• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 22919 - تاریخ انتشار : شنبه 08 آبان 1395 - ساعت: 20:36

چاپ
رسم‌های غلط و چشم‌وهم‌چشمی طلاق را افزایش داده است

رسم‌های غلط و چشم‌وهم‌چشمی طلاق را افزایش داده است


امام جمعه رزن گفت: رواج برخی رسم‌های غلط و چشم‌وهم‌چشمی‌های بیجا منجر به افزایش طلاق در جامعه شده است.

به گزارش میانخبر، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن طاهری عصر امروز در شورای فرهنگ عمومی این شهرستان با بیان اینکه طلاق، فقر، اعتیاد و بیکاری از مهم‌ترین آسیب‌های اجتماعی است که در حال حاضر کشور با آنها روبروست، افزود: آسیب‌های اجتماعی از مهم‌ترین تهدیدات داخلی جامعه است که باید مسؤولان آنها را به درستی ریشه‌یابی کرده و برای آنها چاره‌جویی کنند.

وی با اشاره به برخی معضلات اجتماعی شهرستان گفت: متأسفانه به دلیل رواج برخی رسومات غلط و چشم و هم‌چشمی‌های بیجا موضوع طلاق در جامعه رو به افزایش است و متولیان فرهنگی جامعه باید با بررسی‌های کارشناسانه، راهبردها و راهکارهای جلو‌گیری از این آسیب‌ها را در جامعه نهادینه کنند.

امام جمعه رزن با بیان این که همه آحاد مردم باید در بحث طلاق و دیگر آسیب‌های اجتماعی احساس مسئولیت کنند، یادآور شد: چشم امید به یک دستگاه خدمات‌رسان نمی‌تواند چشم‌انداز مطلوبی را ترسیم کند، لذا تمامی اقشار باید دست در دست هم بهزیستی را یک دستگاه بی‌پول است، در رسیدن به اهدافش یاری دهند.

وی عدم مهارت‌های زندگی را از دلایل اصلی طلاق برشمرد و افزود: دختران علاوه بر شغل تخصصی خود باید در زمینه خانه‌داری و شوهرداری نیز مهارت‌های کافی را کسب کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان در بخشی دیگر از سخنانش گفت: کتاب‌هایی در حال حاضر در بازار و در دست نگارش است که فاقد محتواست و مردم باید خودشان از خرید چنین کتاب‌هایی خودداری کنند.

وی وضعیت نشر را نا‌مناسب دانست و ادامه داد: برخی کتاب‌های در دست چاپ قابل مطالعه نیستند، ضمن اینکه نویسندگان این کتاب‌ها حتی اهل قلم هم نیستند و اصول اولیه را رعایت نکرده و فقط کتاب‌هایشان چاپ شده است.

طاهری در پایان از تجمع عزاداران در روز تاسوعای حسینی در رزن قدردانی کرد و اظهار داشت: طبق برنامه‌های تدوین شده از سوی مسؤولان شهرستان رزن، این کار در اولین سال برگزاری مراسم به نحو مطلوب انجام شد.

فرماندار رزن نیز در این جلسه با بیان اینکه بخشی از دلایل بروز آسیب‌های اجتماعی در جامعه، عدم آموزش صحیح خانواده‌ها و جوانان است، افزود: اگر خانواده‌ها به اعتقادات مذهبی پایبند باشند، خود و فرزندانشان به بزهکاری روی نخواهند آورد.

فتحعلی حسینی طلاق را یکی از مهم‌ترین عوامل آسیب‌های اجتماعی امروز جامعه عنوان و خاطرنشان کرد: بیکاری، اعتیاد، سطح پایین تحصیلات و در برخی موارد سن پایین ازدواج تأثیر مستقیمی در بروز این معضل اجتماعی دارد.

وی با عنوان اینکه باید تحلیل درستی از آسیب‌های اجتماعی در شهرستان انجام شود، گفت: یکی از مهم‌ترین چالش‌های نظام، آسیب‌های اجتماعی است و روز به روز با ظهور تکنولوژی‌های مدرن شاهد چالش‌های جدید در این زمینه هستیم.

فرماندار رزن در ادامه نقش مطالعه را در توسعه شهرستان و همچنین عامل بازدارنده از بروز آسیب‌های اجتماعی بی‌بدیل عنوان کرد و گفت: سهم عمده بروز آسیب‌های اجتماعی از عدم آگاهی مردم جامعه نشأت می‌گیرد و باید با برگزاری کارگاه و مطالعه مفید جبران شود.

وی در پایان تصریح کرد: امروزه کتاب باید در صدر ضروریات زندگی مردم قرار گیرد.

در ادامه جلسه مدیر بهزیستی شهرستان رزن به بررسی عوامل طلاق در شهرستان پرداخت و سن کم، اعتیاد، بیکاری و... را از جمله عوامل خطرساز منجر به طلاق در رزن بر شمرد.

اسماعیل رستم‌خانی با عنوان اینکه 50 درصد طلاق‌های رزن در سن زیر 20 سال است، افزود: پایین آمدن آستانه تحمل از دیگر عوامل تشدید تنش میان زن و شوهر است.

وی تصریح کرد: طبق پرونده‌های پذیرش شده از سوی اورژانس اجتماعی در سال گذشته 50 درصد مربوط پرونده‌هایی است که سن زن در هنگام ازدواج کمتر از 20 سال بوده که به طلاق منجر شده است.

مدیر بهزیستی رزن در ادامه از پذیرش 400 نفر در قالب 200 پرونده طلاق در سال 94 خبر داد و گفت: طبق آمار ارائه شده از سوی اورژانس اجتماعی واقع در بهزیستی رزن، در سال گذشته 165 پرونده از سوی قوه قضاییه، 28 پرونده از سوی شورای حل اختلاف و هفت پرونده خود معرف تعداد‌ کل پذیرش‌ها را تشکیل می‌دهند.

وی 42 درصد طلاق‌های رزن در سال 94 را در پنج سال اول زندگی عنوان کرد و افزود: 25 درصد طلاق‌ها در دوران عقد، 17 درصد از 5 تا 10 سال اول زندگی و 16 درصد در بیشتر از 10 سال زندگی مشترک انجام می‌گیرد.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : رسم‌های غلط و چشم‌وهم‌چشمی طلاق را افزایش داده است
دیدگاه شما در مورد : رسم‌های غلط و چشم‌وهم‌چشمی طلاق را افزایش داده است

رسم‌های غلط و چشم‌وهم‌چشمی طلاق را افزایش داده است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ