• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 22837 - تاریخ انتشار : یکشنبه 02 آبان 1395 - ساعت: 12:44

چاپ

اشتباه داروخانه نوزاد ۳ ماهه را ‌به کما برد‌‌


معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان گفت: نوزاد ۳ ماهه گرگانی که چند روز پیش با تحویل اشتباه دارو به کما رفته بود رو به بهبود است.

به گزارش میانخبر، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان گفت: نوزاد ۳ ماهه گرگانی که چند روز پیش با تحویل اشتباه دارو به کما رفته بود رو به بهبود است.

سید احمد حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم درباره وضعیت کودک 3 ماهه در بیمارستان طالقانی گرگان و علت این اتفاق اظهار داشت: خانواده ابوالفضل 3 ماهه که فرزند خود را به علت بیماری سرماخوردگی به بیمارستان آورده بودند، داروی کودک را از داروخانه بیرون از بیمارستان دریافت کردند.

وی تصریح کرد: تحویل اشتباه دارو از داروخانه یا مصرف بیش از اندازه دارو به وسیله خانواده سبب تشنج کودک 3 ماهه و به کما رفتنش شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان تاکید کرد: کودک به بیمارستان طالقانی آورده و تحت درمان قرار می‌گیرد و در حال حاضر نوزاد در بخش ICU بیمارستان بستری و حال وی رو به بهبودی است و با کامل شدن هوشیاریش به بخش منتقل می‌شود.

حسینی تاکید کرد: خانواده از مسئول داروخانه شکایت کرده و پرونده در کمیسیون ماده 20 پزشکی در حال رسیدگی است.

امسال این دومین اتفاق است که در بخش درمانی برای کودکان اتفاق افتاده، در اردیبهشت امسال هم کودک 6ساله به نام الینا برای جراحی لوزه به بیمارستان طالقانی گرگان مراجعه کرده بود که پس از عمل دچار تشنج شد و به کما رفت.

الینا حدود 100 روز در کما بود و مرداد ماه با مرگ مغزی از دنیا رفت.

البته در پرونده مرگ این کودک 6 ساله قصور کادر درمانی را علت اتفاق اعلام کردند اما این بار اشتباه دارویی این کودک را به کما برده است.


منبع : صراط

مطالب مرتبط با : اشتباه داروخانه نوزاد ۳ ماهه را ‌به کما برد‌‌
دیدگاه شما در مورد : اشتباه داروخانه نوزاد ۳ ماهه را ‌به کما برد‌‌

اشتباه داروخانه نوزاد ۳ ماهه را ‌به کما برد‌‌ تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ