• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 22883 - تاریخ انتشار : شنبه 08 آبان 1395 - ساعت: 13:19

چاپ
گرانترین اقلام غذایی پرمصرف کدامند؟

گرانترین اقلام غذایی پرمصرف کدامند؟


عضو اتحادیه مواد غذایی گفت: به سبب کمبود بارندگی در کشور، قیمت برنج افزایش چشمگیری داشته و روغن نیز در طی دو ماه گذشته با افزایش 9 درصدی در قیمت مواجه شده است.

به گزارش میانخبر، در خصوص قیمت اقلام غذایی پرمصرف اظهار داشت: نرخ هر کیلو برنج ایرانی به سبب محدودیت تولید، کمبود بارندگی و استقبال مردم از عمده فروشی 12 هزار و 500 تومان و با احتساب 10 درصد سود در خرده فروشی ها به فروش می رسد.

وی ادامه داد: با توجه به افزایش تقاضا از 30 استان کشور برای مناطق شمالی احتمال افزایش قیمت وجود دارد.

حسنی در خصوص وضعیت نرخ حبوبات بیان کرد: نرخ انواع حبوبات به سبب رکود حاکم بر بازار و اتمام پیک مصرف تا ابتدای آذر ماه تغییری نخواهد داشت.

وی نرخ انواع حبوبات در عمده فروشی ها را به شرح زیر اعلام کرد: هر کلو عدس سبز 6 هزار، عدس ریز اعلا 6 هزار و 300، لوبیا چیتی 8 هزار و 300، لوبیا ایرانی 5 هزار و 800، لوبیا قلمه قرمز 5 هزار و 850، لوبیا چشم بلبلی 6 هزار و 600 و نخود کرمانشاهی 5 هزار و 400 تومان است.

عضو اتحادیه مواد غذایی ادامه داد: نرخ شکر به وضعیت عادی خود بازگشته، بطوریکه قیمت هر کیلو شکر در حال حاضر همانند نرخ بورس کالا 2 هزار و 520 تومان است.

حسنی در خصوص نرخ روغن نباتی تصریح کرد: حدود دو ماه گذشته نرخ روغن به سبب ثبات قیمت در دو سال گذشته 9 درصد افزایش یافته که تا کنون با ثبات بوده است.


منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط با : گرانترین اقلام غذایی پرمصرف کدامند؟
دیدگاه شما در مورد : گرانترین اقلام غذایی پرمصرف کدامند؟

گرانترین اقلام غذایی پرمصرف کدامند؟ تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ