند

492 نفر در 29 رشته مسابقات ملی مهارت شرکت کردند


در هفدهمین دوره مسابقات ملی مهارت کشوری که از عصر امروز به میزبانی استان البرز برگزار شده است، 429 نفر در 29 رشته شرکت کرده‌اند.

به گزارش میانخبر، عصر امروز افتتاحیه هفدهمین دوره مسابقات ملی مهارت به میزبانی استان البرز برگزار شد.

حسن عزیزی مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان البرز عصر امروز در حاشیه افتتاح مسابقات ملی مهارت‌آموزی اظهار داشت: مهارت‌آموزی یکی از مهم‌ترین برنامه‌هایی است که باید به صورت جدی پیگیری شود و جوانان جویای کار با یک مهارت فنی و حرفه‌ای آشنا شوند.

وی در ادامه با بیان اینکه توسعه اشتغالزایی یکی از مهمترین اولویت‌های این سازمان است افزود: برای توسعه اشتغالزایی باید مهارت‌آموزی را در اولویت خود قرار دهیم و جوانان جویای کار را از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بهره‌مند سازیم.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان البرز در ادامه بر ارتباط بین صنعت و دانشگاه نیز تأکید کرد و گفت: یکی از مهم‌ترین مسائلی که باید بیش از پیش به آن توجه داشته باشیم ارتباط بیشتر بین صنعت و دانشگاه است تا بتوانیم مسیر توسعه اشتغال‌زایی را بیش از پیش فراهم کنیم.

عزیزی با بیان اینکه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها با کمترین مهارت‌ها مواجه هستند، افزود: لازم است تا برای جذب بازار کار این افراد آموز‌ش‌های فنی و حرفه‌ای را فراگرفته و با کسب مهارت‌های لازم بتوانند در محیط‌های کاری جذب شوند.

عزیزی در ادامه سخنان خود به برگزاری هفدهمین دوره مسابقات ملی مهارت در البرز اشاره کرد و بیان داشت: افتتاحیه مسابقات امروز است و از فردا شرکت کنندگان در این دوره مسابقات فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

وی با بیان اینکه شرکت کنندگان به مدت چهار روز با هم به رقابت می‌پردازند، خاطرنشان کرد: رشته‌هایی از جمله الکترونیک، آکوترونیک، تراش سی ان سی، آجرچینی، تأسیسات الکتریکی، رباتیک، طراحی مهندسی مکانیک، طراحی و توسعه فرز سی ان سی، فناوری طراحی گرافیک، فناوری اطلاعات، طراحی و توسعه وب و ... را از مهم‌ترین رشته‌های این مسابقه است.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : 492 نفر در 29 رشته مسابقات ملی مهارت شرکت کردند
دیدگاه شما در مورد : 492 نفر در 29 رشته مسابقات ملی مهارت شرکت کردند

492 نفر در 29 رشته مسابقات ملی مهارت شرکت کردند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ