• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 22924 - تاریخ انتشار : شنبه 08 آبان 1395 - ساعت: 20:59

چاپ
قرار داشتن مازندران در تهدیدات زیستی

قرار داشتن مازندران در تهدیدات زیستی


همایش تجلیل از فعالان عرصه پدافند غیر‌عامل مازندران در حالی برگزار شد که مهم‌ترین تهدید پیش‌روی این استان قرار داشتن در تهدیدات زیستی عنوان شده است.

به گزارش میانخبر، به گفته محققان در طول چند هزار سال از خلقت انسان فقط 265 سال و در طول 45 سال گذشته فقط سه هفته دنیا بدون عاری از جنگ بوده است و عمده این جنگ‌ها در جهان سوم اتفاق افتاده است.

جنگ و حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله غیر‌قابل اجتناب است و اتفاق می‌افتد اما دفاع و داشتن قدرت می‌تواند از خسارات و تلفات احتمالی به طور جدی بکاهد، در داشتن قدرت و مواجهه با این مسائل پدافند غیر‌عامل توجه و اهمیت ویژه‌ای دارد که رهبر معظم انقلاب هم در اهمیت موضوع بر لزوم اقدام‌های موثر در حوزه پدافند غیر عامل تاکید داشته‌اند.

به همین منظور مراسمی به مناسبت روز ملی پدافند غیر‌عامل و در راستای اقدامات موثر و اثر‌بخشی که در سطح استان مازندران انجام شده است برگزار شد.

عصر امروز همایش تقدیر از فعالان عرصه پدافند غیر‌عامل استان مازندران با حضور مسعود داریوندی معاون طرح و برنامه امور مجلس سازمان پدافند غیر‌عامل کشور، ربیع فلاح جلودار استاندار مازندران، سردار محمدحسین بابایی فرمانده سپاه کربلای استان، سیدیدالله نبوی مدیرکل پدافند غیرعامل و دیگر مدیران دستگاه‌های اجرایی استان و شهرستان و کمیته‌های تخصصی و دبیران کارگروه‌های پدافند غیرعامل و فرمانداران در سالن سلمان هراتی اداره کل ارشاد استان مازندران برگزار شد.

در ابتدای این همایش مدیرکل پدافند غیر‌عامل استان با بیان اینکه استاندار مازندران با توجه به حساسیت موضوع در راستای منویات مقام معظم رهبری و سیاست‌های دولت عنایت ویژه‌ای به این بخش داشته‌اند، افزود: معاون سیاسی امنیتی استاندار در جلسات حضور و حمایت ویژه‌ای داشته اند که با تلاش‌های زیاد پدافند غیر‌عامل استان مازندران در کشور برجستگی‌های خاصی را پیدا کرده است.

سید یدالله نبوی در تشریح گزارش عملکرد این اداره در استان از سال 92 گفت: برگزاری دوره آموزشی به 663 هزار و 698 نفر، 440 رزمایش پدافند غیرعامل، 535 برنامه محوری در ایام هفته پدافند غیر‌عامل، صدور 29 طرح ملی و برگزاری 31 جلسه قرارگاه زیستی استان از عملکرد استان در این زمینه است.

وی از برگزاری 653 برنامه محوری در استان در این هفته خبر داد و افزود: افتتاح 379 طرح با ماهیت پدافند غیر‌عامل در سطح استان و تشکیل 134 خانه هلال روستایی در سطح دهستان‌ها از دیگر اقدامات است.

در ادامه استاندار مازندران با گرامیداشت هفته بسیج دانش‌آموزی اظهار کرد: در همه موجودات زنده به طور فطری بحث دفاع از خود وجود دارد از زمان خلقت انسان هم با شیوه و شکل خاصی وجود داشته است.

ربیع فلاح جلودار انجام اقدامات و استفاده بهینه از امکانات در مقابل عارضه‌های طبیعی و غیرطبیعی را رسالت پدافند غیرعامل عنوان کرد و افزود: انجام این بحث در زندگی شخصی و اجتماعی در حل نارسایی‌ها حایز اهمیت است.

وی بیان کرد: پدافند غیرعامل یک اصل است و باید مردم را با آن آشنا کنیم و از ظرفیت‌های منطقه‌ای برای مدیریت امور و کاهش خسارت‌ها استفاده کنیم.

در ادامه مسعود داریوندی معاون پارلمانی سازمان پدافند غیر‌عامل کشور رسالت این سازمان را صیانت از قدرت ملی عنوان کرد و افزود: حفظ و حراست زیرساخت‌ها و استمرار خدمات ضروری مورد نیاز مردم دو محور عمده پدافند غیرعامل است.

وی تهدیدات مازندران را تهدیدات زیستی برشمرد و تاکید کرد: در پدافند غیر‌عامل زیرساخت‌ها بررسی می‌شود که چه تهدیدی متوجه آن استان است که باید در مقابل آن عکس‌العمل مناسب انجام گیرد.

به گزارش فارس، در پایان این همایش از دستگاه‌های برتر و دبیران کارگروه‌های پدافند غیر‌عامل فعال تقدیر شد.

گفتنی است اداره کل پدافند غیر‌عامل مازندران در سال 94 به عنوان اداره برتر کشور انتخاب شده است.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : قرار داشتن مازندران در تهدیدات زیستی
دیدگاه شما در مورد : قرار داشتن مازندران در تهدیدات زیستی

قرار داشتن مازندران در تهدیدات زیستی تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ