• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 22939 - تاریخ انتشار : یکشنبه 09 آبان 1395 - ساعت: 13:16

چاپ
جعفری‌مجد رئیس هیأت هاکی قم شد

جعفری‌مجد رئیس هیأت هاکی قم شد


رئیس جدید هیأت هاکی استان قم به‌ دنبال تغییر و تحولات در این هیأت ورزشی با برگزاری مجمع انتخابات در حضور رئیس فدراسیون هاکی و مدیر‌کل ورزش و جوانان قم معرفی شد.

به گزارش میانخبر، هاکی یکی از هیأت‌های ورزشی نوپا در استان قم به شمار می‌رود که از حدود یک دهه قبل رسما فعالیت خود را در قم آغاز کرده و با برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی برای نیروی انسانی مرتبط با این رشته و جذب استعدادهای آن رشد خوبی داشته است.

هاکی در رقابت‌های مختلف کشوری موفقیت‌های خوب و قابل توجهی برای ورزش قم کسب کرده ولی به دنبال کناره‌گیری رئیس قبلی آن یعنی مسعود رضائیان، اوایل امسال با تغییراتی در راس مدیریت خود مواجه شده و تغییراتی در سایر بخش‌های آن نیز رخ داد.

*6 ماه اداره هیأت هاکی قم با انتصاب سرپرست

هاکی قم در 6 ماه اخیر در حالی به صورت سرپرستی اداره شد که در حدود 25 ماه قبل و دقیقا در بیست و پنجمین روز فروردین‌ماه سال 1393 بود که با برگزاری مجمع انتخابات هیأت هاکی استان قم در حضور رئیس فدراسیون این رشته ورزشی و مدیر کل ورزش و جوانان استان قم، مسعود رضائیان با انتخاب اعضای مجمع این هیأت به عنوان رئیس جدید هیأت هاکی قم برگزیده شد.

رضائیان که به دلیل تخصص در این رشته ورزشی هم یکی از مربیان موفق هاکی قم نیز به شمار می‌رود، بعد از سال‌ها فعالیت در عرصه مربیگری این رشته ورزشی، دو سال قبل جانشین محمد دهشتی رئیس پیشین هیأت هاکی استان قم شد و تا سال 1394 مسئولیت پذیرفت اما در میانه راه از ادامه فعالیت در ریاست هاکی قم انصراف داد.

*کناره‌گیری رئیس سابق از فعالیت در هیأت هاکی قم

تغییر در رأس مدیریت هیأت هاکی استان قم در حالی ایجاد شد که مسعود رضائیان رئیس این هیأت با اعلام کناره‌گیری رسمی خود از ریاست این هیأت ورزشی به فدراسیون هاکی و اداره کل ورزش و جوانان استان قم، رسما از ریاست این هیأت خداحافظی کرد و هیأت هاکی قم بعد از جدایی وی، حدود 6 ماه به شکل سرپرستی اداره شد.

در پی این تغییر و تحولات در راس هیأت هاکی استان قم، اداره ‌کل ورزش و جوانان به عنوان متولی ورزش قم و فدراسیون هاکی ایران به عنوان متولی این رشته ورزشی به این جمع‌بندی رسیدند که با توجه به تغییر در هیأت هاکی قم تا زمان برگزاری مجمع انتخابات هیأت هاکی قم، فرد دیگری به جای رضائیان به‌ عنوان سرپرست در راس امور قرار بگیرد.

به همین منظور حمید جلیلی از چهره‌های جوان، تحصیل‌کرده رشته تربیت‌بدنی و علوم ورزشی، فعال در عرصه مربیگری و دیگر بخش‌های حوزه ورزش قم که سابقه خوبی در ورزش دارد و از نیروهای مستعد ورزش قم به‌ شمار می‌رود، به‌ عنوان سرپرست هیأت هاکی استان قم منصوب شد.

*انتخابات هاکی قم با حضور رئیس فدراسیون و سرمربی تیم ملی

از خرداد ماه امسال ابلاغ سرپرستی هیأت هاکی استان قم از سوی معاونت توسعه ورزش اداره‌ کل ورزش و جوانان استان قم به جلیلی سرپرست جدید این هیأت تقدیم شد تا وی سکان هدایت هاکی استان قم تا زمان برگزاری مجمع انتخابات این هیأت ورزشی را بر عهده گیرد.

نزدیک به 6 ماه سپری شد تا موعد برگزاری مجمع انتخابات هیأت هاکی استان قم رسیده و این جلسه امروز یکشنبه نهم آبان ماه سال 1395 به میزبانی سالن کنفرانس اداره کل ورزش و جوانان در مجموعه ورزشی شهید حیدریان قم برگزار شد و جعفر جعفری‌مجد به عنوان رئیس جدید خود این هیأت ورزشی انتخاب شد.

در این مجمع بهرام شفیع رئیس فدراسیون هاکی به عنوان رئیس مجمع، حسن عابدی مدیر کل ورزش و جوانان استان قم به عنوان نایب‌رئیس مجمع، حمیدرضا بخارایی دبیر فدراسیون هاکی، اسفندیار صفایی سرمربی تیم ملی هاکی ایران و سایر اعضای مجمع حضور داشتند.

*7 رای 13 عضو مجمع به رئیس جدید هیأت هاکی قم

در مدت زمانی که امور مجامع هیأت‌های ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان قم برای ثبت نام از کاندیداهای ریاست هیأت هاکی در نظر گرفته بود، دو نفر در انتخابات ثبت نام کرده بودند ولی زمانی که مجمع انتخابات هیأت هاکی استان قم تشکیل شد از بین دو کاندیدا یعنی جعفر جعفری‌مجد و سیدحسین احمدی‌رهقی، یک نفر یعنی احمدی‌رهقی از حضور در مجمع اعلام انصراف کرد و انتخابات با حضور یک کاندیدا یعنی جعفری‌مجد برگزار شد.

تعداد نفرات واجد شرایط رای در این مجمع 13 نفر بودند و تعداد هفت نفر رای خود را به جعفر جعفری‌مجد تنها کاندیدای ریاست هیأت هاکی استان قم دادند و 6 نفر دیگر رای سفید به گلدان جمع‌آوری آراء انداختند و بدین‌ترتیب جعفری‌مجد برای مدت چهار سال ریاست هیأت هاکی استان قم را بر عهده گرفت.

*رشد و توسعه هاکی قم با فعالیت در بخش همگانی

نخستین سخنران مجمع انتخابات هیأت هاکی استان قم حمید جلیلی سرپرست این هیأت ورزشی بود که از خرداد تا آبان ماه سال 1395 با ابلاغ فدراسیون هاکی سرپرست هیأت هاکی قم بود؛ وی در سخنانی اظهار کرد: برای رشد و توسعه هاکی در قم به سراغ بخش همگانی و رده‌های سنی پایه رفتیم.

وی در ادامه با بیان اینکه هاکی باید بیش از پیش به مردم و عموم شهروندان قمی شناسانده شود، خاطرنشان کرد: در این مدت برنامه‌های متنوعی را اجرا کردیم و برای نخستین‌بار در بخش بانوان نیز تیم هاکی قم تشکیل شد و آماده حضور در مسابقات کشوری است.

*توسعه هاکی در گرو آموزش و اطلاع‌رسانی

دومین سخنران این مجمع، تنها کاندیدای انتخابات یعنی جعفر جعفری‌مجد بود و در حضور رئیس و نایب‌رئیس مجمع و دیگر اعضاء با اشاره به برنامه‌های خود برای دوره چهار ساله ریاست این هیأت ورزشی در سخنانی، اظهار کرد: یکی از مهمترین نیازهای هاکی استان قم، نیاز به اطلاع‌رسانی وسیع برای شناساندن بیش از پیش این رشته ورزشی به عموم افراد جامعه است.

کاندیدای انتخابات هیأت هاکی استان قم که با هفت رای رئیس جدید این هیأت ورزشی شد، در ادامه تصریح کرد: هاکی یک رشته جدید ورزشی نیست بلکه بیش از یک دهه در قم سابقه فعالیت دارد و قطعا ظرفیت و توانمندی این را دارد که بیشتر توسعه یابد اما در گذشته از تلاش برای رشد این رشته غفلت شده است.

وی تاکید کرد: در موضوع مباحث مالی یکی از مهمترین برنامه‌های ما، جذب بخش خصوصی برای تامین منابع مالی مورد نیاز است، ضمن اینکه به اعزام به رقابت‌های کشوری نظیر لیگ و قهرمانی هاکی ایران و همچنین برگزاری مسابقات استانی و به ویژه امر آموزش توجه ویژه خواهیم داشت.

*لزوم توسعه هاکی در نقاط مختلف شهر قم

در ادامه نوبت به مدیر کل ورزش و جوانان استان قم رسید و حسن عابدی اظهار کرد: تیم‌داری در مسابقات لیگ و قهرمانی کشور، برگزاری منظم و با برنامه مسابقات استانی، اهتمام برای افزایش تعداد ورزشکاران سازمان یافته و فعالیت‌های فرهنگی باید مورد توجه هیأت جدید هاکی قم باشد.

عابدی خاطرنشان کرد: توسعه هاکی در نقاط مختلف شهر توصیه اداره کل ورزش و جوانان به هیأت جدید هاکی است و هر مکان که هیأت نیاز داشت که برنامه‌های خود را برای رشد و توسعه این رشته ورزشی اجرا کند، این اداره کل آمادگی تامین امکانات و فضای ورزشی مورد نیاز هیأت را دارد.

*آمادگی فدراسیون برای حمایت و پشتیبانی از هاکی قم

چهارمین سخنران مجمع انتخابات هیأت هاکی استان قم رئیس فدراسیون هاکی بود و بهرام شفیع اظهار کرد: فدراسیون آمادگی حمایت و پشتیبانی کاملا جدی از هیأت هاکی قم را دارد و از نظر امکانات سعی در رفع نیازهای موجود برای رشد و توسعه هاکی در استان قم هستیم.

شفیع عنوان کرد: تشکیل تیم هاکی بانوان در استان قم یک اتفاق بسیار خوب است و مطمئنم که هاکی قم در تمام بخش‌ها به ویژه بانوان این توانایی را دارد که در سطح اول هاکی ایران حضور یافته و نتایج قابل قبولی کسب کند و وضعیت مطلوبی نسبت به گذشته داشته باشد.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : جعفری‌مجد رئیس هیأت هاکی قم شد
دیدگاه شما در مورد : جعفری‌مجد رئیس هیأت هاکی قم شد

جعفری‌مجد رئیس هیأت هاکی قم شد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ