• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 22861 - تاریخ انتشار : سه شنبه 04 آبان 1395 - ساعت: 12:24

چاپ
تورم در کشور علیرغم کاهش هنوز دو رقمی باقی مانده/ سیستم بانکی از نظر تجهیزات فناورانه عقب مانده است

دامادی در نطق میان دستور:

تورم در کشور علیرغم کاهش هنوز دو رقمی باقی مانده/ سیستم بانکی از نظر تجهیزات فناورانه عقب مانده است


نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی گفت: تورم در کشور علیرغم کاهش هنوز دو رقمی باقی مانده و نظام بانکی دچار ورزشکستگی و از لحاظ تجهیزات فناورانه روز عقب مانده است.

به گزارش میانخبر، محمد دامادی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس (4 آبان 95) گفت: از تدبیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب در جلوگیری از شکل گیری دو قطبی احتمالی در کشور طی انتخابات آینده که بی شک می‌توانست فرصت‌های بدست آمده در سه سال گذشته را بی اثر کند تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد امیدوارم که دولت بتواند از چنین فرصتی در پیش برد بهتر برنامه‌هایش سود ببرد. برنامه هایی که اولویت آن یقینا باید حل مشکل بیکاری برای جوانان مظلوم این کشور باشد و اگر نه حداقل باید با کاهش این دغدغه روبرو باشیم.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نمی‌دانیم حلقه گمشده اقتصاد کجاست که این چنین راکد شده و تورم علیرغم کاهش همچنان دو رقمی باقی مانده است. بخش خصوصی همچنان لاغر و ضعیف نگاه داشته شده. نظام بانکی دچار ورشکستگی است و از لحاظ تجهیزات فناورانه روز عقب مانده است.

دامادی خاطرنشان کرد: حجم فساد در سیستم اداری کشور قابل توجه،‌ بسیار بالا و غیر قابل کتمان است. همه این ها امنیت سرمایه گذاری را پایین آورده و در چنین شرایطی ضعف دستگاه بروکراتیک کشور نیز مزید بر علت شده تا در صحنه اقتصادی اثری از تحرک و پویایی را شاهد نباشیم.

وی افزود: بر لزوم مبارزه عملی با فساد تاکید می‌کنم و اعتقاد راسخ دارم آن چه زمینه ساز افزایش فساد در سیستم اداری کشور شده است از یک سو ضعف در نظارت بی طرفانه و بری از منافع حزبی و گروهی و دیگری عدم وجود سازوکاری است و جهت توزیع کمی و کیفی راندها برای عموم مردم است.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: کشور فاقد ساختار توزیع منابع در جهت توسعه است. عده‌ای از ما بهتران رانت‌های مولد را در اختیار گرفتند و اجازه نشاط اقتصادی نمی‌دهند.

دامادی خاطرنشان کرد: مسئله بعدی مسئله محیط زیست و جنگ آب است که بنیان تمدنی کشور را نشانه گرفته مافیای آب یک واقعیت است.

وی افزود: مسئله‌ای دیگر مسئله ارزان فروشی پست‌های مدیریتی و فقدان ابزارهای لازم برای سنجش فساد در کشور است. در نبود پیش شرط‌هایی است که نخبگان از صحنه بیرون می‌روند و امکان اصلاح ساختار درونی کاهش پیدا می‌کند. ارزش‌ها به شعارهای بی اثر تبدیل می‌شود و ناکارآمدی به بار می‌آید.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: از تغییرات به وجود آمده در دولت در راستای چابک سازی و بهبود شرایط تا دسترسی به وعده های انتخاباتی دولت استقبال کرده و انتظار داریم رئیس جمهور در گفت‌وگویی مستقیم با مردم درباره چرایی این تغییرات و برنامه‌های آتی دولت سخن بگوید.

دامادی در پایان با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود در بخش‌های مختلف از مسئولان خواستار رسیدگی به این مشکلات و حل آنها شد.دیدگاه شما در مورد : تورم در کشور علیرغم کاهش هنوز دو رقمی باقی مانده/ سیستم بانکی از نظر تجهیزات فناورانه عقب مانده است

تورم در کشور علیرغم کاهش هنوز دو رقمی باقی مانده/ سیستم بانکی از نظر تجهیزات فناورانه عقب مانده است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ