• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 22872 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 06 آبان 1395 - ساعت: 12:54

چاپ
آسیب‌های اجتماعی در جامعه روند افزایشی به خود گرفته است

آسیب‌های اجتماعی در جامعه روند افزایشی به خود گرفته است


معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به تاثیر اقتصاد بر آسیب‌های اجتماعی گفت: آسیب‌های اجتماعی در جامعه روند افزایشی به خود گرفته است.

به گزارش میانخبر، شهیندخت مولاوردی پیش‌ از ظهر امروز در کارگروه زنان و خانواده استان یزد با اشاره به اهمیت مباحث فرهنگی در جامعه اظهار داشت: متاسفانه به آنچه که در زمینه آسیب‌های اجتماعی و کاهش پیامدهای آن هدف‌گذاری شده بود دست نیافتیم و محقق نشده است.

وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به برنامه‌های در دست اجرای این معاونت برای زنان و خانواده ادامه داد: 28 تفاهم‌نامه، 40 موافقت‌نامه اجرایی و 80 پروژه در سطح کشور با همکاری و تعامل دستگاه‌های اجرایی در حال اجرا است که بخشی از آن‌ها مراحل پایانی را طی می‌کند و در بخشی دیگر نیز به طور کامل اجرایی شده است.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه اطلس وضعیت زنان در کشور تدوین شده است عنوان کرد: پیش نیاز شروع طرح‌ها و برنامه‌های این حوزه شناسایی وضعیت موجود در کشور بود که با انجام کار کارشناسی و تحقیقاتی و مطالعات کارشناسانه منجر به تدوین اطلس وضعیت زنان در کشور شد.

وی با بیان اینکه ایجاد تغییرات در مباحث عنوان شده نیاز به برنامه زمانبندی دارد و در کوتاه‌مدت ممکن نیست اظهار داشت: عمده این مباحث مشکلاتی هستند که در جامعه به چشم می‌آید و بخشی از آن‌ها با حوزه اقتصادی مرتبط هستند.

مولاوردی در بخشی از سخنان خود با تاکید بر اینکه دولت به لحاظ اقتصادی در فشار است و با دست خالی اقداماتی را انجام داده است، افزود: نمی‌توان به تنهایی به درآمدهای نفتی اکتفا کرد بلکه باید از راه‌هایی مانند سرمایه‌گذاری و تامین زیرساخت‌های لازم برای این کار برای پویایی اقتصاد کشور گام برداشت.

وی عنوان کرد: دولت در عرصه اقتصادی در تلاش است با ریل‌گذاری درست، جامعه را به سمت و سوی خرد جمعی و عقلانیت هدایت کند و از آسیب‌های اجتماعی دور سازد تا اخلاق و نشاط در جامعه حاکم باشد.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به برخی اقدامات دولت در این زمینه و اجرای برخی برنامه‌ها در این زمینه بیان داشت: اجرای طرح منطقه‌بندی استان‌ها در زمینه کنترل آسیب‌ها یکی از برنامه‌های در این زمینه است.

وی با بیان اینکه بی‌انصافی است مشکلات موجود در حوزه آسیب‌های اجتماعی را به دولت‌ها نسبت دهیم خاطرنشان کرد: بر این اساس استان‌هایی که آسیب‌های اجتماعی مشابه را تجربه می‌کنند به عنوان یک منطقه در کنار هم قرار می‌گیرند.

مولاوردی در بخشی از سخنان خود با اشاره به تمایل زنان در اشتغال و مشارکت آن‌ها در جامعه گفت: کشور ما در بین 144 کشور جایگاه 139 را به خود اختصاص داده است که شاخص‌های مشارکت اقتصادی می‌تواند این رقم را کم یا زیاد کند.

وی توانمندی اقتصادی را یکی از چالش‌های آماری در این حوزه دانست و اضافه کرد: متاسفانه برخی این موضوع را به معنای اشتغال و استخدام رسمی می‌دانند در حالی که این تفکر اشتباه است و دولت قصد ندارد که زنان را از خانه و خانواده خارج کند.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به پیگیری‌ها برای تدوین بسته حمایتی در این زمینه اظهار داشت: بدون تدوین این بسته حمایتی انتظار مشارکت جدی بانوان در امور مختلف بیهوده و باطل است.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : آسیب‌های اجتماعی در جامعه روند افزایشی به خود گرفته است
دیدگاه شما در مورد : آسیب‌های اجتماعی در جامعه روند افزایشی به خود گرفته است

آسیب‌های اجتماعی در جامعه روند افزایشی به خود گرفته است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ