• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 22823 - تاریخ انتشار : شنبه 01 آبان 1395 - ساعت: 19:27

چاپ
لزوم استفاده از ظرفیت‌های هنری برای انتقال مفاهیم دینی

لزوم استفاده از ظرفیت‌های هنری برای انتقال مفاهیم دینی


رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: ظرفیت‌های هنری مطلوبی در حوزه وجود دارد که می‌توان از این ظرفیت‌ها برای انتقال مفاهیم دینی استفاده کرد.

به گزارش میانخبر، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد واعظی عصر امروز در دیدار با آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی که در دفتر این مرجع تقلید انجام شد، با بیان اینکه حوزه علمیه در بخش آموزش‌های هنری توانسته به نتایج مطلوبی برسد، اظهار کرد: ظرفیت‌های هنری مطلوبی در حوزه وجود دارد که می‌توان از این ظرفیت‌ها برای انتقال مفاهیم دینی استفاده کرد.

وی با اشاره به ایجاد مرکز فرهنگی هنری حوزه با حضور جمعی از اساتید و فعالان هنری اضافه کرد: انجمن‌های ادبی هنری در شأن طلاب تشکیل شده‌اند تا تجمیع استعدادهای حوزه و برگزاری جشنواره‌های اشراق را دنبال کنند.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم از جشنواره هنر و تبلیغ در دو سال گذشته یاد کرد و ادامه داد: امسال دومین جشنواره هنر و تبلیغ با محوریت کتاب‌آرایی دینی و آثار تجسمی و بخش‌های پژوهشی برگزار می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه آستان قدس رضوی، ارشاد و کتابخانه ملی در دومین جشنواره هنر و تبلیغ مشارکت دارند، مطرح کرد: آثار برگزیده این جشنواره در نمایشگاهی به معرض نمایش گذاشته شده و در قالب یک کتاب جامع تهیه و در اختیار طراحان قرار داده می‌شود.

همچنین در ادامه این دیدار مسؤول مرکز فرهنگی هنری حوزه طی سخنانی با بیان اینکه جشنواره هنر و تبلیغ به‌دنبال تقویت فرهنگ مطالعه در جامعه اسلامی است، اظهار کرد: کتاب‌آرایی نقش دعوت‌کنندگی مخاطبان به سمت مطالعه را بر عهده دارد و به عنوان یکی از هنرهای پیش از اسلام می‌تواند هنر شیعی را به شیوه مطلوبی به نمایش گذارد.

حسنی با تاکید بر اینکه ترکیب هنر و دین در کتاب‌آرایی دینی به نمایش گذاشته می‌شود، عنوان کرد: تاکنون 50 مقاله در بخش پژوهش و 400 اثر در بخش آثار تجسمی به این جشنواره رسیده است.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : لزوم استفاده از ظرفیت‌های هنری برای انتقال مفاهیم دینی
دیدگاه شما در مورد : لزوم استفاده از ظرفیت‌های هنری برای انتقال مفاهیم دینی

لزوم استفاده از ظرفیت‌های هنری برای انتقال مفاهیم دینی تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ