• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 22921 - تاریخ انتشار : شنبه 08 آبان 1395 - ساعت: 20:48

چاپ
مصاف کشتی‌گیر قم با رقیب لهستانی در مسابقات جهانی دانشجویان

مصاف کشتی‌گیر قم با رقیب لهستانی در مسابقات جهانی دانشجویان


کشتی‌گیر ملی‌پوش 80 کیلوگرم استان قم در نخستین گام برای رسیدن به مدال مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی دانشجویان جهان به مصاف حریفی از لهستان می‌رود.

به گزارش میانخبر، نماینده هیأت کشتی استان قم که از امروز با حریفان مطرح خارجی خود برای به دست آوردن مدال از مسابقات کشتی فرنگی دانشجویان جهان رقابت می‌کند، علی زینتی‌رفاه است که نخستین‌بار حضور در این رقابت‌ها را تجربه می‌کند.

ملی‌پوش کشتی استان قم در وزن 80 کیلوگرم در ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی دانشجویان کشورمان راهی این رقابت‌ها شده و از امروز در کنار دیگر ملی‌پوشان در حالی برای کسب مدال جهانی به میدان می‌رود که همگان از تیم ملی کشتی فرنگی دانشجویان انتظار قهرمانی همانند تیم کشتی آزاد ایران را دارند.

این در شرایطی است که رقابت‌های کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی 2016 دانشجویان جهان از روز چهارم آذر ماه آغاز شد و ابتدا کشتی‌گیران آزاد کار به میدان رفتند و در حالی که شهر کروم ترکیه میزبانی این رقابت‌ها را انجام می‌دهد، آزادکاران ایران با اقتدار قهرمان شدند.

این رقابت‌ها تا روز نهم آبان ماه در حالی برنامه‌ریزی شده است که از امروز شنبه هشتم آبان رقابت‌های کشتی فرنگی رسما آغاز می‌شود و علی زینتی‌رفاه به عنوان نفر نخست وزن 80 کیلوگرم انتخابی تیم ملی کشتی دانشجویان ایران در این مسابقات نماینده کشتی قم خواهد بود.

بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده برای برگزاری این رقابت‌ها با حضور فرنگی‌کاران عضو تیم دانشجویان ایران، وزن‌کشی رقابت‌های کشتی فرنگی در روز جمعه هفتم آبان‌ماه انجام گرفت و بعد از اینکه کشتی‌گیران اوزان 59، 71، 80 و 98 کیلوگرم حریفان خود را شناختند از امروز برای کسب مدال به روی تشک می‌روند.

علاقمندان به کشتی در استان قم امروز منتظر کشتی‌های علی زینتی‌رفاه فرنگی‌کار شایسته قمی هستند، کشتی‌گیری که بعد از موفقیت‌های متعددی در میادین داخلی و بین‌المللی و همچنین جام جهانی کشتی فرنگی، اکنون برای به دست آوردن یک موفقیت دیگر با حریفان سرشاخ می‌شود.

کشتی‌های نماینده هیأت قم از امروز در حالی آغاز می‌شود که رقابت‌های مراحل مقدماتی، رده‌بندی و فینال اوزان 59، 71، 80 و 98 کیلوگرم کشتی فرنگی برنامه‌ریزی شده و زینتی‌رفاه امید زیادی دارد که دومین مدال جهانی کشتی قم در سال جاری به نام وی ثبت شود زیرا قبلا قم توسط روح‌الله نعمتیان از کشتی آلیش قهرمانی جهان در قزاقستان موفق به کسب مقام سوم و نشان برنز شده است.

در حالی که امروز همزمان با کشتی‌های چهار وزن نخست، وزن‌کشی چهار وزن دوم یعنی اوزان 66، 75، 85 و 130 کیلوگرم کشتی فرنگی نیز انجام می‌شود، کشتی‌های این اوزان در روز یکشنبه نهم آبان ماه شامل مراحل مقدماتی، رده‌بندی و فینال به انجام خواهد رسید.

علی زینتی‌رفاه که در رقابت‌های انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی دانشجویان به همراه دیگر فرنگی‌کار قم یعنی مهدی ابراهیمی به دیدار نهایی وزن 80 کیلوگرم راه یافت و به عنوان نفر نخست این وزن جواز همراهی تیم ملی ایران در رقابت‌های 2016 دانشجویان را کسب کرد، در وزن 80 کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با کشتی‌گیری از کشور لهستان روبه‌رو خواهد شد.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : مصاف کشتی‌گیر قم با رقیب لهستانی در مسابقات جهانی دانشجویان
دیدگاه شما در مورد : مصاف کشتی‌گیر قم با رقیب لهستانی در مسابقات جهانی دانشجویان

مصاف کشتی‌گیر قم با رقیب لهستانی در مسابقات جهانی دانشجویان تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ