• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 22852 - تاریخ انتشار : دوشنبه 03 آبان 1395 - ساعت: 20:02

چاپ
پیش‌بینی اختصاص 160 هکتار از اراضی کشاورزی میاندورود به کشت باقالا

مدیر جهاد کشاورزی میاندورود خبر داد

پیش‌بینی اختصاص 160 هکتار از اراضی کشاورزی میاندورود به کشت باقالا


مدیرجهاد کشاورزی میاندورود پیش بینی کرد در حدود 160 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان به کشت این گیاه اختصاص یابد.

به گزارش میانخبر، سیدشبر موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به برداشت رتون(دوباره نوج) در سطح بیش از 277 هکتار از اراضی شالیزاری شهرستان میاندورود، اظهار کرد: هشت هزار و 122 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان به کشت برنج اختصاص دارد که بیش از 277 هکتار آن با میانگین عملکرد هزار و 100 کیلوگرم در هکتار به پرورش رتون انجامیده است.

وی از مزایای پرورش رتون را استفاده بهینه و مطلوب از اراضی شالیزاری، کوتاه بودن طول دوره رشد در پرورش رتون نسبت به کشت اول، هزینه بسیار کم پرورش رتون در مقایسه با کشت اول و نشاء مجدد و کیفیت مطلوب برنج تولیدی بیان کرد.

مدیر جهاد کشاورزی میاندورود، خاطرنشان کرد: به‌دلیل شرایط مناسب محیطی و کاهش رطوبت، عموما شرایط گسترش بیماری بلاست مهیا نبوده و نیاز به مبارزه با این بیماری نیست.

موسوی همچنین از آغاز کشت باقالا در اراضی کشاورزی شهرستان میاندورود خبر داد و گفت: کشت باقالا در اراضی کشاورزی روستای برگه بخش گهرباران انجام گرفت.

وی پیش بینی کرد در حدود 160 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان به کشت این گیاه اختصاص یابد.

موسوی در پایان تصریح کرد: علاوه بر دانه گیاه باقالا پس از برداشت، باقیمانده گیاه نیز به‌عنوان علوفه دامی به‌کار برده می‌شود و این گیاه به تقویت خاک جهت تثبیت ازت کمک می‌کند.دیدگاه شما در مورد : پیش‌بینی اختصاص 160 هکتار از اراضی کشاورزی میاندورود به کشت باقالا

پیش‌بینی اختصاص 160 هکتار از اراضی کشاورزی میاندورود به کشت باقالا تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ